Murat Kazancı Haberleri

Murat Kazancı haber, Murat Kazancı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Murat Kazancı - 19.9.2020
Kuzey Makedonya'da "Medeniyetler ve Balkanlar" projesinin kapanış programı düzenlendi
Balkan ülkelerinde düzenlenen "Balkan Gençlik Okulu" projesi kapsamında Üsküp merkezli Fettah Efendi Eğitim ve Düşünce Derneğince gerçekleştirilen projenin online düzenlenen kapanış programına YTB Sosyal ve Kültürel İşler Daire Başkanı Murat Kazancı, YTB Kuzey Makedonya sorumlusu Musa Akdeniz, Fettah Efendi Eğitim ve Düşünce Derneği Başkanı Sevba Abdula, Hayrat Balkan temsilcisi Emre Aracı ve öğrenciler katıldı.
Murat Kazancı - 7.3.2020
Bosna Hersek'te "Balkan Gençlik Okulu" açıldı
YTB Kültürel ve Sosyal İşler Daire Başkanı Murat Kazancı da proje sayesinde öğrencilerin yeni arkadaşlıklar kuracağına işaret ederek, projenin Bosna Hersek'te başarılı bir şekilde tamamlanması temennisinde bulundu.
Murat Kazancı - 8.10.2019
Bulgaristan'dan zorunlu göçün 30. yılı
Programda konuşan YTB Kültürel ve Sosyal İşler Daire Başkanı Murat Kazancı, Balkanlar'da yaşayan Türklerin hayatının çileli geçtiğini ve özellikle Bulgaristan'da elim hadiselerin yaşandığını söyledi.
Murat Kazancı - 10.7.2019
"Ortadoğu ve Kuzey Afrika Düşünce Kuruluşları Buluşması" sona erdi
Başkentte bir otelde düzenlenen forumun kapanış oturumuna, YTB Kültürel ve Sosyal İşler Daire Başkanı Murat Kazancı ve ORSAM Başkanı Prof.
Murat Kazancı - 22.6.2019
Türkiye'de okumak için sıraya girdiler
Bu yıl 150 binle rekor kırıldı AA muhabirine açıklamada bulanan YTB Kültürel ve Sosyal İlişkiler Daire Başkanı Murat Kazancı, ülkede yaklaşık bir haftadır mülakatları sürdürdüklerine dikkati ederek, her yıl ortalama 70-80 öğrenciyi kabul ettiklerini söyledi.
Murat Kazancı - 3.3.2019
Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor
Kahramanmaraş'ta 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.
Murat Kazancı - 2.3.2019
Dha İstanbul Bülteni-1
Görüntü Dökümü: -------------------- -Denetimlerden görüntüler =================================== 2-EREN ERDEM'E "ÖRGÜTE YARDIM" SUÇUNDAN 4 YIL 2 AY HAPİS CEZASI Haber- Kamera: Özden ATİK-Güven USTA/İstanbul DHA Eski CHP Milletvekili Eren Erdem "silahlı terör örgütü hiyerarşisine dahil olmamakla birlikte bilerek, isteyerek örgüte yardım" suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.  FETÖ'nün 17-25 Aralık kumpas sürecinde yasadışı ses kayıtlarını servis ettiği iddia edilen dönemin Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in de aralarında bulunduğu 2'si tutuklu 11 sanıklı davada karar çıktı. Mahkeme, Eren Erdem'i "Silahlı terör örgütü hiyerarşisine dahil olmamakla beraber bilerek isteyerek örgüte yardım etmek" suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı. Erdem'in tutukluluğunun devamına da karar verildi. Öte yandan davanın tutuksuz sanıklarından kapanan Karşı Gazetesi'nin eski sahibi Turan Ababey'in de aynı suçtan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılarak tutuklanmasına karar verildi.  İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, tutuklu sanıklar Eren Erdem ve Onur Kala ile tutuksuz sanıklardan Turan Ababey, Kutlu Esendemir ve Emre Erciş ile avukatları son savunmalarını tamamladı. Daha sonra mahkeme, kararını açıklamak üzere duruşmaya yaklaşık 3 saat ara verdi.  MAHKEME KARARINI AÇIKLADI Mahkeme heyeti, haklarında yakalama kararı bulunan sanıklar Ufuk Emin Köroğlu, Emrah Direk, Değer Özergün, Mehmet Aydoğmuş ve Murat Kazancı'nın dosyasının ayrılmasına karar verdi.
Murat Kazancı - 1.3.2019
Eski Milletvekili Eren Erdem'in Yargılandığı Davada Karar
Tutuklu sanık Kala ve firari sanıkların dosyaları ayrıldı Firari sanıklar Ufuk Emin Köroğlu, Emrah Direk, Değer Özergün, Mehmet Aydoğmuş ve Murat Kazancı hakkında, henüz yakalanamadıkları için dosyalarının ayrılarak başka bir esasa kaydedilmesini kararlaştıran heyet, tutuklu sanık Onur Kala hakkında ise, savcılığa gönderilen müzekkereye cevap verilmediği gerekçesiyle dosyasının ayrılması ve tutukluluğunun devamına yönelik hüküm kurdu.
Murat Kazancı - 1.3.2019
CHP'li Eren Erdem'e Fetö Davasında 4 Yıl 2 Ay Hapis Cezası
6 sanığın dosyası ayrıldı Mahkeme hakkında yakalama kararı bulunan sanıklar Ufuk Emin Köroğlu, Emrah Direk, Değer Özergün, Mehmet Aydoğmuş ve Murat Kazancı'nın dosyalarının ayrılmasına, sanık Onur Kala'nın da dosyasının ayrılarak tutukluluk halinin devamına karar verdi.
Murat Kazancı - 1.3.2019
Geniş Haber) Eren Erdem'e "Örgüte Yardım" Suçundan 4 Yıl 2 Ay Hapis Cezası
Özden ATİK-Güven USTA/İSTANBUL DHA-ESKİ CHP Milletvekili Eren Erdem "silahlı terör örgütü hiyerarşisine dahil olmamakla birlikte bilerek, isteyerek örgüte yardım" suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.  FETÖ'nün 17-25 Aralık kumpas sürecinde yasadışı ses kayıtlarını servis ettiği iddia edilen dönemin Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in de aralarında bulunduğu 2'si tutuklu 11 sanıklı davada karar çıktı. Mahkeme, Eren Erdem'i "Silahlı terör örgütü hiyerarşisine dahil olmamakla beraber bilerek isteyerek örgüte yardım etmek" suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı. Erdem'in tutukluluğunun devamına da karar verildi. Öte yandan davanın tutuksuz sanıklarından kapanan Karşı Gazetesi'nin eski sahibi Turan Ababey'in de aynı suçtan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılarak tutuklanmasına karar verildi.  İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, tutuklu sanıklar Eren Erdem ve Onur Kala ile tutuksuz sanıklardan Turan Ababey, Kutlu Esendemir ve Emre Erciş ile avukatları son savunmalarını tamamladı. Daha sonra mahkeme, kararını açıklamak üzere duruşmaya yaklaşık 3 saat ara verdi.  MAHKEME KARARINI AÇIKLADI Mahkeme heyeti, haklarında yakalama kararı bulunan sanıklar Ufuk Emin Köroğlu, Emrah Direk, Değer Özergün, Mehmet Aydoğmuş ve Murat Kazancı'nın dosyasının ayrılmasına karar verdi.
Murat Kazancı - 1.3.2019
Geniş Haber) Eren Erdem'e "Örgüte Yardım" Suçundan 4 Yıl 2 Ay Hapis Cezası
Haber- Kamera: Özden ATİK-Güven USTA/İstanbul DHA Eski CHP Milletvekili Eren Erdem "silahlı terör örgütü hiyerarşisine dahil olmamakla birlikte bilerek, isteyerek örgüte yardım" suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.  FETÖ'nün 17-25 Aralık kumpas sürecinde yasadışı ses kayıtlarını servis ettiği iddia edilen dönemin Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in de aralarında bulunduğu 2'si tutuklu 11 sanıklı davada karar çıktı. Mahkeme, Eren Erdem'i "Silahlı terör örgütü hiyerarşisine dahil olmamakla beraber bilerek isteyerek örgüte yardım etmek" suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı. Erdem'in tutukluluğunun devamına da karar verildi. Öte yandan davanın tutuksuz sanıklarından kapanan Karşı Gazetesi'nin eski sahibi Turan Ababey'in de aynı suçtan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılarak tutuklanmasına karar verildi.  İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, tutuklu sanıklar Eren Erdem ve Onur Kala ile tutuksuz sanıklardan Turan Ababey, Kutlu Esendemir ve Emre Erciş ile avukatları son savunmalarını tamamladı. Daha sonra mahkeme, kararını açıklamak üzere duruşmaya yaklaşık 3 saat ara verdi.  MAHKEME KARARINI AÇIKLADI Mahkeme heyeti, haklarında yakalama kararı bulunan sanıklar Ufuk Emin Köroğlu, Emrah Direk, Değer Özergün, Mehmet Aydoğmuş ve Murat Kazancı'nın dosyasının ayrılmasına karar verdi.
Murat Kazancı - 7.1.2019
Geniş Haber) - Eren Erdem'in 19 Yıla Kadar Hapsi İstendi
  "FETÖ İLE İLİŞKİSİ YOKTU" "Tanık" olarak dinlenen Yazar İhsan Eliaçık, Eren Erdem ve Turan Ababey'in kendisine gazetede yazması için teklifte bulunduğunu, kendisinin de bu teklifi kabul ettiğini belirterek, "Eren Erdem 'Destek ol' dedi; ısrar etti. Ben de haftada bir gün yazdım. Benim gazetede 4 tane yazım çıktı. Yazılarıma müdahale edilmedi. İşadamı Ali Ağaoğlu'nun inşaat reklamını görünce ben de; 'Bu gazetede yazmam' dedim ve bıraktım. Kendileriyle de bir daha görüşmem olmadı" dedi. Eliaçık, Eren Erdem'in FETÖ ile ilişkisi de olmadığını sözlerine ekledi.   5 FİRARİ SANIĞIN DOSYASININ AYILMASI İSTENDİ Tanıkların dinlenmesinin ardından duruşma savcısı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada, sanıklar Değer Özergün, Ufuk Emin Köroğlu, Mehmet Aydoğmuş, Murat Kazancı ve Emrah Direk'in firari olmaları nedeniyle dosyalarının ayrılması talep edildi.
Murat Kazancı - 7.1.2019
Eren Erdem'in Yargılandığı Dava
Aralarında Turan Ababey'in de bulunduğu 3 sanık hakkında beraat kararı verilmesini isteyen cumhuriyet savcısı, sanıklar Ufuk Emin Köroğlu, Emrah Direk, Değer Özergün, Mehmet Aydoğmuş ve Murat Kazancı'nın firari konumda olmaları nedeniyle haklarındaki dosyanın ayrılması talebinde bulundu.
Murat Kazancı - 2.11.2018
Eren Erdem'in Yargılandığı Dava
Firari sanıklar Ufuk Emin Köroğlu, Emrah Direk, Değer Özergün, Mehmet Aydoğmuş ve Murat Kazancı hakkındaki yakalama kararlarının infazının beklenmesine hükmeden mahkeme heyeti, duruşmaların 7, 8, 9, 10 ve 11 Ocak 2019'da Çağlayan'da yapılmasını kararlaştırdı.
Murat Kazancı - 2.11.2018
Eren Erdem'in Tutukluluğunun Devamı İstendi
Firari sanıklar Murat Kazancı ve Ufuk Emin Köroğlu'nu eleştiren Bozkurt, "FETÖ firar etmiş bu dosyada.
Murat Kazancı - 2.11.2018
Eren Erdem'in Yargılandığı Dava
Sanıklardan Alaaddin Akkaşoğlu, Mehmet Aydoğmuş, Onur Kala, Murat Kazancı ve Emrah Direk'in, "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 7,5 yıldan on beşer yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edilen iddianamede, Kutlu Esendemir'in "silahlı terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan 7,5 yıldan on beşer yıla kadar hapse mahkum edilmesi öngörülmüştü.
Murat Kazancı - 1.11.2018
Eren Erdem'in Yargılandığı Dava
Sanıklardan Alaaddin Akkaşoğlu, Mehmet Aydoğmuş, Onur Kala, Murat Kazancı ve Emrah Direk'in, "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 7,5 yıldan on beşer yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edilen iddianamede, Kutlu Esendemir'in "silahlı terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan 7,5 yıldan on beşer yıla kadar hapse mahkum edilmesi öngörülmüştü.
Murat Kazancı - 31.10.2018
Eren Erdem Hakim Karşısına Çıktı
Sanıklardan Alaaddin Akkaşoğlu, Mehmet Aydoğmuş, Onur Kala, Murat Kazancı ve Emrah Direk'in, "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 7,5 yıldan on beşer yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edilen iddianamede, Kutlu Esendemir'in "silahlı terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan 7,5 yıldan on beşer yıla kadar hapse mahkum edilmesi öngörülmüştü.
Murat Kazancı - 30.10.2018
Eren Erdem Yarın Hakim Karşısına Çıkıyor
Mahkeme heyeti, davaya ilişkin hazırladığı tensip zaptında tutuksuz sanıklar Turan Ababey, Emre Erciş, Mehmet Bozkurt ve Kutlu Esendemir'in ilk duruşmaya zorla getirilmesine, sanıklar Alaattin Akkaşoğlu, Değer Özergün, Emrah Direk, Onur Kala, Ufuk Emin Köroğlu, Murat Kazancı ve Mehmet Aydoğmuş hakkında da yakalama kararı çıkarılmasına hükmetmişti.
Murat Kazancı - 6.10.2018
Ankara'da "Kolombiya Kültür ve Tanıtım Günü"
Türkiye Bursları Hamamönü Ofisi'nde düzenlenen etkinliğin açılışında, Kolombiya'nın Ankara Büyükelçisi Alfredo Pinto Saavedra, YTB Uluslararası Öğrenciler Daire Başkanı Murat Kazancı ve Kolombiyalı öğrenci temsilcisi Luisa Gonzales konuşma yaptı.
Murat Kazancı - 28.9.2018
Eski Milletvekili Eren Erdem'in Yargılandığı Dava
Karşı gazetesi çalışanları Karşı gazetesi çalışanlarına yönelik iddianamede ise 7 sanığın ByLock kullanıcısı olduğu belirtiliyor. Firari sanık Ufuk Emin Köroğlu ve Değer Özergün'ün, "silahlı terör örgütü üyeliği ve terörle mücadelede görev almıs¸ kamu görevlilerinin hüviyetlerini açıklayarak hedef gösterme" suçundan 8 yıl altışar aydan 18'er yıla kadar hapisle cezalandırılması istenen iddianamede, sanıklardan Alaaddin Akkaşoğlu, Mehmet Aydoğmuş, Onur Kala, Murat Kazancı ve Emrah Direk'in, "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.
Murat Kazancı - 22.9.2018
Bosna Hersek'teki Türkiye Mezunları "Hoşgörü" Şehrinde Buluştu
Etkinliğin açılışı dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Kültür ve Sosyal İlişkiler Daire Başkanı Murat Kazancı, Bosna Hersek'te bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Murat Kazancı - 21.9.2018
Eren Erdem 31 Ekim'de Hakim Karşısına Çıkacak
Tutuksuz sanıklar Turan Ababey, Emre Erciş, Mehmet Bozkurt, ve Kutlu Esendemir'in duruşmaya zorla getirilmesine karar veren heyet, sanıklar Alaattin Akkaşoğlu, Değer Özergün, Emrah Direk, Onur Kala, Ufuk Emin Köroğlu, Murat Kazancı ve Mehmet Aydoğmuş hakkında yakalama kararı çıkarılmasını karara bağladı.
Murat Kazancı - 18.9.2018
Eren Erdem ve Karşı Gazetesi Davalarının Mahkemesi Belli Oldu
Sanıklardan Alaaddin Akkaşoğlu, Mehmet Aydoğmuş, Onur Kala, Murat Kazancı ve Emrah Direk'in, "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edilen iddianamede, Kutlu Esendemir'in "silahlı terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapse mahkum edilmesi öngörülmüştü.
Murat Kazancı - 2.8.2018
Kapatılan Karşı Gazetesi Çalışanlarına Yönelik İddianame
İddianamede, kapatılan Karşı Gazetesi'nin sahibi Turan Ababey ile gazete, internet sitesi çalışanları Emre Erciş, Ufuk Emin Köroğlu, Kutlu Esendemir, Alaattin Akkaşoğlu, Mehmet Aydoğmuş, Onur Kala, Mehmet Bozkurt, Murat Kazancı ve Emrah Direk ile ilgili iddialara, delillere ve suç isnadı sayılacak tapelere yer verildi.
Murat Kazancı - 2.8.2018
Dha İstanbul Bülteni -3
(GENİŞ HABER)  1- KILIÇDAROĞLU:  AMERİKA'DAKİ 2 BAKAN HAKKINDA AYNI KARAR ALINMALI CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "(ABD'nin yaptırım kararı) Yapılması gereken mütekabiliyet kurallarına uygun olarak Amerika'daki  2 bakan hakkında, onların bizim bakanlar hakkında aldıkları kararın aynısını almaktır" "(CHP Kurultayı) Ülkenin bu kadar sorunu varken, partide 'kurultay olacak mı olmayacak mı' tartışması, imzalar olursa olur. Bunun büyütülecek, Türkiye'nin temel sorunuymuş gibi ortaya sunulmasını doğru bulmuyorum" "(Enis Berberoğlu'nun tutukluluğu) Umuyoruz bayram öncesi 17. Daire hukuka uygun bir karar alır ve Enis Bey evine dönmüş olur" Haber-Kamera: Enver ALAS - Alper KORKMAZ / İSTANBUL,DHA CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD'nin Türkiye'ye karşı aldığı yaptırım kararını doğru bulmadıklarını belirterek, "ABD'nin aldığı karar, Türk halkının onurunu rencide ediyor. Eğer bir sorun varsa oturulur, bu sorun oturulur, konuşulur. Dün gece zaten parlamentoda bu konuda hazırlanan ve parlamentonun iradesini yansıtan bildiriye imza attık" dedi. Dış politikada 'mütekabiliyet' kuralını hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Yapılması gereken mütekabiliyet kurallarına uygun olarak Amerika'daki  2 bakan hakkında, onların bizim bakanlar hakkında aldıkları kararın aynısını almaktır" ifadelerini de kullandı.  "UMUYORUZ BAYRAM ÖNCESİ ENİS BEY EVİNE DÖNMÜŞ OLUR" Kemal Kılıçdaroğlu,  tutuklu CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun eşi Oya Berberoğlu'nu Yeşilköy'deki evinde ziyaret etti. Saat 10.15 sıralarında Berberoğlu'nun evine gelen Kılıçdaroğlu'nun ziyareti yaklaşık 1 saat sürdü. Ziyaretin ardından Kemal Kılıçdaroğlu ve Oya Berberoğlu, basın mensuplarına birlikte açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu'nun tutukluluk durumuna ilişkin, yeniden milletvekili seçilmesiyle, yeni bir sayfanın açıldığını söyledi.  Berberoğlu'nun serbest bırakılarak, parlamentoda yemin etmesi gerektiğinin altını çizen Kılıçdaroğlu, "Parlamentonun bu konudaki iradesi Anayasa Komisyonu Başkanı tarafından da değişik hukukçular tarafından da dile getirildi. Eski olaylar tartışılabilir ama yeni süreci hepimizin dikkate alması gerekiyor. Yargıtay'ın ilgili dairenin aldığı karar parlamentonun iradesine gölge düşürüyor. Bunu bütün saygın, anayasa hukukçuları dile getiriyorlar. Dolayısıyla yargıda bir yanlışlık var. Bu pek çok çevre tarafından dile getiriliyor ama yargının aldığı bu kararın yine yargının kendi içinde düzeltilmesi lazım. Şu anda 17. Ceza Dairesi gidecek, oraya itirazlar yapıldı, dilekçeler verildi. Umuyoruz bayram öncesi 17. Daire hukuka uygun bir karar alır ve Enis Bey evine dönmüş olur. Bu kadar haksız yere içeride tutulması sadece Türkiye'nin sorunu değil, olay Enis Berberoğlu olayı olmaktan da çıkmış ve olay bir demokrasi olayı. Yasama organının iradesinin yargı organı tarafından yok sayılması asla kabul edilemez" diye konuştu.  "VİCDAN SAHİBİ HERKES 16. DAİRE'NİN ALDIĞI KARARIN YANLIŞ OLDUĞUNU BİLİYOR" Kılıçdaroğlu, bekledikleri kararın çıkmaması durumunda ise bir üst mahkemeye veya Anayasa Mahkemesi'ni işaret ederek, "Bu sonunda çözülecek bir olay. Çözülmemesi mümkün değil. Vicdan sahibi herkes, 16. Daire'nin aldığı kararın yanlış olduğunu biliyor" değerlendirmesinde bulundu.   OYA BERBEROĞLU: YARGITAY'DAN ADİL BİR SONUÇ BEKLİYORUM Kılıçdaroğlu'nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Oya Berberoğlu ise ziyarat ilişkin, "Türkiye'nin birçok sorununu konuştuk. Ama önümüzdeki hafta Yargıtay'ın vereceği karara kendimi odakladığım için onu bekliyorum. Umarım Enis'in hapisteki 3'üncü bayramı olmaz. Kurban Bayramı öncesi Yargıtay'dan adil bir sonuç bekliyorum. İnşallah tahliyesi olacak diye düşünüyorum. Hak, hukuk, adalet diyorum" ifadelerini kullandım.   ABD'NİN İKİ BAKANLA İLGİLİ KARARI Kemal Kılıçdaroğlu, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı. ABD'nin İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanına yaptırım kararıyla ilgili bir soruya yönelik Kılıçdaroğlu şu şekilde yanıt verdi: "ABD'nin aldığı karar, Türk halkının onurunu rencide ediyor. Eğer bir sorun varsa oturulur, bu sorun oturulur, konuşulur. İki bakanla ilgili alınan kararı doğru bulmuyoruz. Dün gece zaten parlamentoda bu konuda hazırlanan ve parlamentonun iradesini yansıtan bildiriye imza attık. ABD ile müttefikiz ve müttefiklik ilişkilerinin sağlıklı bir zeminde, anlaşmayla çözülmesi gerekir. 15 Temmuz darbe girişimini yaşadık. Bu darbe girişiminin arkasında Pensilvanya'da oturan kişinin olduğunu biliyoruz. Türkiye'nin iade talebininde bulunması son derece doğal. Burada yanlışlık 'ver papazı al papazı' söyleminden kaynaklanıyor. Biz Türkiye'de yargının  bağımsız olduğunu, bağımsız olması gerektiğini ifade ediyoruz. Bu ülkede en önemli koltukta oturan kişi yargının bağımsız olmadığını, 'sen onu verirsen ben de bunu verebilirim' algısını karşı tarafa yerleştirdi. Bu son derece tehlikeliydi ve doğru olmayan bir cümleydi. O cümlenin maliyetini yaşıyoruz."  "İKİ ÜLKE AÇISINDAN DA OLUMSUZ SONUÇLAR DOĞURABİLECEK BİR SÜRECE EVRİLEBİLİR" Kemal Kılıçdaroğlu, ABD'nin kararının ardından iki  bakanın yaptıkları açıklamaları dikkatle izlediklerini kaydederek, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün gerekli açıklamaları yaptığını aktardı. Dış politikada 'mütekabiliyet' kuralını hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Yapılması gereken mütekabiliyet kurallarına uygun olarak Amerika'daki  2 bakan hakkında, onların bizim bakanlar hakkında aldıkları kararın aynısını almaktır. Biz bunu bekliyoruz. Bunu yapabilirlerse  o zaman kozlar eşitlenmiş olur. Ayrıca konunun soğukkanlı bir biçimde ve daha dikkatli bir şekilde takip edilmesi lazım" değerlendirmesinde bulundu. Süreç iki ülke açısından da olumsuz sonuçlar doğurabilecek bir sürece evrilebilir. Umarım bu süreç sağlıklı bir şekilde sonuçlanmış olur" değerlendirmesinde bulundu.  KURULTAY TARTIŞMALARI Bir basın mensubunun, "Kurultay ile ilgili gerekli olan imzaların bugün parti merkezine verilmesi bekleniyor. Değerlendirmeniz nedir" şeklindeki sorusuna Kılıçdaroğlu, "Partinin iç politikası ile ilgili hiç konuşmadım. Varsa çoğunluk, gelirse zaten kurultay yapılır. Çoğunluk yoksa da yapılmaz. Bunun yoğun olarak tartışılmasını da doğru bulmuyorum. Ülkenin bu kadar sorunu varken, partide 'kurultay olacak mı olmayacak mı' tartışması, imzalar olursa olur. Bunun büyütülecek, Türkiye'nin temel sorunuymuş gibi ortaya sunulmasını doğru bulmuyorum" şeklinde yanıtladı.  SÜLEYMAN SOYLU'NUN 'O SÖZLERİ'NE YANIT VERDİ İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "PKK'ya bela okuyabilecekler mi?" şeklindeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine ise Kılıçdaroğlu, "O kişiyi muhatap almak istemiyorum. Kişilik sorunu yaşayan birisini muhatap almak benim açımdan doğru değil. Bizim, PKK'ya, IŞİD'e, diğer terör örgütlerine karşı duruşumuz öteden beri bellidir. Biz hiçbir zaman gidip masaya oturmadık, onlarla masada bir araya gelmedik. Oturup pazarlık yapmadık, çadır mahkemeleri kurmadık. Onlar yaptıkları için Türkiye bu noktaya geldi. Öyle fırıldak gibi dönen insanlarla ben nasıl muhatap olayım ve onlara niye cevap vereyim. Onlar sahibinin sesini dinler" ifadelerini kullandı.  Basın açıklamasının ardından Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'ya gitmek üzere  Atatürk Havalimanı'na hareket etti.  Görüntü Dökümü ----------------------- -Kemal Kılıçdaroğlu'nun gelişi -Oya Berberoğlu ile tokalaşması -Ziyaretin ardından basın açıklaması giçin gelişleri -Oya Berberoğlu'nun konuşması -Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları -Soruların yanıtlanması -Evin önünden hareket  -Genel ve detaylar 02.08.2018 - 10.28 Haber Kodu : 180802015 02.08.2018 - 12.05 Haber Kodu : 180802046 02.08.2018 - 12.02 Haber Kodu : 180802047 ============================= 2- TÜSİAD BAŞKANI BİLECİK:  ALINAN BU YAPTIRIM KARARI KABUL EDİLEMEZ  İstanbul DHA TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, ABD'nin yaptırım kararıyla ilgili yazılı açıklamada bulundu.  Erol Bilecik'in açıklaması şu şekilde: "Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasında 90 yıllık birikime dayanan ikili ilişkiler, karşılıklı kültürel ve ekonomik temasların etkisiyle güçlenmiş, zamanla ortak Batı değerlerine, ve jeo-stratejik temellere dayanan bir müttefikliğe dönüşmüştür. İki ülke arasındaki ilişkilerin tarihi boyunca değişmeyen en önemli unsursa stratejik müttefikliğin bir gereği olarak diplomatik ve kültürel diyalog yoluyla ortak sorunların çözülmesi ve aklıselimin her kırılma riski anında galip gelmesi olmuştur"  "İLİŞKİLERİN ONARILAMAZ SEVİYEDE BOZULMASI TEHLİKESİNİ DOĞURMUŞTUR"  "Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin, iki ülke arasında yaşanan son diplomatik sorun karşısında almış olduğu yaptırım kararı, söz konusu stratejik müttefikliğin doğasına aykırıdır ve iki ülke arasındaki ilişkilerin onarılamaz seviyede bozulması tehlikesini doğurmuştur. Alınan bu yaptırım kararının kabul edilemez nitelikte olduğunun bilinmesini isteriz.  TÜSİAD olarak Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki ikili ilişkilerin, diyaloğu ve diplomatik teamülleri temel alan yapıcı bir yaklaşım çerçevesinde onarılmasını temenni ediyoruz" =========================== (ÖZEL)  3- ŞİŞLİ'DE HAREKETLİ ANLAR  Tantanacılık yaparak bir turistin parasını çalan bir şüpheli ayağından vurularak bir şüpheli ise kovalamaca sonunda yakalandı  Haber-Kamera: Ersan SAN-İSTANBUL DHA Şişli'te "tantanacılık" olarak bilinen kavga ediyormuş gibi davranarak dikkat dağıtıp hırsızlık yaparak bir turistin parasını çalan 4 kişiden 1'i vurularak diğeri kovalamaca sonunda yakalandı.  Olay Şişli Dolapdere Caddesi Gazino sokak üzerinde meydana geldi. Bir otelden çıkan turistin tantanacılık adı verilen yöntemle parasının çalındığı ihbarı üzerine bölgede çalışma başlatan polis eşgale uyan şüphelileri kovalamaya başladı. 1 şüpheli ayağından vurularak bir şüpheli de kovalamaca sonunda yakalandı. Yaralı şüpheli ambulansla hastaneye kaldırılırken gözaltına alınan şüpheli ise polis merkezine götürüldü. 2 kişi ise aranıyor.  Görüntü Dökümü: -Yaralının ambulansa konulması -Gözaltına alınan şüpheli -Olay yeri -Polis ekipleri -Röportaj -Detaylar 02.08.2018 - 13.26 Haber Kodu : 180802070_ ======================== (DÜZELTEREK YENİDEN)  4- KAPATILAN KARŞI GAZETESİ'NE YÖNELİK FETÖ SORUŞTURMASI TAMAMLANDI Yüksel KOÇ / İstanbul DHA - KAPATILAN Karşı Gazetesi çalışanlarına yönelik FETÖ soruşturması tamamlandı. Gazetenin sahibi Turan Ababay'ın da aralarında bulunduğu 11 gazeteci için, "Silahlı terör örgütüne üye olmak", "Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek" ve "Terörle mücadele eden kamu görevlilerinin kimliğini açıklama" suçlarından 7.5 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi.  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Karşı Gazetesi yönetici ve çalışanları Turan Ababay, Alaattin Akkaşoğlu, Emrah Direk, Murat Kazancı, Mehmet Aydoğmuş, Onur Kala, Ufuk Emir Köroğlu, Kutlu Esendemir, Emre Erciş,ve Mehmet Bozkurt ile bu şüpheliler ile yoğun irtibatı bulunduğu belirtilen Değer Özergün hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.
Murat Kazancı - 2.8.2018
Düzelterek Yeniden) Kapatılan Karşı Gazetesi'ne Yönelik Fetö Soruşturması Tamamlandı
Yüksel KOÇ / İstanbul DHA - KAPATILAN Karşı Gazetesi çalışanlarına yönelik FETÖ soruşturması tamamlandı. Gazetenin sahibi Turan Ababay'ın da aralarında bulunduğu 11 gazeteci için, "Silahlı terör örgütüne üye olmak", "Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek" ve "Terörle mücadele eden kamu görevlilerinin kimliğini açıklama" suçlarından 7.5 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi.  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Karşı Gazetesi yönetici ve çalışanları Turan Ababay, Alaattin Akkaşoğlu, Emrah Direk, Murat Kazancı, Mehmet Aydoğmuş, Onur Kala, Ufuk Emir Köroğlu, Kutlu Esendemir, Emre Erciş,ve Mehmet Bozkurt ile bu şüpheliler ile yoğun irtibatı bulunduğu belirtilen Değer Özergün hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.
Murat Kazancı - 2.8.2018
Düzelterek Yeniden/  Kapatılan Karşı Gazetesi'ne Yönelik Fetö Soruşturması Tamamlandı
Yüksel KOÇ / İstanbul DHA - KAPATILAN Karşı Gazetesi çalışanlarına yönelik FETÖ soruşturması tamamlandı. Gazetenin sahibi Turan Ababay'ın da aralarında bulunduğu 11 gazeteci için, "Silahlı terör örgütüne üye olmak", "Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek" ve "Terörle mücadele eden kamu görevlilerinin kimliğini açıklama" suçlarından 7.5 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi.  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Karşı Gazetesi yönetici ve çalışanları Turan Ababay, Alaattin Akkaşoğlu, Emrah Direk, Murat Kazancı, Mehmet Aydoğmuş, Onur Kala, Ufuk Emir Köroğlu, Kutlu Esendemir, Emre Erciş,ve Mehmet Bozkurt ile bu şüpheliler ile yoğun irtibatı bulunduğu belirtilen Değer Özergün hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.
Murat Kazancı - 2.8.2018
Kapatılan Karşı Gazetesi Soruşturmasında 5 Sanık Hakkında Yakalama Kararı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün 17-25 Aralık yargısal darbe girişiminde yasa dışı ses kayıtlarını servis ettikleri gerekçesiyle, kapatılan Karşı gazetesinin sahibi ve 10 çalışanına yönelik hazırlanan iddianame kabul edildi. Mahkeme, sanıklar Alaaddin Akkaşoğlu, Değer Özergün, Mehmet Aydoğmuş, Onur Kala ve Murat Kazancı hakkında yakalama kararı verdi.
Murat Kazancı - 2.8.2018
Gizli Tanık Dilekçeyle Kimliğini Açıkladı
Soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan gizli tanık "Ayçiçeği" beyanında, "Turan Ababey'i gazetenin sahibi olduğu için tanıdığı, gazetenin genel yayın yönetmenliğini Eren Erdem'in, yardımcılığını Mehmet Bozkurt'un, genel koordinatörlüğünü Kutlu Esendemir'in, haber müdürlüğünü Murat Kazancı'nın yürüttüğü, sanıklar Ufuk Köroğlu ile Emre Erciş'in ise gazetede muhabirlik yaptıkları" bilgilerini verdiği aktarılan iddianamede, gizli tanığın ayrıca şu ifadelerine yer verildi: "Karşı gazetesi, Gezi olaylarından yaklaşık 6 ay sonra yayına başladı.
Murat Kazancı - 2.8.2018
Kapatılan Karşı Gazetesi'ne Yönelik Fetö Soruşturması Tamamlandı
Yüksel KOÇ / İstanbul DHA - KAPATILAN Karşı Gazetesi çalışanlarına yönelik FETÖ soruşturması tamamlandı. Gazetenin sahibi Turan Ababay'ın da aralarında bulunduğu 11 gazeteci için, "Silahlı terör örgütüne üye olmak", "Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek" ve "Terörle mücadele eden kamu görevlilerinin kimliğini açıklama" suçlarından 7.5 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi.  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Karşı Gazetesi yönetici ve çalışanları Turan Ababay, Alaattin Akkaşoğlu, Emrah Direk, Murat Kazancı, Mehmet Aydoğmuş, Onur Kala, Ufuk Emir Köroğlu, Kutlu Esendemir, Emre Erciş,ve Mehmet Bozkurt ile bu şüpheliler ile yoğun irtibatı bulunduğu belirtilen Değer Özergün hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.
Murat Kazancı - 2.8.2018
Kapatılan Karşı Gazetesi'ne Yönelik Fetö Soruşturması Tamamlandı
11 KİŞİ HAKKINDA DAVA AÇILDI 5 KİŞİ HAKKINDA YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI Haber: Yüksel KOÇ / İstanbul DHA Karşı Gazetesi çalışanlarına yönelik FETÖ soruşturması tamamlandı. Gazetenin sahibi Turan Ababay'ın da aralarında bulunduğu 11 gazeteci için, "Silahlı terör örgütüne üye olmak", "Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek" ve "Terörle mücadele eden kamu görevlilerinin kimliğini açıklama" suçlarından 7.5 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi.  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Karşı Gazetesi yönetici ve çalışanları Turan Ababay, Alaattin Akkaşoğlu, Emrah Direk, Murat Kazancı, Mehmet Aydoğmuş, Onur Kala, Ufuk Emir Köroğlu, Kutlu Esendemir, Emre Erciş,ve Mehmet Bozkurt ile bu şüpheliler ile yoğun irtibatı bulunduğu belirtilen Değer Özergün hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.
Murat Kazancı - 2.8.2018
Kapatılan Karşı Gazetesi Çalışanlarına Dava Açıldı
Mahkeme hazırladığı tensip tutanağında, iddianamede talep edildiği üzere, ByLock kullanıcısı olduğu belirlenen sanıklar Alaaddin Akkaşoğlu, Değer Özergün, Mehmet Aydoğmuş, Onur Kala ve Murat Kazancı hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi.
Murat Kazancı - 29.6.2018
CHP'li Eren Erdem Tutuklandı
Heyet, davaya ilişkin ilk duruşmanın yapılacağı 19 Eylül'de, tanık olarak belirlenen Turan Ababey, Emre Erciş, Mehmet Bozkurt, Murat Kazancı ve Kutlu Esendemir'in dinlenilmesini de karara bağladı.
Murat Kazancı - 29.6.2018
Eski CHP Milletvekili Erdem'in Tutuklanması
Heyet, davaya ilişkin ilk duruşmanın yapılacağı 19 Eylül'de, "tanık" olarak belirlenen Turan Ababey, Emre Erciş, Mehmet Bozkurt, Murat Kazancı ve Kutlu Esendemir'in dinlenilmesini de karara bağladı.
Murat Kazancı - 29.6.2018
Dha İstanbul - (Geniş Haber) - Eren Erdem Tutuklandı
"CİHAN HABER AJANSI İLK HACİZ KOYAN AJANS OLMUŞTU" "Cihan Haber Ajansı ile başbaşa görüştüğü" şeklindeki iddiayı ise Erdem, "Diğer haber ajansları gibi Cihan Haber Ajansı'nın da abonesiydik. Gazete iflas edince Cihan Haber Ajansı, ilk haciz koyan ajans olmuştu. Dışişleri toplantısını ise internette ses kayıtları yayınlanmıştı, daha sonra yayın yasağı gelmişti. Biz hükümete muhalif gazeteler olarak yayın yasağını delme kararı alıp yayınladık. İlk yayınlayan ben değildim. Dolayısıyla bu da yayın yasağını delme suçu olabilir" dedi.  "KAÇMA ŞÜPHESİ İDDİASINI KABUL ETMİYORUM" Gizli tanığın ismini mahkemeye sunduğunu ifade eden Erdem, şunları söyledi: "Ses kaydı sunmuştum. Bu tanığa itibar edilemez. Bu iddianameyle FETÖ'nün temizlenmesine zarar verilmektedir. Dünyada alay konusu olacak bir komedyanın içindeyiz. Yürekten ve namusumla söylüyorum, istesem kaçardım. Çocuğumun tedavisi için gidiyordum. Beraat edeceğimi düşünüyorum. Cumhurbaşkanına hakaretten iki dava dışında hukuki anlamda rahatsız olacağım bir hukuki durum yoktur. Bu dava Türkiye'nin itibarına zarar verir. ve tartışmaları büyütür. Buna katkı sunan herkes bu ülkeye zarar verir. İstenilen her türlü tedbir uygulanabilir. 17-25 Aralık yolsuzluk olayları bir haberdir. Gazete Aydınlık Gazetesi'nin matbaasında basılmıştı. Aydınlık Gazetesi de FETÖ'cüyse o zaman herkes FETÖ'cüdür. Verilecek karar siyasidir. Benim üzerimden CHP yıpratılmak isteniyor. Vicdani ve hukuki değildir. Manevi ve maddi külfeti olacaktır. Maddi külfeti Türkiye'nin yargı sistemine güveni sarsacak, manevi olarak da başınızı yastığa koyduğunuzda vicdanınızla baş başa kalacaksınız. Kaçmak, gitmek lugatımda  olmayan konulardır. Vitesi hiç geriye takmadım. Suçsuzum. Düşüncemi söylüyorum, eleştiriyorum. Neden korkayım. Siyasi karar vermeniz halinde vicdani ve maddi yükümlülüğü taşıyacağınızı düşünüyorum. Siyasi karar olmasaydı gece yarısı evime giderken alınmazdım. Siyasi iradeye sorumluluğunuzu yerine getirecekseniz Anayasaya karşı sorumluluğunuzu yerine getirmenizi talep ediyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum. Tutuklama talebini ve kaçma şüphesi iddiasını da kabul etmiyorum."  TUTUKLAMA GEREKÇESİ Mahkeme heyeti, sanık Eren Erdem hakkında "FETÖ/ PDY silahlı terör örgütüne dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek suçunu işlediğine dair kuvvetli suç şüphesini gösteren olguların olması, sanığın kendi Twitter hesabından "ilk durak Maraş" şeklinde yazdıktan sonra ertesi sabah hakkında aynı gün konulan yurtdışı çıkış yasağı tedbirinden haberi olmadan çıkış yapmak istediği, daha sonra ise sanık hakkında yapılan ihbar ile yasadışı yollardan yurtdışına kaçacağı yönünde kuvvetli olgular bulunduğu gelinen bu aşamada adli kontrol kararının yetersiz kalacağı anlaşılmakla tutuklanmasına" karar verildi. Tanıklar Turan Ababey, Mehmet Bozkurt, Murat Kazancı, Emre Erciş ve Kutlu Esendemir'in dinlenmelerine karar veren heyet, duruşmayı daha önce bıraktığı 19 Eylül'e bıraktı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Murat Kazancı Haberleri | Murat Kazancı Kimdir - Haberler - Murat Kazancı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Murat Kazancı kimdir, hayatı ve biyografisi. Kuzey Makedonya'da Medeniyetler ve Balkanlar projesinin kapanış programı düzenlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.9.2020 15:09:17. #1.15#
title