Mescid-i Aksa Haberleri

Mescid-i Aksa haber, Mescid-i Aksa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mescid-i Aksa - 22.10.2018
Çin Devlet Başkan Yardımcısı Çişan İsrail'de
İsrail basınında yer alan haberlere göre, Çin Devlet Başkan Yardımcısı Çişan, Başbakanlık Ofisine geçmeden önce işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'nın batı duvarı olan Burak (Ağlama) Duvarı'nı ziyaret etti, Çişan burada dua ederek elindeki dilek kağıdını da duvara sıkıştırdı.
Mescid-i Aksa - 22.10.2018
Türkiye Ekonomisi Kırılgan Bir Ekonomi Değil"
Konuşmaların ardından Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Bakan Selçuk'a Mescid-i Aksa tablosu armağan etti.
Mescid-i Aksa - 15.10.2018
İsrailli Aşırı Sağcı Milletvekilinden Mescid-i Aksa'ya Baskın
KUDÜS (AA) – İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu liderliğindeki Likud Partisi Milletvekili Yehuda Glick, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.
Mescid-i Aksa - 15.10.2018
Filistin'de Bir Osmanlı Yadigarı: "Fatıma Hatun Camisi"
Osmanlı padişahları Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa ve kutsal şehir Kudüs'ün can verdiği kadim Filistin topraklarına ayrı bir ihtimam göstermiş.
Mescid-i Aksa - 28.04.2017
Mescid-i Aksa'da Filistinli Tutuklulara Destek Gösterisi
İsrail'in keyfi uygulamaları ve hak ihlallerine karşı açlık grevi yapan Filistinli tutuklulara destek amacıyla Mescid-i Aksa'da gösteri düzenlendi.
Mescid-i Aksa - 26.04.2017
Aydın'dan Mescid-i Aksa Gerçeği
MHP Osmangazi Belediye Meclisi Üyesi Cemil Aydın, Arap dünyasının elini Filistin ve Mescid-i Aksa’dan çektiğini söyledi.
Mescid-i Aksa - 23.04.2017
Mirasımız Derneği, Yeni Binasında
Törende konuşan Demirci, Miraç Kandili gününde böyle bir çalışmanın tohumunun atıldığını vurgulayarak, Mescid-i Aksa ve Kudüs'ün elbette her Müslümanın canı, ciğeri ve vazgeçilmez sevdası olduğunu söyledi.
Mescid-i Aksa - 23.04.2017
Miraç Kandili
Çetinkaya mesajında, Hz. peygamberin Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan da yüce Mevla'nın sonsuz ayet ve kudretine şahit olmak için hikmet dolu yolculuğu gerçekleştiği gece olduğunu belirtti.
Mescid-i Aksa - 22.04.2017
Kutlu Doğum Haftası
Gercüş ilçesinde, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kutlu Doğum Haftası kapsamında program düzenlendi.
Mescid-i Aksa - 22.04.2017
Miraç Kandili
Miracın, hüzün ve elem dolu günlerden geçmekte olan Hazreti Muhammed'in, Rabb'i tarafından teselli edildiği ve huzura kabul buyrulduğu gece olduğunu ifade eden Görmez, şu bilgileri verdi: "Miraç, Sevgili Peygamberimizin Allah'ın izni ve keremiyle önce Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan da sonsuz kudretin ayetlerini müşahede etmek üzere semaya yükseltildiği yolculuktur.
Mescid-i Aksa - 22.04.2017
Miraç Kandili'ne Doğru
Miraç'ın insanın manevi yükselişini, çıkışını, Allah'ın kullarına sunduğu lütuf ve hikmeti ifade ettiğini aktaran Altay, şunları kaydetti: "Miraç, Peygamberimizin Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan semaya kutsal yolculuğu, yükselişidir.
Mescid-i Aksa - 22.04.2017
Miraç Kandili
Miraç Kandili gecesinin tüm insanlığın yaşamış olduğu sıkıntıların son bulmasına vesile olmasını dileyen Memiş, yayımladığı mesajında şunları kaydetti: "Peygamber efendimizin, Yüce Allah'ın sonsuz kudreti ile bir gecede, önce Mescid-i Aksa'ya getirilip ardından da Sidretü'l Münteha denilen en üst makama yükseltilişini ifade eden Miraç, büyük bir mucize ve Rabbimizin sonsuzluğuna yapılan en görkemli şahitliktir.
Mescid-i Aksa - 22.04.2017
Miraç Kandili
Acar, mesajında, büyük buluşma anlamına gelen miracın, Hazreti Peygamberin bir gece Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan da Allah'ın huzuruna vardığı, içerisinde pek çok hikmet ve sırların bulunduğu mübarek bir yolculuğun adı olduğunu söyledi.
Mescid-i Aksa - 21.04.2017
Miraç Kandili'ne Doğru
Memiş, mesajında, Miraç olayının Allah'ın sonsuzluğuna, büyüklüğüne ve birliğine yapılan en görkemli şahitlik olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti: "Bu şahitliğin ve manevi tecrübenin müminin miracı olan namaz ile taçlandırılması, Miraç hediyesi ayetlerde bildirilen sorumluluk bilinci, istikametini imana çevirenlerin, Allah'tan başkasına kulluk etmeyenlerin günahlarının bağışlanacağı ve sonunda cennete gireceği müjdesi, Mirac'ın bizi sonsuzluğa götüren yüce değerleridir." "Miraç, bizim için yükseliştir" ifadesini kullanan Memiş, "Beşeriyetin insanlığa, bedenin ruha, ruhun sahibine, kulun Allah'a yükselişidir. Yeryüzünün manevi merkezlerinden, Mescid-i Haram ve Mescid-i Aksa arasındaki bağları güçlendiren Miraç, Müslümanların gönül dünyalarını da güçlendirecek, imanlarını pekiştirecek, kardeşlik bağlarını kuvvetlendirecek manevi bir tecrübedir.
Mescid-i Aksa - 21.04.2017
Kudüslü Görme Engellilerin Geleneksel Süpürge Yapımı
1990'da Mescid-i Aksa'ya Süleyman heykelinin temel taşını yerleştirmeye çalışan radikal Yahudilerle, Filistinliler arasında çıkan ve halk arasında "İlk Aksa katliamı" olarak bilinen olaylarda gözünü kaybeden Tahir el-Avde de geçimini bu atölyede sağlıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mescid-i Aksa Haberleri | Mescid-i Aksa Haber - Haberler - Mescid-i Aksa haberleri, son dakika mescid-i aksa haber ve gelişmeleri burada. Çin Devlet Başkan Yardımcısı Çişan İsrail'de.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.6.2021 06:58:34. #1.14#

title