MERKEZİ İSTİHBARAT TEŞKİLATI HABERLERİ

Merkezi İstihbarat Teşkilatı Haberleri

Merkezi İstihbarat Teşkilatı haber, Merkezi İstihbarat Teşkilatı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 05.07.2021
ABD-Çin rekabetinde istihbarat cephesi de kızışıyor
Çin ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) arasındaki küresel rekabetin giderek daha da belirgin bir hal aldığı yadsınamaz bir gerçek. Hatta iki ülke arasındaki rekabetin oluşturduğu gerginlik bazı analistlerce "yeni Soğuk Savaş" şeklinde nitelendiriliyor.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 30.06.2021
Son dakika haberi | Pakistan Başbakanı Han: "Pakistan, ABD ile barış için partner olabilir, asla savaş için değil"
Gelen son dakika haberlerine göre Pakistan Başbakanı İmran Han, "Pakistan, ABD ile barış için partner olabilir, asla savaş için değil." dedi.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 24.06.2021
ABD'nin çekildiği Afganistan'da, Taliban'dan korkan yerel işbirlikçiler ABD'ye sığınmak istiyor
NEW ABD ordusunun terk etmeye hazırlandığı Afganistan'da tercümanlık ve istihbarat için kullanılan yerel işbirlikçi Afganlıların, can güvenliği gerekçesiyle ABD vizesi almak için umutsuz bekleyişleri Amerikan medyasında haber oldu.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 19.06.2021
Pakistan, Afganistan operasyonları için ABD'ye üs vermeyecek
Pakistan Başbakanı İmran Han, ABD'nin askerlerinin Afganistan'dan çekilmesinin ardından Washington yönetiminin bu ülkedeki operasyonları için ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatına (CIA) kesinlikle üs vermeyeceklerini söyledi.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 24.05.2021
Eski NSA çalışanı Snowden'dan ABD'ye gönderme: "Muhalifleri tutuklamak için uçakları indirmek her zaman çirkin olmuştur"
Rusya'ya kaçan ABD Ulusal Güvenlik Dairesi (NSA) eski çalışanı Edward Snowden, Belarus'un muhalif gazeteciyi gözaltına almak için Rynair'e ait yolcu uçağını zorla indirmesine ilişkin ABD'ye gönderme yaparak, "Muhalifleri tutuklamak için uçakları indirmek her zaman çirkin olmuştur" dedi.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 04.05.2021
Son dakika haberi! ABD'de CIA Genel Merkezi'ne girmek isteyen kişi hayatını kaybetti
Son dakika gelişmesine göre ABD'nin Virginia eyaletinde Merkezi İstihbarat Teşkilatı'nın (CIA) genel merkezine dün aracı ile girmek isteyen bir kişi, vurularak etkisiz hale getirilmesinin ardından kaldırıldığı hastaneden hayatını kaybetti.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 04.05.2021
CNN: CIA'in Kongre üyelerine yaptığı "enerji saldırısı" brifingi tartışmaya dönüştü
ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA), bazı ABD'li yetkililere yönelik "enerji saldırıları" konusunda Kongre üyelerine verdiği brifingin, Kongre üyelerinin olay hakkında daha fazla bilgi talep etmesi üzerine tartışmaya dönüştüğü ortaya çıktı.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 04.05.2021
CIA karargahının önündeki şüpheli şahıs FBI ajanı tarafından etkisiz hale getirildi
ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA) Virginia'daki karargahının önünde silahlı bir şüphelinin güvenlik güçlerince vurulduğunu duyurdu.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 04.05.2021
ABD'de CIA Genel Merkezi'ne izinsiz girmek isteyen kişi engellendi
ABD'nin Virginia eyaletinde Merkezi İstihbarat Teşkilatı'nın (CIA) genel merkezine aracı ile girmek isteyen bir kişi, kapıda bulunan güvenlik güçleri tarafından engellendi.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 27.04.2021
Küba'da bir dönemin sonu
Küba Komünist Partisi'nin (PCC) 17-19 Nisan'da Havana'da yapılan VIII. Kongresi'nin tarihi bir nitelik taşıdığına kuşku yok.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 21.04.2021
Beş Göz Grubu, NATO ve AB'den Rusya'ya karşı siber ittifak
ABD, 15 Nisan günü önce Beyaz Saray, ardından Hazine Bakanlığı aracılığıyla Rusya'yı siber casusluk operasyonlarından dolayı açıkça suçlayan bir bildiri yayınladı ve yaptırımlar açıkladı.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 15.04.2021
FBI Direktörü Wray, Çin hakkında "her 10 saatte bir" yeni soruşturma başlatıldığını belirtti
ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Christopher Wray, FBI'ın "her 10 saatte bir" Çin hükümetiyle ilişkili yeni bir soruşturma başlattığını bildirdi.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 03.04.2021
Son dakika haberleri! ABD'de bir polisin öldüğü Kongre'ye yönelik araçlı saldırının yansımaları sürüyor
Son dakika habere göre ABD Kongre binasının barikatlarına aracını sürerek 1 polisin ölümüne neden olan ve polis tarafından vurularak öldürülen şüphelinin, Noah Green adlı siyahi bir ABD'li olduğu bildirilirken Kongre'nin güvenliğiyle ilgili sorular yeniden gündeme geldi.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 18.03.2021
ABD Senatosundan onay alan William Burns, CIA'in yeni direktörü oldu
ABD Senatosu, Başkan Joe Biden'ın Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörlüğüne aday gösterdiği eski diplomat William Burns'e onay verdi.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 16.03.2021
Rusya ve İran, ABD Başkanlık seçimlerini etkilemeye çalışmış
ABD Ulusal Güvelik Komisyonu tarafından hazırlanan ve gizliliği kaldırılan bir raporda, Rusya ve İran'ın, Başkan Joe Biden ve eski Başkan Donald Trump arasındaki 2020 başkanlık seçimlerine müdahale etmek için operasyonlar gerçekleştirdiği bildirildi.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 15.03.2021
ABD'nin Afganistan'daki asker sayısının açıklanandan 1000 fazla olduğu belirtildi
ABD'nin Afganistan'daki asker sayısının resmi olarak duyurulandan 1000 fazla olduğu bildirildi.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 09.03.2021
CIA'in 2018'de Nijer'de kurduğu hava üssünü büyüttüğü belirlendi
ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA) Nijer'de 2018'de kurduğu hava üssünü büyütmeye devam ettiği tespit edildi.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 26.02.2021
Son dakika haberi! ABD istihbarat raporuna göre Kaşıkçı'nın öldürülmesine Veliaht Prens bin Selman onay verdi
Son dakika haberler... ABD istihbaratının hazırladığı raporda, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda katledilen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesini onaylayan kişinin Veliaht Prens Muhammed bin Selman olduğu belirtildi.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 26.02.2021
Son dakika haberi | ABD istihbarat raporuna göre Kaşıkçı'nın öldürülmesine Veliaht Prens bin Selman onay verdi
Son dakika haber... ABD istihbaratının hazırladığı raporda, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda katledilen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesini onaylayan kişinin Veliaht Prens Muhammed bin Selman olduğu belirtildi.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 26.02.2021
Son dakika haber: Bloomberg: ABD istihbarat raporuna göre Kaşıkçı cinayetine Muhammed bin Selman onay verdi
Son dakika haberler... ABD istihbaratının bugün açıklaması beklenen raporunda, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın (MBS) onay verdiği bildirildi.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 24.02.2021
Biden'ın CIA Direktörü adayı Burns, Senatodaki adaylık oturumunda Çin ve Rusya'yı hedef aldı
ABD Başkanı Joe Biden'ın Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörlüğüne aday gösterdiği eski diplomat William Burns, Senatodaki adaylık oturumunda, ABD'nin istihbarat açısından en önemli rakiplerinin önce Çin, ardından Rusya olduğunu söyledi.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 18.02.2021
Hatice Cengiz, nişanlısı Kaşıkçı'nın cinayetinin aydınlatılması konusunda Biden yönetiminden ümitli
Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, ABD Başkanlığı'na Joe Biden'ın seçilmesinin ardından, cinayet emrini kimin verdiğinin ortaya çıkması konusunda ümitli olduğunu belirtti.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 17.01.2021
Haftanın tarihine bakış
Gazeteci yazar Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993'te, Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ile 4 koruması ve şoförü 24 Ocak 2001'de, Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Hrant Dink 19 Ocak 2007'de, suikast sonucu hayatını kaybetti.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 11.01.2021
Biden, CIA Başkanlığına William J. Burns'ü aday gösterdi
ABD'de başkan seçilen Joe Biden, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA) Başkanlığına William J. Burns'ü aday gösterdiğini duyurdu.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 11.01.2021
Son dakika gündem: ABD'de başkan seçilen Joe Biden, Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Başkanlığına William J. Burns'ü aday gösterdi.
Son dakika haberler... ABD'de başkan seçilen Joe Biden, Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Başkanlığına William J. Burns'ü aday gösterdi.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 06.01.2021
Assange'ın kefaletle serbest bırakılma talebi reddedildi
Başkent Londra'daki Westminster Sulh Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, avukatları Julian Assange'ın yen tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tutulduğu Belmarsh Hapishanesinde ciddi risk altında olduğunu söyledi.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 24.12.2020
Son dakika haber! Çin teknoloji şirketlerinin Çin istihbaratı için veri analizi yaptığı iddia edildi
Son dakika haber... ABD'li üst düzey istihbarat yetkilileri, Çin'in dev teknoloji şirketlerinin Çin istihbaratı için veri analizi yaptıklarını ileri sürdü.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 23.12.2020
22 Aralık 2020 Haberleri
22 Aralık 2020 Manşet Haberleri.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 20.12.2020
MHP 13. Büyük Kurultay için il başkanlarıyla toplanacak
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 14 Mart 2021'de yapılacak 13. Büyük Kurultay öncesinde tamamlanan kongre sürecinin sonuçlarını il başkanlarıyla değerlendireceklerini ve kurultay için başlatılan hazırlık çalışmalarını ele alacaklarını bildirdi.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 18.12.2020
Son dakika! Osman Kavala ve Henri Jak Barkey'in darbe girişimi davası
Gelen son dakika haberlerine göre Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin açılan davada, firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile "Anayasa'yı ihlal" ve "siyasi veya askeri casusluk" suçlarından yargılanan sanık Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 18.12.2020
Osman Kavala ve Henri Jak Barkey'in darbe girişimi davası
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin haklarında "Anayasa'yı ihlal" ve "siyasal veya askeri casusluk" suçlarından dava açılan Osman Kavala ve eski CIA danışmanı Henri Jak Barkey'in ilk duruşmasında sanık savunması ve tanık ifadeleri alındı.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 18.12.2020
Son Dakika | Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi
Edinilen son dakika gelişmesine göre FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi soruşturmasında tutuklanan iş adamı Osman Kavala ve hakkında yakalama kararı bulunan CIA eski Danışmanı Henri Barkey'in yargılandığı davanın ilk duruşması sona erdi.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 18.12.2020
ABD federal kurumlarına yönelik siber saldırının bilançosu ağırlaşıyor
Bilgisayar korsanlarının, ABD Enerji Bakanlığı ve nükleer silahlardan sorumlu Ulusal Nükleer Güvenlik İdaresinin ağlarına da erişmiş olduğu ortaya çıktı.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 17.12.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 18 Aralık 2020
6 Nisan 1920YASAMA YÜRÜTME SİYASET1- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gölbaşı Vilayetler Evi'nde düzenlenecek "Göç Kurulu Toplantısı"na katılacak.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 17.12.2020
Şeref madalyasının şerefini yitirdiği gün
"Küçük Napolyon" namıyla anılan Emmanuel Macron 7 Aralık 2020 tarihinde yol açtığı skandalla, özendiği Napoleon Bonaparte'ın bugüne ulaşan mirasının itibarını yerle bir etti.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 15.12.2020
Norveç basını, Suudi Arabistan'ın ülkeye rejim muhalifi el-Bağdadi için infaz timi gönderdiğini iddia etti
Norveç'in köklü gazetelerinden Dagbladet, Suudi Arabistan'ın 2018 yılında, Cemal Kaşıkçı'nın Norveç'te yaşayan arkadaşı ve rejim muhalifi aktivist İyad el-Bağdadi'yi öldürtmek için ülkeye 10 kişilik infaz timi gönderdiği iddiasında bulundu.
Merkezi İstihbarat Teşkilatı - 14.12.2020
ABD, 13 yıl önce kaybolan eski FBI ajanı Levinson ile ilgili 2 İranlı yetkiliye yaptırım kararı aldı
ABD yönetimi, Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) eski çalışanı Robert Levinson'un 2007'de İran'ın serbest dolaşım bölgesi Kiş Adası'nda kaybolmasıyla ilgili İran İstihbarat ve Güvenlik Bakanlığının 2 üst düzey yetkilisini yaptırım listesine ekledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Merkezi İstihbarat Teşkilatı Haberleri | Merkezi İstihbarat Teşkilatı Haber - Haberler - Merkezi İstihbarat Teşkilatı haberleri, son dakika merkezi istihbarat teşkilatı haber ve gelişmeleri burada. AK Parti'nin tarihçi milletvekili Özşavlı, gizli belgeler ışığında Ermeni terörizmini kitap
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.9.2021 23:10:29. #1.15#

title