Muş Valisi Büyükersoy Müsiad'ı Ziyaret Etti - Haberler
Haberi Paylaş

Muş Valisi Büyükersoy Müsiad'ı Ziyaret Etti

AA - Haberler | Yerel
Muş Valisi Büyükersoy Müsiad'ı Ziyaret Etti

Vali Vedat Büyükersoy, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Muş Şubesini ziyaret etti.

Vali Vedat Büyükersoy, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Muş Şubesini ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Büyükersoy, Muşlu iş adamlarının başka illerde önemli başarılar elde ettiğini ve bu iş adamlarının Muş'ta da istihdama destek olacak yatırımlar yapması gerektiğini söyledi.

Muş'un önemli bir potansiyele sahip olduğunu ve bu potansiyelin değerlendirilmesi gerektiğini belirten Büyükersoy, şöyle konuştu:

"Dışarıda başarı gösteren iş adamlarımız Muş'ta da başarılı olabilir. Ayrıca kentteki iş adamları da ortak girişimlerle kalkınmaya ve gelişmeye katkı sağlamalı. Çünkü devlet artık ticaret yapmıyor ve sosyal devlet olma yolunda çok önemli adımlar atılmakta. Önceden yol, sağlık ve eğitim gibi alanlara yapılacak yatırımlar yerine Sümerbank'ın zararı kapatılıyordu. Sümerbank gidip, özel müteşebbis ile rekabet ediyordu. İş adamı zarar edince kendi cebinden, Sümerbank ise zarar edince 70 milyonun cebinden ödüyordu. Böyle bir sosyal devlet olmaz. Esas sosyal devlet, ticaretle iştigal eden devlet değildir. Sosyal devlet yaşlısına, hastasına, engellisine ve muhtacına bakan devlettir. Şu an devletimiz böyle."

MÜSİAD Muş Şube Başkanı Mürsel Özen ise Muş'un 'Türkiye'nin en fakir ili' olarak anıldığını, bu söylemi artık unutmak gerektiğini kaydetti.

Özen, "Fakirlik kader değildir. Bizler fakir değiliz. Bir şeyleri bir araya getirememenin fakiriyiz. İlde her şey var. En önemlisi ortak girişim ruhuna sahip değiliz. Bir iki tane başarıya ulaşacak ortak girişim, ilde çok önemli işlerin yapılmasını sağlayacaktır" dedi.

Türkiye'nin en büyük ovalarından birine sahip olan bir ilde, fakirlikten bahsetmenin doğru olmayacağını dile getiren Özen, bunun acizlik olduğunu ve bu söylemden rahatsızlık duyduğunu ifade etti. - Muş

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title