MURAT TUNCER HABERLERİ

Murat Tuncer haber, Murat Tuncer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Murat Tuncer

Murat Tuncer

Doğum Yeri Kayseri / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1956 - ...

Murat Tuncer Kimdir ?

M.Murat Tuncer 1956 yılında Kayseri'de doğdu. 1974 yılında Kayseri Lisesi'ni birincilikle bitirdi. 1974 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne girdi. 1981 yılında Tıp Fakültesi'nden dereceyle mezun oldu.1981-1982 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Kan Merkezi Yöneticiliği yaptı.1982-1986 yılları arasında İç Hastalıkları İhtisasını tamamladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Murat Tuncer - 05.04.2021
Isparta'da "Türklerin Şafağı Miryokefalon" filminin çekimleri devam ediyor
Filmin yapımcısı Murat Tuncer de Miryokefalon Savaşı'nın hem Türkiye'de hem de dünyadaki tarihin akışına olan etkisini göstermek için filmin çekimine karar verildiğini belirterek, "Mevsime uygun olması için sahnelerin, hikayelerin geçtiği mevsimde çekildi.
Murat Tuncer - 05.01.2021
"Diyaliz hastaları ve böbrek nakli olmuş kişiler aşılanmalı" uyarısı
Medicana Sağlık Grubu Organ Nakli Bölüm Başkanı Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Tuncer, tüm dünyada aciliyet sırasına göre merkezde hemodiyaliz tedavisi gören, evde diyaliz tedavisi alan, böbrek nakli olmuş ve henüz bir replasman tedavisi almayan son dönem böbrek yetmezliği bulunan hastaların...
Murat Tuncer - 02.01.2021
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Atama Kararları Resmi Gazete'de
Prof. Dr. Murat Tuncer, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyeliğine yeniden seçilirken, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel de YÖK üyesi olarak görevlendirildi.
Murat Tuncer - 01.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2018- Türkiye'nin ve Avrupa'nın ilk "Domino 7'li böbrek nakli" Prof. Dr. Murat Tuncer ile Prof.
Murat Tuncer - 27.10.2020
"Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız" etkinliği 30 Ekim-1 Kasım'da yapılacak
"Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız" etkinliğinin destekçileri arasında İstanbul Valiliği, Kızılay, Türkiye Atletizm Federasyonu, TV 100 Televizyonu, Türkök, Boston Scientific, Decathlon, Tofaş Basketbol Spor Kulübü, Bro-Event, MBA Okulları, Fenerbahçe Üniversitesi ve Büyükçekmece Basketbol Kulübü yer alıyor. "Yarışı bu yıl sanal koşuya dönüştürdük" Açıklamada görüşlerine yer verilen Medicana Sağlık Grubu Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer, organ bağışının önemini vurgulamak için düzenledikleri bu etkinliği pandemi nedeniyle ertelemeye gönüllerinin el vermediğini ancak önlemler almaktan da geri durmadıklarını kaydetti.
Murat Tuncer - 26.05.2020
Kovid-19'u yenen sağlıkçı çift bayramda meslektaşlarını unutmadı
İzmir'de yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) yenen sağlık memuru Murat Tuncer ile eşi ebe Suna Tuncer, tedavi gördükleri pandemi hastanesinde görev yapan sağlık personelini cep telefonundan görüntülü arayarak Ramazan Bayramlarını kutladı.
Murat Tuncer - 19.03.2020
Eski Hacettepe Üniversitesi Rektörü Tuncer, FETÖ'den yargılandığı davada beraat etti
Eski Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Murat Tuncer, eski Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr.
Murat Tuncer - 20.10.2019
Hayat kurtarmak için koştular
Organ bağışı farkındalığı oluşturmak için Caddebostan sahilinde düzenlenen koşuya, Medicana Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt, Medicana Sağlık Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Reha Özkaya, Medicana Eğitim Grubu CEO'su Okan Dilik, Medicana Çamlıca Hastanesi Genel Müdürü Murat Kaya ve Medicana Sağlık Grubu Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer'in yanı sıra sporcular, nakil bekleyen hastalar, hasta yakınları, sağlık çalışanları ve çok sayıda İstanbullu katıldı.
Murat Tuncer - 11.10.2019
İstanbullular organ nakli bekleyen hastalar için koşacak
Medicana Sağlık Grubu, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında düzenlediği "Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız-Run For Life" koşusuyla, organ nakil ihtiyacı olan hastalara umut olmayı hedefliyor. Organ bağışının önemine dikkati çekmek amacıyla gerçekleştirilen yarış kapsamında, gönüllüler organ bağışı da yapılabilecek. Açıklamada görüşlerine yer verilen Medicana Çamlıca Hastanesi Genel Müdürü Murat Kaya, organ bağışı konusunda farkındalık oluşturmak için amatör ruh ve gönüllülük esasıyla, sporu da işin içine katara bir organizasyon düzenlemek istediklerini belirterek, şunları kaydetti: "İlk olarak İstanbul Valiliği ve Kadıköy Belediyesi ile görüştük ve desteklerini rica ettik. Ne mutlu ki bize olumlu bir dönüş alabildik ve 5 yıl önce, bahsettiğim amatör ruhla ve inançla 'Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız' etkinliğini düzenlemeye başladık. Bugüne kadar organize ettiğimiz tüm koşularda, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, Kadıköy Belediyesi, Gençlik ve Spor Müdürlüğü desteğini esirgemedi. Organ bağışı farkındalığını oluşturabilmemiz için bu destekler çok önemliydi." "Katılımcılar 5 kilometrelik parkurda koşacak" Etkinlik, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Valiliği, Spor Genel Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu, Türk Kızılayı, TÜRKÖK ve Kadıköy Belediyesi iş birliğiyle düzenlenecek. Etkinliğin medya sponsoru Numberone Medya Grubu. Ayrıca koşunun Co-Sponsorları MBA okulları, Fenerbahçe Üniversitesi, Kent Fm, Carnaval Turco Ritm Grubu, Pembe Pist, Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel, Dardanel, Sanica, Sofra Grup Compass Group, TNC İletişim Danışmanlığı, İstanbul Organ Nakli Derneği de etkinlikte yerlerini alacak. "Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız" etkinliğinde katılımcılar, Caddebostan Sahili'nde kurulacak 5 kilometrelik bir parkurda koşacak. Yarışı ilk üçte tamamlayan katılımcılara altın, gümüş ve bronz madalya verilecek. "Hastalık taşıyor olmak organ bağışlamaya engel değil" Katılımcılar, etkinlik alanında kurulacak İstanbul Organ Nakli Derneği standında organ bağışı konusunda bilgi edinebilecek ve dileyenler organ bağışı yapabilecekler. Medicana Sağlık Grubu Organ Nakli Bölüm Başkanı ve İstanbul Organ Nakli Derneği Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer, organ bağışı süreci hakkında, "Organlarını bağışlamak isteyen kişilerin tek yapması gereken, bir sağlık kurumuna gidip 2 şahit eşliğinde verilen formu doldurmak.
Murat Tuncer - 15.09.2019
10 yıl arayla aynı kaderi yaşadılar
  "NAKİL BENİ TOPLUMA KAZANDIRDI"   Nakil sayesinde sağlığına kavuşan ve evlenip çocuk sahibi olan Ayhan Öztürk yaşadığı zorlu süreci ve nakilin hayata bakışı nasıl değiştirdiğini şu sözlerle anlattı:   "Üniversiteyi 2000 yılında bitirdim ve hemen diyaliz tedavisi başladı. 10 yıl boyunca diyalize girdim. 2010'da ise çapraz nakil oldum. Nakilden yaklaşık 2 ay sonra evlendim. Zeynep adında bir kızım oldu. Nakil hayatımı değiştirdi. Nakil öncesinde evliliği dahi düşünmüyordum. Nakille birlikte hayata bakış açım değişti. Toplumdan geri kalıyordum ama tedavi ile adeta topluma yeniden kazandırıldım. Kimsenin korkmasına gerek yok. Vericim babamdı, 10 yıl önce bana böbreğini bağışladı ve hayatından bir şey kaybetmedi. Bizler ise topluma kazandırıldık, çocuklarımız oldu. Diyaliz tedavisi esnasında işe gidip gelmek bile büyük sorundu. Ama şimdi iş hayatımızda gayet güzel gidiyor. Nakil bizi hayata kazandırdı."   Oğlu için çapraz nakil listesine kaydolan Baba Sefa Öztürk, "10 yıl önce böbreğimi oğlum Ayhan Öztürk'e verecektim ama doku uyuşmazlığı sebebiyle çapraz nakil olduk. Aradan 10 yıl geçtikten sonra bu sefer oğlum Tanju'da böbrek yetmezliği başlayınca o da annesinin çapraz nakil listesine kaydolmasıyla sağlığına kavuştu. Doku uyumsuzluğu olduğundan Murat Hocamız (Prof. Dr. Murat Tuncer) çapraz nakile karar verdi ve nakil gerçekleşti.
Murat Tuncer - 07.09.2019
Türk cerrahlardan yabancı hekimlere böbrek nakli dersi
BÖBREK nakli ameliyatlarındaki son gelişmeleri öğrenmek amacıyla Türkiye'ye gelen Malezya ve Mısırlı 11 hekim, Türk cerrahlar tarafından gerçekleştirilen iki operasyonu canlı takip etti. 'Ülkemiz artık öğretici pozisyonda' diyen İstanbul Organ Nakli Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer, "Bunları söylemek çok gurur verici.
Murat Tuncer - 31.07.2019
'İstanbul Organ Nakli Derneği' hayata vesile olacak
Organ bağış bilincinin geliştirilmesi, ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel eğitim ve çalışmalara katkıda bulunmak amacıyla kurulan İstanbul Organ Nakli Derneği tanıtıldı. Her yıl 10 bin diyaliz hastasının hayatını kaybettiğini belirten İstanbul Organ Nakli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer, kadavradan organ bağışına dikkat çekmek için dernek olarak #vesileol kampanyasını başlattıklarını açıkladı.
Murat Tuncer - 31.07.2019
İstanbul Organ Nakli Derneği tanıtıldı
İstanbul Organ Nakli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer, bir otelde gerçekleşen ve Ayşe Arman'ın moderatörlüğünü yaptığı tanıtım toplantısında, her yıl 10 bin diyaliz hastasının kaybedildiğini belirterek, kadavradan organ bağışına dikkat çekmek için dernek olarak "#vesileol" kampanyası başlattıklarını söyledi.
Murat Tuncer - 20.02.2019
Eski Hacettepe Rektörüne Fetö'den İddianame
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eski Hacettepe Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Abdullah Murat Tuncer'in de aralarında bulunduğu 3 kişi hakkında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği iddiasıyla 15 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenleyerek, mahkemeye gönderdi.
Murat Tuncer - 26.01.2019
Önce Vatan İçin Gazi Oldu Sonra Dayısına Hayat Verdi
Ramazan Dağlı'nın nakil olmasına karar veren Medicana Sağlık Grubu Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer, hastanın hipertansiyonu (yüksek tansiyon) olduğunu belirterek bu durumun böbrekler üzerindeki olumsuz etkilerini şöyle sıraladı: "Böbrek yetmezliği hastalarımızın 3'te 1'i şeker hastası, yüzde 20'si hipertansiyon hastası.
Murat Tuncer - 09.12.2018
Muhammed 17'sinde Yeniden Doğdu
DOĞUŞTAN Ailevi Akdeniz Ateşi (FMF) hastası Muhammed Yasir Memiş, 17 yaşında bir böbreğini kaybetti. Doktorların FMF hastalığı nedeniyle 'nakil olamazsın' dediği Muhammed, 7 aylık zorlu diyaliz sürecinin ardından annesinden nakledilen böbrekle sağlığına kavuştu. Bursa'da yaşayan 17 yaşındaki Muhammed Yasir Memiş, doğuştan FMF yani Ailevi Akdeniz Ateşi hastası. Anne ve babasında da bulunan genetik geçişli bu hastalık nedeniyle iç organlarda oluşan amiloid sonucu 3 yıl önce bir böbreğini kaybeden Muhammed, önce ilaç tedavisine başladı. İlaçlardan olumlu sonuç alamayan çocuğa doktorlar, 'vücudun başka bir böbreği kabul etmez' diyerek diyaliz tedavisini önerdi. 7 ay boyunca zorlu bir diyaliz süreci geçiren Memiş'in hayatı Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Tuncer ile tanışması sonucu değişti.
Murat Tuncer - 09.12.2018
Muhammed 17'sinde Yeniden Doğdu
Doğuştan Ailevi Akdeniz Ateşi (FMF) hastası Muhammed Yasir Memiş, 17 yaşında bir böbreğini kaybetti. Doktorların FMF hastalığı nedeniyle 'nakil olamazsın' dediği Muhammed, 7 aylık zorlu diyaliz sürecinin ardından annesinden nakledilen böbrekle sağlığına kavuştu.  Bursa'da yaşayan 17 yaşındaki Muhammed Yasir Memiş, doğuştan FMF yani Ailevi Akdeniz Ateşi hastası. Anne ve babasında da bulunan genetik geçişli bu hastalık nedeniyle iç organlarda oluşan amiloid sonucu 3 yıl önce bir böbreğini kaybeden Muhammed, önce ilaç tedavisine başladı. İlaçlardan olumlu sonuç alamayan çocuğa doktorlar, 'vücudun başka bir böbreği kabul etmez' diyerek diyaliz tedavisini önerdi. 7 ay boyunca zorlu bir diyaliz süreci geçiren Memiş'in hayatı Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Tuncer ile tanışması sonucu değişti.
Murat Tuncer - 01.12.2018
Dha İstanbul Bülteni - 2
BİR AYLIK TEDAVİNİN ARDINDAN NAKİL YAPILDI Katater, 8,5 yılın ardından Medicana Bahçelievler Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Süleyman Özkan tarafından yapılan başarılı bir operasyonla çıkarıldı. Kataterin neden olduğu enfeksiyonlar ve T Hücre pozitifliği (vücudun organı kabul etmemesi) nedeniyle böbrekleri tekrar iflas eden Karakeçili'ye bu kez İsveç'te ikinci bir nakil şansı olmadığı söylendi. Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Tuncer ve ekibi tarafından muayene edilen Karakeçili, bir aylık bir tedavinin ardından Genel Cerrahi Uzmanı Prof.
Murat Tuncer - 01.12.2018
Dha İstanbul - - İsveç'te 'Şansın Yok' Denildi, Türkiye'de Yeniden Doğdu
BİR AYLIK TEDAVİNİN ARDINDAN NAKİL YAPILDI Katater, 8,5 yılın ardından Medicana Bahçelievler Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Süleyman Özkan tarafından yapılan başarılı bir operasyonla çıkarıldı. Kataterin neden olduğu enfeksiyonlar ve T Hücre pozitifliği (vücudun organı kabul etmemesi) nedeniyle böbrekleri tekrar iflas eden Karakeçili'ye bu kez İsveç'te ikinci bir nakil şansı olmadığı söylendi. Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Tuncer ve ekibi tarafından muayene edilen Karakeçili, bir aylık bir tedavinin ardından Genel Cerrahi Uzmanı Prof.
Murat Tuncer - 07.11.2018
8 Bin Kilometreden Hayat Bağışı
  Birbirini daha önce hiç tanımayan 3 böbrek yetmezliği hastası çapraz nakille sağlığına kavuştu. Somali'de yaşayan Mohamed Caral, Rizeli Metin Uzun ve 10 yıldır böbrek yetmezliğiyle mücadele eden Hülya Bakır, Medicana Bahçelievler Hastanesi'nde 3 verici ile aynı anda ameliyata alındı. Kan uyumsuzluğu nedeniyle birbirlerine böbrekleri veremeyen hastalara daha önce hiç tanımadıkları kişilerin böbreği nakledildi.  Operasyon Prof. Dr. Hasan Taşçı başkanlığında organ nakli cerrahi ekibi tarafından yapıldı. Ekipte Doç. Dr. Hüseyin Kadıoğlu ve Op. Dr. Sarper Işıksel bulunuyor. Hastaların takibi de Organ Nakli Bölüm başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer ve Doç.
Murat Tuncer - 07.11.2018
Dha İstanbul -  8 Bin Kilometreden Gelen Hayat Bağışı...
Birbirini daha önce hiç tanımayan 3 böbrek yetmezliği hastası çapraz nakille sağlığına kavuştu. Somali'de yaşayan Mohamed Caral, Rizeli Metin Uzun ve 10 yıldır böbrek yetmezliğiyle mücadele eden Hülya Bakır, Medicana Bahçelievler Hastanesi'nde 3 verici ile aynı anda ameliyata alındı. Kan uyumsuzluğu nedeniyle birbirlerine böbrekleri veremeyen hastalara daha önce hiç tanımadıkları kişilerin böbreği nakledildi.  Operasyon Prof. Dr. Hasan Taşçı başkanlığında organ nakli cerrahi ekibi tarafından yapıldı. Ekipte Doç. Dr. Hüseyin Kadıoğlu ve Op. Dr. Sarper Işıksel bulunuyor. Hastaların takibi de Organ Nakli Bölüm başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer ve Doç.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Murat Tuncer Haberleri | Murat Tuncer Kimdir - Haberler - Murat Tuncer haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Murat Tuncer kimdir, hayatı ve biyografisi. Prof. Dr. Mehmet Murat Tuncer kimdir? Demet ve Alişan ile Sabah Sabah konuğu: Prof. Dr.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 12:40:53. #1.14#
title