NASA'nın keşif aracı, çalışmalar için gönderildiği Mars'ta selfie çekti

NASA'nın keşif aracı, çalışmalar için gönderildiği Mars'ta selfie çekti

30.10.2019 17:46 | Son Güncelleme: 31.10.2019 07:11

NASA keşif aracı Curiosity, yaşam belirtilerini tespit etmek için gönderildiği Mars'ta selfie çekti. NASA, keşif aracının Mars'ta çektiği selfie'yi yayınladı.

NASA keşif aracı Curiosity, yaşam belirtilerini tespit etmek için gönderildiği Mars'ta selfie çekti. Curiosity (Meraklı) Mars yüzeyinden toprak örnekleri almak için gönderilmişti. NASA'nın Meraklı'sı çalışmalar için gönderildiği Mars'tan çektiği selfie ile sosyal medyanın gündemine oturdu. NASA, Meraklı'nın Mars'ta çektiği selfie'yi yayınladı.

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı'nın (NASA) keşif aracı Curiosity (Meraklı), Mars'taki olası yaşam belirtilerini tespit etmek için toprak örneklerini toplarken "selfie" çekti.

MARS ZEMİNİNDE İKİ DELİK AÇTIĞI GÖRÜLDÜ

Fotoğraf, Kızıl Gezegen'de kil açısından zengin "Glen Etive" kraterinde ilk kez kimyasal deney yapıldığını gösterdi. NASA'nın internet sitesinde yer alan habere göre Curiosity'nin zeminde iki delik açtığı görüldü.

Delikler, "Glen Etive 1" ve "Glen Etive 2" diye adlandırıldı. Curiosity 2012'de Mars'a inmişti.

NASA'nın keşif aracı, çalışmalar için gönderildiği Mars'ta selfie çekti
Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title