MURAT ŞAHSUVAROĞLU HABERLERİ

Murat Şahsuvaroğlu Haberleri

Murat Şahsuvaroğlu haber, Murat Şahsuvaroğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Murat Şahsuvaroğlu 10.7.2020
Haziran satışlarında son 10 yıllık ortalamaya yaklaşıldı
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, haziran ayında normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte otomotiv sektöründe son 10 yıllık satış ortalamalarına yakın bir seviyeye gelindiğini söyledi.
Murat Şahsuvaroğlu 5.7.2020
Otomotivde haziran satışlarında son 10 yıllık ortalama seviyeye yaklaşıldı
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, haziran ayında normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte otomotiv sektöründe son 10 yıllık satış ortalamalarına yakın bir seviyeye gelindiğini bildirdi.
Murat Şahsuvaroğlu: İkinci El Otomobil Fiyatları Düşecek mi?Murat Şahsuvaroğlu 28.6.2020
Murat Şahsuvaroğlu 7.6.2020
"Yeni kredi paketi ikinci eli destekleyecek"
Oyder Yönetim Kurulu başkanı Murat Şahsuvaroğlu, yeni kredi paketlerinin sektöre etkisini değerlendirdi.
Murat Şahsuvaroğlu 1.6.2020
Otomotivde tarihi düşük faizler sektörü hareketlendirecek
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, "Türkiye Cumhuriyeti otomotiv tarihinde ikinci eli destekleyen böyle bir faiz kampanyası görmedik.
Murat Şahsuvaroğlu 30.3.2020
"Satışlar daralacaktır ama ayakta kalacağız"
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği Başkanı (OYDER) Murat Şahsuvaroğlu, koronavirüsün sektöre etkilerini değerlendirdi.
Murat Şahsuvaroğlu 29.3.2020
OYDER Başkanı Şahsuvaroğlu: "Satışlar daralacaktır ama ayakta kalacağız"
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği Başkanı (OYDER) Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri nedeniyle sektörün zor bir dönemden geçtiğini belirterek, "Satışlar daralacaktır ama ayakta kalacağız." ifadesini kullandı.
Murat Şahsuvaroğlu 19.3.2020
Otomotiv yetkili satıcıları "Ekonomik İstikrar Kalkanı" paketinden memnum
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, "Muhtasar ve KDV tevkifatı ile SGK primlerinin nisan, mayıs ve haziran ödemelerinin altışar ay ertelenmesi, sektöre ciddi manada destek olur.
Murat Şahsuvaroğlu 18.3.2020
Otomotivde "koronavirüs aksaklığı" yaşanmıyor
OYDER: "Bütün otomotiv plazalarına tedbirler kapsamında bilgilendirme yaptık" Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, OYDER olarak bütün otomotiv plazalarına, alınacak tüm tedbirler kapsamında bilgilendirme yaptıklarını ve test araçlarının temizliği dahil olmak üzere gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi.
Murat Şahsuvaroğlu 18.3.2020
GÜNDEM / 18 Mart 2020
(Artvin/Trabzon/Elazığ/Ordu/Rize/14.30) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Aile ve Çalışma Bakanlığından kadın konukevlerine yönelik"koronavirüs" tedbirleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının, şiddet mağduru ya da şiddete uğrama riski olanlar için hizmet veren kadın konukevlerine gönderdiği yazıya göre toplu etkinlikler iptal edilecek Konukevlerinde kalan kadınlar ve beraberindeki çocukların sağlık kontrolleri yaptırılacak ve gerekmedikçe kuruluş dışına çıkmalarına izin verilmeyecek Ortak kullanım alanları ve malzemelerin hijyen durumları sık sık kontrol edilerek, periyodik dezenfekte işlemleri uygulanacak (Burcu Çalık/Ankara) 2- Otomotiv üretiminde "koronavirüs aksaklıkları" yaşanmıyor Türkiye otomotiv sektöründe yeni tip koronavirüse karşı bazı tedbirler alınırken, müşteri trafiğinde endişe verici bir azalış görülmediği ve üretimde de şu an için herhangi bir aksaklık yaşanmadığı belirtiliyor Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer: "Yurt içi ve dışı tedarikçilerimizle iletişimimiz sürekli olarak devam ediyor. Parça tedariki noktasında, sonraki dönemde üretimimizi aksatacak herhangi bir durum şu an için söz konusu değil" Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ CEO'su Ali Haydar Bozkurt: "Türkiye otomotiv pazarında büyük çaplı kayıp yaşanmayacağına inanıyor ve ümit ediyoruz" Oyak Renault: "Oyak Renault fabrikalarında üretim devam ediyor" OYDER Başkanı Murat Şahsuvaroğlu: "Şu an için bir sıkıntı yok ama showroom trafiği geçen haftaya göre az bir miktar geriledi" (Abdulselam Durdak/İstanbul) 3- GRAFİKLİ - Terör örgütü YPG/PKK'ya kış darbesi Yurt içi ve dışında terör örgütü YPG/PKK'ya yönelik başarılı operasyonlar düzenleyen güvenlik güçleri, geride kalan kış mevsiminde aralarında örgütün sözde sorumlularının da bulunduğu 191 teröristi etkisiz hale getirerek, örgüte ağır darbe vurdu Güvenlik güçleri, "Kapan" ve "Kıran" operasyonlarıyla teröristlerin "girilemez", "ulaşılamaz" dedikleri inleri imha etti (Yunus Okur/Erzurum) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Murat Şahsuvaroğlu 8.3.2020
Sıfır araç kuyruğu sona eriyor
"Çin'deki koronavirüsün de ciddi etkisi var" Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Biz ithalatı Avrupa'dan yapıyoruz.
Murat Şahsuvaroğlu 8.3.2020
GÜNDEM / 8 Mart 2020
ÖZEL HABER 1- Türkiye'nin ilk kadın valisinden hemcinslerine "çalışmaya devam" mesajı Eski Muğla Valisi Dr. Lale Aytaman: "Vali olarak atandığımda çok başarılı olursam, arkamdan Türkiye'nin tüm illerinde yarı yarıya kadın valiler görev alır diye düşünüyordum. Oysa bugün sayılarımıza bakın. Bu nedenle çalışmalarımızı sürdürmemiz lazım. STK'lerin bu anlamda gayretleri çok büyük, kadınlar yetinmemeliler" "Kadın bakışı çok farklıdır, o bakış açısını biz Türkiye'ye henüz getiremedik maalesef. Çocuklarımız ve gençlerimizin getireceğine inanıyorum" "Özellikle kadınlar her alanda kendilerini en iyi şekilde eğitip geliştirmeliler. Siz ne kadar kendinizi iyi yetiştirirseniz hayattaki yollar o kadar size açılıyor. Kendinize güveniniz artıyor" "Kadın ve kızlarımız bir etki altında kalarak kendilerine olan güvenlerini yitirmemeli. Aileler de kızlarına ikinci sınıf evlat gibi davranmamalı ve onları destekleyip teşvik etmeli" (Semra Orkan/İstanbul) (Fotoğraflı-Görüntülü) 2- Sıfır araçta "talep kuyruğu" sona eriyor Türkiye'de faaliyet gösteren yerli ve ithal araç tedarikçileri, tüketicilerin sıfır araç taleplerini bu aydan başlamak üzere daha güçlü karşılayacaklarını belirtiyor OYDER Başkanı Murat Şahsuvaroğlu: "Baktığımızda mart ayında bu iş çözülür, nisan ayına kalmaz.
Murat Şahsuvaroğlu 6.3.2020
CEO Club Otomotivin Geleceği Zirvesi 2020
- "Tüketici en nihayetinde araca dokunmak için yine showroom'a geliyor" Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu ise derneğin 30 yıl önce kurulduğunu ve Türkiye genelinde 950 adet otomotiv yetkili satıcısını bünyesinde bulunduran önemli bir yetkili satıcılık ağı olduğunu söyledi.
Murat Şahsuvaroğlu: Sıfır otomobile ilgi 'tam gaz' devam ediyorMurat Şahsuvaroğlu 23.2.2020
Murat Şahsuvaroğlu 23.2.2020
GÜNDEM / 23 Şubat 2020
ÖZEL HABER 1- Ticaret müşavirleri artık "bir tık uzaklıkta" Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: "Hayata geçirdiğimiz 'Müşavire Danışın' uygulaması sayesinde iş dünyamızın ticaret müşavir ve ataşelerimiz ile iletişimini kolaylaştırmayı ve etkinleştirmeyi amaçlıyoruz" "İş dünyamızın yurtdışındaki ilk temas noktası olan ticaret müşavirlerimiz, bu uygulama ile dış ticaret erbabının ve yatırımcıların yurt dışı pazarlara ilişkin sorularını doğrudan sistem üzerinden yanıtlayabilecek" "Uygulama üzerinden gelen talepler ilgili müşavirliğimize doğrudan yönlendirilecek ve en kısa sürede cevaplandırılacak" (Merve Özlem Çakır/Ankara) 2- Türk bilim insanları görüntü kalitesi yüksek taşınabilir mikroskop geliştirdi İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi'nde cep telefonunun görüntüleme özellikleri kullanılarak ticari mikroskoplara göre görüntüleri daha fazla büyütebilen ve pille çalışan mikroskop geliştirildi Araştırmanın grup lideri Dr. Arif Engin Çetin: "Geliştirdiğimiz mikroskop, 10 bin liraya mal oldu. Piyasada 100 bin liradan başlayan ve taşınmayan ticari mikroskopların yaptığı tüm görüntüleme işlemlerini aynı kalitede yapıyor" (Tezcan Ekizler/İzmir) 3- Sıfır otomobile ilgi "tam gaz" devam ediyor OYDER Başkanı Murat Şahsuvaroğlu: "Otomotiv sektörünün genel durumu; 'keşke daha fazla mal olsa da satsak, talebe yetişebilsek' şeklinde" "Türkiye'de üretilen araçlarda şu anda herhangi bir stok sıkıntısı yok" "Mevduat faizinin düşmesi insanların parasını yavaş yavaş tekrar otomobile, konuta döndürmesini sağladı.
Murat Şahsuvaroğlu: Kadıköy'de Dadaşların kongre heyecanıMurat Şahsuvaroğlu 13.1.2020
Murat Şahsuvaroğlu 22.12.2019
OYDER, 2020'den umutlu
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, 2020 beklentilerine ilişkin, "Devlet bankaları tarafından uygulanan yüzde 0,49'luk faiz kampanyasının devam etmesi ile birlikte 600 bin adetleri göreceğimiz yönündedir.
Murat Şahsuvaroğlu 24.10.2019
Faiz indirimi otomotivcilerin "umutlarını tazeledi"
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, "250 baz puanlık faiz indirimi umutlarımızı bir kez daha tazelemiştir.
Murat Şahsuvaroğlu 2.10.2019
"VW'nin yatırımı ülkemize olan güvenin de açık bir göstergesi"
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, "Dünyanın en büyük üreticilerinden biri olan Volkswagen (VW) markasının yatırım için ülkemizi seçmesi ülkemize olan güvenin de açık bir göstergesidir.
Murat Şahsuvaroğlu 20.9.2019
Bakan pekcan oyder genişletilmiş istişare toplantısına katıldı
TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan Otomativ Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) tarafından düzenlenen Genişletilmiş İstişare Toplantısı'na katıldı.  Toplantıya Bakan Pekcan'ın yanı sıra, OYDER başkanı Murat Şahsuvaroğlu ve otomotiv sanayinden temsilciler de katıldı.
Murat Şahsuvaroğlu 20.9.2019
Bakan pekcan oyder genişletilmiş istişare toplantısına katıldı
TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan Otomativ Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) tarafından düzenlenen Genişletilmiş İstişare Toplantısı'na katıldı.  Toplantıya Bakan Pekcan'ın yanı sıra, OYDER başkanı Murat Şahsuvaroğlu ve otomotiv sanayinden temsilciler de katıldı.
Murat Şahsuvaroğlu 20.9.2019
OYDER Genişletilmiş İstişare Toplantısı
Hurda araç teşviki konusu Bakan Pekcan, OYDER Başkanı Murat Şahsuvaroğlu'nun toplantıda dile getirdiği hurda araç teşvikinin sürekli hale getirilmesiyle ilgili talebine ilişkin ise şunları kaydetti: "Hurda araç teşviki ile ilgili haklısınız.
Murat Şahsuvaroğlu 20.9.2019
OYDER Genişletilmiş İstişare Toplantısı
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, "Ekonomi yönetimimizin ve Merkez Bankası'nın son dönemde aldığı faiz indirimi kararlarının tüketici tarafındaki kredi faizlerine de yansıması halinde içinde bulunduğumuz durgunluk ortamının...
Murat Şahsuvaroğlu 12.9.2019
Merkez Bankasının faiz indirimi iş dünyasını sevindirdi
Neticede, yıl sonuna kadar yaşanacak süreçte Merkez Bankamızın faizleri bu seviyelerin çok daha altına çekecek adımları atacağını düşünüyorum' demiştim. Nitekim faiz indirimi bir kez daha gerçekleşti. Ben küresel şartlarda olağanüstü değişimler yaşanmazsa ve dövizde beklenmedik dalgalanmalar olmazsa bu indirimin sürmesini bekliyorum." -"İndirim son derece doğru bir zamanlama ile gerçekleştirilmiştir" Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu da yüksek mevduat faizinin reel sektörün en büyük düşmanı olduğunu her ortamda dile getirdiklerini belirterek, Merkez Bankasının bugün açıkladığı 325 baz puanlık faiz indiriminin hem yatırım maliyetleri geriye çekecek hem de girişimcinin tek rakibinin mevduat faizi olmaktan bir ölçü daha uzaklaştıracağını bunun da geleceğe dönük bir umut getireceğini aktardı.
Murat Şahsuvaroğlu 12.9.2019
İş dünyasından faiz kararı değerlendirmeleri
"Merkez Bankası'nın cesur davranmasını takdirle karşılıyorum" Yılsonu enflasyon hedeflerinin yüzde 12'ler seviyesinde beklendiği bu süreçte, dövizi hareketlendirmeden faizlerin de bu civarlara inmesinin ekonominin yeniden önemli oranda rayına gireceğinin göstergesi olacağını dile getiren ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman açıklamasının sonunda şunları söyledi: "Ülkemizde mevduatların ciddi oranda arttığı görülmektedir. Faizlerin yüksekliği paranın piyasalardan bankalara kaynamasını sağlamış ve ekonomisi fevkalade soğutmuştur. Sürecin tersine dönmesi durumunda yeniden yatırımlar ve piyasalar hareketlenecek ve işler daha iyi konuma yükselecektir. Merkez Bankasının cesur davranmasını takdirle karşılıyor, yeni dönemin hayırlar getirmesini diliyorum." "Faiz indirimi tüm sektörlere umut verdi" OYDER Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu ise açıklamasında faiz indiriminin tüm sektörlere umut verdiğini ifade ederek, devam etmesi gerektiğini belirtti.
Murat Şahsuvaroğlu 4.8.2019
"Otomotivde ileriye dönük olarak yapısal bir vergi düzenlemesi yapılmalı"
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, "Bugün AB ülkelerinde bizim ÖTV+KDV dediğimiz toplam vergi yükü, yüzde 17 ile yüzde 27 arasındadır.
Murat Şahsuvaroğlu 16.6.2019
"Hurda araçta ÖTV indiriminin artırılmasını memnuniyetle karşılıyoruz"
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, daha önce 3-8-10 bin TL olarak yürürlüğe giren hurda araç indirim tutarının, 12-15 bin TL olarak güncellenmesini büyük memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, "Hükümetimizin sektörümüze olumlu yaklaşımının bir devamı...
Murat Şahsuvaroğlu 19.4.2019
Oyder Başkanlığına Yeniden Şahsuvaroğlu Seçildi
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) olağan genel kurulunda mevcut başkan Murat Şahsuvaroğlu'na yeniden başkan olarak seçildi.
Murat Şahsuvaroğlu 21.3.2019
9. Otomotiv Kongresi
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, "Sektörün tüm paydaşlarının taleplerini dinleyerek hayata geçirilen hızlı önlemlerin, hem ekonomimizde hem de sektörümüzde beklenenden daha kısa sürede olumlu sonuç alınmasını sağlayacağına inancımız tam." dedi.
Murat Şahsuvaroğlu 15.3.2019
Otomotiv Dünyası Dijitalleşmeyi İstanbul'da Masaya Yatıracak
OYDER Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, Otomotiv Kongresi'nin her yıl bir konuyu tüm yönleriyle ele aldığını ve sektöre ışık tutan bir yaklaşım sergilediğini belirterek, "Bu yıl temamız Otomotiv Perakendeciliğinde Dijital Dünya.
Murat Şahsuvaroğlu 10.2.2019
Otomotivde Fiyatlar Artmadı, Kampanyalar Devam Ediyor"
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, otomotivde ocak ayındaki fiyatların aralık, ekim ve kasım fiyatları ile aynı seviyede olduğunu ve kampanyaların da tüm hızıyla devam ettiğini bildirdi.
Murat Şahsuvaroğlu 6.2.2019
Ceo'lar, Türkiye'nin İhracat Şampiyonu Otomotiv Sektörünün Geleceğini Masaya Yatırdı
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin'in moderatörlüğünde gerçekleştirilen 'Başkanlar Oturumu'nda ise, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Başkanı Baran Çelik, Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bora Koçak, Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu ve Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) Başkanı Haydar Yenigün sektörün yurt içi ve yurt dışı performansını ele aldı.
Murat Şahsuvaroğlu 6.2.2019
Ceo Club Otomotivin Geleceği Zirvesi
Dijitalleşmenin hem devlette hem özel sektörde hem de otomotivde bir vizyon çerçevesinde hayata geçmesi gerektiğini vurgulayan Yenigün, şunları söyledi: "Dijitalleşme otomotivin önümüzdeki 20-30 yılına baktığımızda kaçınılmaz nokta. Dijital bir dünya zaten kaçınılmaz. Burada dikkat edilmesi gereken şey yapılan her bir yatırımın, verilen her kararın son noktadaki hedefe hizmet ediyor olması gerekiyor. Yani uzun vadeli olarak bakılmalı. Kısa vadeli yapılan dijitalleşme bize katma değer sağlamayacaktır. Şirketler öncelikle altyapılarını dijitale çevirmelidir. Dijitalleşme basamak basamak hayata geçirilmeli. Şirketin vizyonu dijitalleşmeye uygun olmalı." - "Fiyatlar tüketicinin cebine sığmayan şekilde arttı" Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu ise OYDER'in 30 yıllık bir dernek olduğunu ve Türkiye genelinde 974 adet plaza bulunduğunu belirterek, 5 milyon metrekare kapalı alana sahip olduklarını söyledi.
Murat Şahsuvaroğlu 5.1.2019
Vergi İndirimi Otomotive Gaz Verdi
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, "Klasik olarak sektörün en hareketli dönemi olan kasım, aralık aylarında bile önemli düşüş yaşadığımız aşikardır.
12
Şu an buradasınız: Murat Şahsuvaroğlu Haberleri | Murat Şahsuvaroğlu Kimdir - Haberler - Murat Şahsuvaroğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Murat Şahsuvaroğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. Haziran satışlarında son 10 yıllık ortalamaya yaklaşıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 14.7.2020 14:28:31. #1.14#
title