Mersin'e sokulmak istenilen bir kamyon köpek, geri gönderildi
Haberler » 3. Sayfa » Mersin'e sokulmak istenilen bir kamyon köpek, geri gönderildi - Haberler

Mersin'e sokulmak istenilen bir kamyon köpek, geri gönderildi

Alanya'da barınaktan hareket eden içerisi köpek dolu araç, jandarma ekiplerince Aydıncık-Gülnar yolu Eskiyörük Mahallesi civarında durduruldu. Yapılan kontrolde kimlik kartları bulunmaya köpekler Alanya'ya geri gönderildi.

Mersin'e sokulmak istenilen bir kamyon köpek, geri gönderildi

Antalya'nın ilçesinden kamyona yüklenen ve 'de muhtelif bölgelerde bırakılmak amacıyla yola çıkarılan 70 köpek, hem ekiplerinin hem de Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin çabaları ile geri gönderildi.

ARAÇ SÜRÜCÜSÜ CEVAP VERMEDİ

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Alanya'da barınaktan yüklenen köpek dolu araç, 5 Aralık günü saat 23.50 sıralarında gelen ihbar üzerine jandarma ekiplerince Aydıncık-Gülnar yolu Eskiyörük Mahallesi civarında durduruldu. Kontrolü yapılan kamyonun kasasında cinsleri tespit edilemeyen 70 köpeğe rastlandı ve köpeklerin kimlik kartı ile küpeleri bulunmadığından hayvanlar muhafaza altına alındı. Araç sürücüsü, jandarma ekiplerinin köpekleri nereye götürdüğüne ilişkin sorularına cevap veremedi.

GERİ GÖNDERİLDİLER

Jandarma ekiplerinin durumu ilk olarak Anamur Doğa Koruma ve Milli Parklar yetkililerine bildirmesi üzerine görevliler, Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne ulaştı. Büyükşehir ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Aydıncık İlçe Müdürlüğü'nün olaya el atmasının ardından Alanya Belediyesi ile görüşüldü ve yaptıklarının yasal olmadığı, bir suç işledikleri ifade edildi. Bunun üzerine köpekler tekrar Alanya'ya geri gönderildi.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, yasaya göre hayvanların başka bir ile nakli için menşe şahadetnamesi gerektiğini belirterek, söz konusu 70 köpekle ilgili hiçbir belge bulunmadığı için geri gönderildiklerini bildirdi.

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: Mersin'e sokulmak istenilen bir kamyon köpek, geri gönderildi
HABER YORUMLARI
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

3. Sayfa

Son Dakika Haberleri