Müge Anlı'dan çok konuşulacak 10 Kasım sözleri: Atatürk aslında 8 Kasım'da aramızdan ayrıldı
Haberler » Güncel » Müge Anlı'dan çok konuşulacak 10 Kasım sözleri: Atatürk aslında 8 Kasım'da aramızdan ayrıldı - Haber

Müge Anlı'dan çok konuşulacak 10 Kasım sözleri: Atatürk aslında 8 Kasım'da aramızdan ayrıldı

ATV'nin en çok izlenen programı Müge Anlı ile Tatlı Sert'te, Anlı 10 Kasım dolayısıyla Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü andı. Başarılı sunucu konuşmasının sonunda ise çok konuşulacak bir açıklamada bulundu.

Müge Anlı'dan çok konuşulacak 10 Kasım sözleri: Atatürk aslında 8 Kasım'da aramızdan ayrıldı

Sevilerek izlenen sabah kuşağı programı ile Tatlı Sert programını sunan Müge Anlı, Ulu Önder 'ün ölüm yıldönümü dolayısıyla yaptığı konuşmada "Atatürk aslında 8 Kasım'da bize veda etti" açıklamasını yaptı.

TÜM YURTTA SAYGIYLA ANILIYOR

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81'inci yılında, tüm yurtta saygı ve sevgiyle anılıyor. Müge Anlı'da önceki gün canlı yayında Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümünü yaptığı konuşmada anlattığı bir hikaye ile andı.

"HER DAİM KALBİMİZDE YAŞIYOR"

Ünlü sunucu programı kapatırken Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün son anları ile ilgili şu bilgileri verdi:

"Bugün 8 Kasım 2019 Cuma günü. Bildiğiniz üzere Pazar günü Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 81. yıldönümü. Aramızdan ayrılışının 81. yıldönümü, Tam 81 yıldır naçiz vücudu aramızda değil ama fikirleri yaşıyor. Düşüncüleri hala geleceğimizi aydınlatmaya devam ediyor. Bağımsızlığımızın ve Cumhuriyetimizin ebedi lideri olarak her daim kalbimizde yaşıyor."

"O ASLINDA BİZE 8 KASIM'DA VEDA ETTİ"

"O aslında 8 Kasım'da yani 81 yıl önce bugün bize veda etti. Nasıl mı? Dolmabahçe Sarayındaki son günlerinde hastalığı daha da ağırlaşmıştı. Doktorların tüm çabasına rağmen iyileşme belirtisi gözlenmiyordu. Özel doktoru Neşet Ömer İldelp 81 yıl önce bu gün saat 18:30'da Ata'nın odasına girdi muayene etmeye başladı. İşte tam bu sırada yattığı yerden sağına doğru dönen Atatürk'ün adeta biriyle konuşur gibi "Aleyküm selam" dediği duyuldu ve ardından derin bir komaya girdi."

"ONU SON SÖZLERİYLE SELAMLIYORUZ"

"Onu bir kez daha minnetle şükranla anıyoruz. Ve onu son sözleriyle 'Aleyküm selam' diyerek selamlıyoruz. Unutmayacağız unutturmayacağız"


Haber Videosu: Müge Anlı'dan Atatürk ile ilgili büyük iddia: 10 Kasım'da ölmedi
HABER YORUMLARI (39)

  • ERKİN:
    Ataturk dusmanlarina sesleniyorum. Hem Ataturk e dusmansiniz hemde Ataturk un kurdugu ulkede yasiyorsunuz, bu kadar hain olabilir mi bir insan?Butun dunyanin gipta ile baktigi Basbug a dusman olmak nasil bir ruh halidir?
  • AHMETİN PEDER:
    ahmet lan kavanoz kafalı puşt osmanlı ailesi o torpakları tek başına fethetmedi bu ülkenin insanıyla fethetti şu an elimizde bulunan topraklar osmanlı değil türk topraklarıdır mustafa kemalde bu türk topraklarını içindeki türk insanıyla birlikte savaşarak onlara yeni bir devlet vererek kurtardı boş yabma
  • A H M E T:
    Ne saçmalıyorsun la değişik. Osmanlı toprakları olmasaydı nereye ülke kuracaktı.
Tüm 39 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.