MÜMTAZER TÜRKÖNE HABERLERİ

Mümtazer Türköne haber, Mümtazer Türköne son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mümtazer Türköne

Mümtazer Türköne

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi ... - ...

Mümtazer Türköne Kimdir ?

1956 yılında İstanbul'da doğdu. 1978 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nin İdari Şubesinden mezun oldu. Aynı fakültede 1986'da master, 1990'da doktora ünvanı aldı. 1993 yılında doçent oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Mümtazer Türköne - 13.04.2021
Kapatılan Zaman gazetesinin bazı eski yazarları, yeniden hakim karşısında
Kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarları Mümtazer Türköne, Şahin Alpay ve Ali Bulaç ile gazetenin sorumlu yazı işleri müdürü Mehmet Özdemir, haklarında verilen ve istinaf mahkemesince onanan hükümlerin, Yargıtay tarafından bozulması sonrası yeniden hakim karşısına çıktı.
Mümtazer Türköne - 13.04.2021
Kapatılan Zaman Gazetesi'nin eski yazarları yeniden hakim karşısına çıktı
Ahmet YEŞİLMEN / FETULLAHÇI Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan aldıkları cezalar ile gazetenin sorumlu yazı işleri müdürü Mehmet Özdemir'in beraat kararının...
Mümtazer Türköne - 17.12.2020
Türkiye'de 2020 böyle geçti (9)
Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi, FETÖ'nün kapatılan yayın organı Zaman gazetesinin yazarlarından tutuksuz sanıklar Şahin Alpay ve Ali Bulaç ile tutuklu sanık Mümtazer Türköne'ye "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan verilen hapis cezalarını bozdu.
Mümtazer Türköne - 29.09.2020
Son dakika! Mazlumder bazı davaların yeniden görülmesini talep etti
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talebi doğrultusunda Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman gazetesinin yazarlarından tutuklu sanık Mümtazer Türköne'nin tahliye edildiğini anımsatan Taş, "Türköne'nin dosyası ilgili mahkemede incelendi ve sonunda Türköne'nin tahliyesine karar verildi ve tahliye gerçekleşti.
Mümtazer Türköne - 25.09.2020
24 Eylül 2020 Haberleri
24 Eylül 2020 Manşet Haberleri.
Mümtazer Türköne - 24.09.2020
Son Dakika: Yargıtay'dan Mümtazer Türköne, Şahin Alpay ve Ali Bulaç hakkında karar
Son dakika gündem haberi... YARGITAY 16'ncı Ceza Dairesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin yazarlarından tutuksuz sanıklar Şahin Alpay ve Ali Bulaç ile tutuklu sanık Mümtazer Türköne'ye 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan verilen hapis cezalarını 'eksik inceleme' nedeniyle bozdu.
Mümtazer Türköne - 05.07.2020
Haftanın tarihine bakış
2018- Kapatılan Zaman gazetesi eski yazarları Mümtazer Türköne ve Mustafa Ünal 10 yıl 6'şar ay, Ali Bulaç ve Şahin Alpay 8 yıl 9'ar ay hapis cezasına çarptırıldı.
Mümtazer Türköne - 01.07.2020
Hukuk davalarına ilişkin yargı paketi TBMM Genel Kurulunda
HDP Grup Başkanvekili Beştaş, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin Mümtazer Türköne ile ilgili açıklamalarına işaret ederek, "Bence de Mümtazer Türköne de dahil içeride bulunan hasta bütün tutuklu ve hükümülüler bırakılmalıdır.
Mümtazer Türköne - 30.06.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik: Libya'da suç işleyen Macron
Açıklamasının ardından soruları da yanıtlayan Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplantıya video konferans yöntemiyle katılma nedenini şöyle açıkladı: "Sabahleyin Emin Akbaşoğlu arkadaşımızın testi pozitif çıkınca bugün tedbir olarak daha önce yaptığımız gibi böylesi bir yaklaşım ürettik. Daha önce de zaman zaman video konferans yöntemiyle yaptığımız oldu, zaman zaman yüz yüze yaptığımız oldu. Sabahleyin böyle bir gelişme olduğunda tedbir olarak bir bakıma içimizdeki bir arkadaşımızda pozitif çıkması sebebiyle kendi kendimize böyle bir yöntemle işte bahsettiğim sosyal mesafe, maske konusundaki tedbirimizi uygulamış olduk." 'CUMHUR İTTİFAKI FETÖ İLE MÜCADELEDE KARARLIDIR' Bir soru üzerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Mümtazer Türköne ile ilgili açıklamasını değerlendiren Çelik, Bahçeli'nin sözlerine muhalefetten gelen 'FETÖ ile mücadele gevşiyor mu' eleştirisine ilişkin şunları söyledi: "Dün FETÖ devlete karşı saldırdıktan sonra bunların kurumlarına karşı devlet bir tavır aldığında, o süreçte kim gidip de bunların televizyonlarını korumak için siper olmuşsa ya da 'özgür medya kapatılıyor' demişse bir terör örgütünün medyası kapatılırken ya da dersaneleri kapatılırken kim kendini siper etmiş yerlerde yuvarlanmışsa, bugün bu açıklamalardan yola çıkıp FETÖ meselesinde bir gevşeme mi var diyor.
Mümtazer Türköne - 30.06.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu (4) Açıklaması
Ömer Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye Cumhuriyeti açısından bakarsanız da Türkiye Cumhuriyeti köklü bir devlettir. Bütün ülkelerle ilişkilerini hesap ederken, adımlarını atarken buna göre atar. 'Bizim aldığımız bir silah sistemini başkası alsın, işte bu yoldan CAATSA yaptırımları delinsin.' gibisinden bir yaklaşım tabii ki Türkiye Cumhuriyeti açısından doğru kabul edilecek bir yaklaşım olarak gündeme gelmez. Burada doğru olan şudur; nasıl S-400'ler konusunda bu iradeyi ortaya koyduysak Patriotlar konusundaki irademizin müttefikimiz ve dostumuz Amerika Birleşik Devletleri tarafından değerlendirilmesini bekleriz. Onu değerlendirirlerse Patriot da söz konusu olur." MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Mümtazer Türköne'ye ilişkin açıklamalarının hatırlatılması üzerine ise Çelik, "Burada Adalet Bakanlığı gereken değerlendirmeyi yapacaktır.
Mümtazer Türköne - 26.06.2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
MHP'nin iktidarın küçük ortağı olarak bir şeyler beklediğini, bunlar için de yoluna devam ettiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Onları bir anlamda esir almış vaziyette. Tabanına oynuyor, 'Acaba o tabandan oy alabilir miyim?' diye ama son veriler şunu gösteriyor; o tabandan bırakın oy almayı, hem AK Parti'nin hem MHP'nin oylarında düşüş var. Çünkü ikisi birbirine destek veriyorlar. İşsizlik artışı varsa MHP'nin de rolü var. O da koalisyon ortağı aslında. Dışarıda gibi görünmekle beraber fiilen koalisyon içinde yer alıyor. Olaya böyle bakıyorum. Kendileri kalkıp da CHP'ye eleştiri getiriyorlar, getirebilirler. Mümtazer Türköne dosyasını bilmiyorum, bir haksızlık varsa ben ayrım yapmam.
Mümtazer Türköne - 25.06.2020
CHP'li Altay, AK Parti'nin barolara yönelik düzenlemesini değerlendirdi Açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Mümtazer Türköne hakkındaki açıklamasının hatırlatılarak görüşlerinin sorulması üzerine de Altay, şunları söyledi: "Mümtazer Türköne'nin cezası kesinleşmemişken, Devlet Bey'in 'Durumu yeniden değerlendirilsin.
Mümtazer Türköne - 24.06.2020
CHP Grup Başkanvekili Altay, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Bir gazetecinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Mümtazer Türköne hakkındaki açıklamasını hatırlatması üzerine Altay, "Erdoğan, Sayın Bahçeli'nin bütün çağrılarına olumlu yanıt veriyor.
Mümtazer Türköne - 21.01.2020
Eski istihbaratçı Altaylı'ya FETÖ yöneticiliği ve casusluk davası
Enver Altaylı'nın telefon verileri üzerinde yapılan çalışmada, Mümtazer Türköne, İbrahim Faruk Bayındır, Salih Yaylacı, Erkam Tufan'ın da bulunduğu bazı kişilerle irtibatı tespit edildi.
Mümtazer Türköne - 31.10.2019
Kapatılan Zaman gazetesi yazarı Türköne'ye "hakaret"ten ceza
Kapatılan Zaman gazetesi yazarı Mümtazer Türköne, 2014 yılında dönemin başbakanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "hakaret" ettiği iddiasıyla yargılandığı davada, bin 740 lira adli para cezasına çarptırıldı.
Mümtazer Türköne - 30.06.2019
Haftanın tarihine bakış
2018- Kapatılan Zaman gazetesi eski yazarları Mümtazer Türköne ve Mustafa Ünal 10 yıl 6'şar ay, Ali Bulaç ve Şahin Alpay 8 yıl 9'ar ay hapis cezasına çarptırıldı.
Mümtazer Türköne - 06.07.2018
Dha İstanbul Bülteni - 5
Görüntü Dökümü: -------------------- -ABD savaş gemisinden genel görüntü -ABD savaş gemisinden detay görüntü -Geminin FSM Köprüsünün altından geçişi -ABD askerlerinden detay görüntü -Askerlerin ağır silahlar ile nöbet tutuması -Gemideki füze rampalarından detay görüntü -Askerlerin güvertede kıyıyı gözlemesi DHA FEED ======================== 2- ZAMAN GAZETESİ ESKİ YAZARLARININ YARGILANDIĞI DAVADA KARAR (2) Haber: Özden ATİK - Şengüler YEŞİL / İstanbul, DHA Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) yayın organı olduğu gerekçesiyle kayyıma devredildikten sonra kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarları Mümtazer Türköne ve Ali Bulaç'ın da aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu 11 sanığın yargılandığı davada karar çıktı.
Mümtazer Türköne - 06.07.2018
Zaman Gazetesi Eski Yazarları Hakkındaki Davada Karar
"Silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 10 yıl altışar ay hapis cezasına çarptırılan Mümtazer Türköne ve Mustafa Ünal'a, iyi hal indirimi uygulanmadı, 5 sanığın tüm suçlardan beraatine hükmedildi.
Mümtazer Türköne - 06.07.2018
Zaman Gazetesi Eski Yazarlarının Yargılandığı Davada Karar (2)
FETULLAHÇI Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) yayın organı olduğu gerekçesiyle kayyıma devredildikten sonra kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarları Mümtazer Türköne ve Ali Bulaç'ın da aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu 11 sanığın yargılandığı davada karar çıktı.
Mümtazer Türköne - 06.07.2018
Zaman Gazetesi Eski Yazarlarının Yargılandığı Davada Karar (2)
Haber: Özden ATİK - Şengüler YEŞİL / İstanbul, DHAFetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) yayın organı olduğu gerekçesiyle kayyıma devredildikten sonra kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarları Mümtazer Türköne ve Ali Bulaç'ın da aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu...
Mümtazer Türköne - 06.07.2018
Kapatılan Zaman Gazetesi Davasında 6 Sanığa Örgüt Üyeliğinden Hapis Cezası
Kapatılan Zaman Gazetesi’nin eski yazarları Ali Bulaç, Mümtazer Türköne ve Şahin Alpay’ın da aralarında bulunduğu 11 sanıklı FETÖ davasında mahkeme kararını açıkladı.
Mümtazer Türköne - 06.07.2018
Zaman Gazetesi Eski Yazarları Hakkındaki Davada Karar
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) yayın organı olduğu gerekçesiyle kayyuma devredildikten sonra kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarlarının yargılandığı davada, sanıklar Ali Bulaç ve Şahin Alpay, 8 yıl dokuzar ay, Mümtazer Türköne ve Mustafa Ünal ise 10 yıl...
Mümtazer Türköne - 06.07.2018
Kapatılan Zaman Gazetesi'nin Eski Yazarlarının Fetö/pdy Davasında Yargılanan Ali Bulaç 8 Yıl 9 Ay,...
IHAAW163102-ASA/06-07-2018 - Kapatılan Zaman Gazetesi’nin eski yazarlarının FETÖ/PDY davasında yargılanan Ali Bulaç 8 yıl 9 ay, Mümtazer Türköne 10 yıl 6 ay ve Şahin Alpay 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Mümtazer Türköne - 06.07.2018
Zaman Gazetesi Davasında Karar (1)
Özden ATİK - İstanbul DHA - KAPATILAN Zaman gazetesi eski yazarlarının yargılandığı davada karar çıktıMümtazer Türköne ve Mustafa Ünal'a 10,5 yıl hapis cezası verildi.
Mümtazer Türköne - 06.07.2018
Dha İstanbul - Zaman Gazetesi Davasında Karar (1)
Haber: Özden ATİK - İSTANBUL DHAKapatılan Zaman gazetesi eski yazarlarının yargılandığı davada karar çıktıMümtazer Türköne ve Mustafa Ünal'a 10,5 yıl hapis cezası verildi.
Mümtazer Türköne - 06.07.2018
Flash!
DHA: "Zaman gazetesi davası"nda karar çıktı. Mümtazer Türköne ve  Mustafa Ünal'a 10,5 yıl hapis cezası verildi.
Mümtazer Türköne - 06.07.2018
Flaş
DHA: "Zaman gazetesi davası"nda karar çıktı. Mümtazer Türköne ve  Mustafa Ünal'a 10,5 yıl hapis cezası verildi.
Mümtazer Türköne - 06.07.2018
Zaman Gazetesi Eski Yazarları Hakkındaki Dava
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) yayın organı olduğu gerekçesiyle kayyuma devredildikten sonra kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarları Mümtazer Türköne ve Ali Bulaç'ın da aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu 11 sanığın yargılandığı davada, mahkeme heyeti,...
Mümtazer Türköne - 06.07.2018
Gündem / 6 Temmuz 2018
(Ankara/09.30) FETÖ'nün yayın organı olduğu gerekçesiyle kayyuma devredildikten sonra kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarları Mümtazer Türköne ve Ali Bulaç'ın da aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu 11 sanığın yargılanmasına, İstanbul 13.
Mümtazer Türköne - 06.07.2018
Gündem Özeti / 6 Temmuz 2018
(Yalova/09.30/10.15/11.00/15.30) 2- FETÖ'nün yayın organı olduğu gerekçesiyle kayyuma devredildikten sonra kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarları Mümtazer Türköne ve Ali Bulaç'ın da aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu 11 sanığın yargılanmasına, İstanbul 13.
Mümtazer Türköne - 01.07.2018
Grafikli - Fetö Sanıkları Hesap Veriyor
Temmuz ayı içinde, darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe karargahındaki eylemlere ilişkin 243 kişinin yargılandığı dava, Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki eylemlerle ilgili 142 sanığın yargılandığı dava, Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlere ilişkin 224 sanığın yargılandığı dava ile Kara Harp Okulunda yaşanan eylemlerle ilgili 307 sanığın yargılandığı davalar Ankara, FETÖ/PDY'nin yayın organı olduğu gerekçesiyle kayyuma devredildikten sonra kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarları Mümtazer Türköne ve Ali Bulaç'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı dava, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin 85 kişinin yargılandığı dava, aralarında Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'un da bulunduğu 34 kişinin şehit edildiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki olaylara ilişkin 133'ü tutuklu 143 sanığın yargılandığı dava, darbe girişiminde Atatürk Havalimanının işgal girişimi ve burada çıkan olaylarda 2 kişinin şehit edilmesine ilişkin 95'i tutuklu 159 sanığın yargılandığı davalar da İstanbul'daki mahkemelerde görülecek.
Mümtazer Türköne - 08.06.2018
Zaman Gazetesi Eski Yazarları Hakkındaki Davada Ara Karar
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) yayın organı olduğu gerekçesiyle kayyuma devredildikten sonra kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarları Mümtazer Türköne ve Ali Bulaç'ın da aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu 11 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanıkların...
Mümtazer Türköne - 08.06.2018
Zaman Gazetesi Yazarlarının Yargılandığı Dava
Haber: Özden ATİK/ İstanbul, DHAFetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) yayın organı olduğu gerekçesiyle kayyıma devredildikten sonra kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarları Mümtazer Türköne ve Ali Bulaç'ın da aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu 11 sanığın...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mümtazer Türköne Haberleri | Mümtazer Türköne Kimdir - Haberler - Mümtazer Türköne haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mümtazer Türköne kimdir, hayatı ve biyografisi. Kapatılan Zaman gazetesinin bazı eski yazarları, yeniden hakim karşısında.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.5.2021 03:59:30. #1.16#

title