Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Asayı Yakup Zağlanmış Açıklaması

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Asayı Yakup Zağlanmış Açıklaması

24.04.2013 12:54 | Son Güncelleme: 24.04.2013 12:54
Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Asayı Yakup Zağlanmış Açıklaması

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Yakup Zağlanmış, odanın yeniden yapılandırılarak sorun çözmede aktif konuma getirilmesi ve hizmet kalitesini arttırarak profesyonel bir yönetime kavuşturulmasının zorunlu hale geldiğini söyledi.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Yakup Zağlanmış, odanın yeniden yapılandırılarak sorun çözmede aktif konuma getirilmesi ve hizmet kalitesini arttırarak profesyonel bir yönetime kavuşturulmasının zorunlu hale geldiğini söyledi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı İşadamı Yakup Zağlanmış, beraberindeki meclis başkan adayı Musa Ertaş ve Sacit Uzer ile birlikte gazetecilerle kahvaltıda buluştu.

Topuzluhan Sosyal Tesislerinde verilen kahvaltının ardından konuşan Zağlanmış, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nı yeniden yapılandırarak bölgede yatırımların artması ve bu şekilde üyelerin büyümesini sağlamak hedefiyle başkanlığa aday olduğunu söyledi. Temel stratejilerinin odanın yeniden yapılandırılmasında üyelerin sorunlarının çözülmesi ve optimal büyümenin yakalanarak profesyonel bir yönetime kavuşturulması için tüm sektörlerde eş zamanlı büyümenin desteklenmesi olduğunu ifade eden Zağlanmış,

yeniden yapılanma sürecinde sektör yatırımlarının arttırılması için yeni stratejileri oluşturmayı hedeflediklerini vurguladı.

Yönetime seçildikleri takdirde finans kaynaklarının geliştirilmesi ve koordinasyonun sağlanması, yeni iş alanları yaratılması, iş gücünün nitelik ve niceliğinin arttırılması ve kümeleşme oluşturacak sektör yaratma ya da kümeleşme oluşturacak iş kolunu bölgeye çekmeye çalışacaklarını da ifade eden Zağlanmış: Ticaret ve Sanayi Odaları; bulundukları bölgenin gelişme ve büyümesinde lokomotif konumda olup bu konumu odaların aynı zamanda, bölgenin sanayi ve ticaretle uğraşan şirketlerinin de büyüme ve gelişiminde temel itici güç olmasını gerektirmektedir. Ticaret ve Sanayi Odalarının bu görevlerini gerçekleştirmeleri, ancak üyelerinin sorunlarına odaklanmaları ve bu sorunları çözüme kavuşturarak o alanı güçlü kılmaları ile mümkün olmaktadır. Güçlü üyeler, güçlü ekonomi bu da bölgenin gelişimi ve büyümesi anlamına gelmektedir. Bu doğrultuda Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminin üyelerin sorunlarına odaklanarak çözüm üretme amacına ulaşamadığı görülmektedir. Bu çözümsüzlük sürecinin ortadan kaldırılması ve Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nın bölge ve üyelerine katkılarını optimal seviyeye taşıması gerekmektedir. Bu amacın gerçekleştirilmesi için odanın yeniden yapılandırılarak sorun çözmede aktif konuma getirilmesi ve hizmet kalitesini arttırarak profesyonel bir yönetime kavuşturulması zorunlu görülmektedir. İş üreten ve iş ürettiren, üyelerine destek olan, Nevşehir'in her alanda gelişimine katkı sağlayan başarılı ve üretken bir Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası için mevcut durumun yeniden yapılandırılması şarttır" dedi.

Toplantıda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Zağlanmış, Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin sorunlarını ise kısa sürede çözüme kavuşturmak için oda bünyesinde bir Proje Koordinasyon Merkezi oluşturmayı hedeflediklerini kaydetti.

Bu merkezin proje geliştirme, eğitim, finans, kredi, teknik destek, ihracat, tanıtım ve fuar organizasyonu ve hukuk bölümleri ile üyelere hizmet vereceğini söyleyen Zağlanmış, merkezin hizmet danışmanlık boyutu yanında talebe göre uygulama aşamasını da kapsayacağını sözlerine ekledi.

Zağlanmış bir gazetecinin seçimlere siyasetin karışıp karışmadığına yönelik bir soruya ise: "Bu hafta gündemde "Oda seçimlerine siyaset karışacak mı karışmayacak mı, vekil karışacak mı karışmayacak mı?"" var. Karışacak tabi arkadaşlar. Bu Nevşehir'de kim yaşıyorsa karışacak. Sende karışacaksın, milletvekili de karışacak, belediye başkanı da karışacak. Nevşehir'de Ticaret ve Sanayi Odası seçimi var. Ufak bir probleminiz olduğunda nasıl milletvekilini eleştiriyorsak Nevşehir'e illaki bu arkadaşlarımızın bire bir karışması lazım. Ama şunu söyleyim bazı arkadaşlar gibi hiçbir kişiyi telefonla ya da mesajla yönlendirme yapmalarını kesinlikle istemiyoruz. Maalesef geçmişteki bazı milletvekili arkadaşlarımız eski dostlarını telefonla, mesajla özellikle yönlendirme yapıyor" diye cevap verdi. - NEVŞEHİR

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Asayı Yakup Zağlanmış Açıklaması

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title