Mehmetçik yurt içi ve dışında PKK'ya nefes aldırmıyor: Cesaretleri kalmadı!
Haberler » 3. Sayfa » Mehmetçik yurt içi ve dışında PKK'ya nefes aldırmıyor: Cesaretleri kalmadı! - Haber

Mehmetçik yurt içi ve dışında PKK'ya nefes aldırmıyor: Cesaretleri kalmadı!

Suriye'nin kuzeyinde Güvenli Bölge oluşturmak amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nda terör örgütü PKK'ya ağır darbe vuran Mehmetçik, yurt içinde de teröristlere göz açtırmıyor. Doğu Karadeniz'de ormanlık araziler ve yaylalarda örgüte yönelik operasyonlar aralıksız sürüyor.

Mehmetçik yurt içi ve dışında PKK'ya nefes aldırmıyor: Cesaretleri kalmadı!

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Fırat'ın doğusunda terör örgütü PKK/YPG tarafından oluşturulmak istenen terör koridorunu yok etmek, bölgede huzur ve barışı sağlamak amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı'nın yanı sıra Jandarma Timleri de 'de terör örgütüne nefes aldırmıyor. Ormanlık araziler ve yaylalarda örgüte yönelik operasyonlar aralıksız sürüyor.

66 SIĞINAK ELE GEÇİRİLDİ

Yıl boyunca süren operasyonlar neticesinde örgütün bölgedeki tüm lojistik sığınakları imha edilirken, son 4 yılda üst üste düzenlenen operasyonlar sonucu 43'ü 2019 yılında olmak üzere 66 sığınak ele geçirildi. Sığınakların imhası sırasında ise daha önce Giresun Çaldağ Jandarma Karakolu Komutanı Astsubay Başçavuş Zafer Çalışkan'ı şehit olduğu saldırıda ve Güce İlçe Jandarma Komutanlığına yapılan taciz ateşinde kullanıldığı belirlenen roket atar son olarak Gümüşhane'nin Torul ilçesinde ele geçirildi.

4 YILDA 24 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Örgüte vurulan lojistik darbelerin yanı sıra bölgede daha önce eylemler yapan gruplar ise yok edildi. Düzenlenen operasyonlarda aralarında örgütün sözde bölge sorumlularının da bulunduğu 24 terör örgüt üyesinden 16'sı etkisiz hale getirilirken 8'i sağ yakalanarak cezaevine konuldu.

OPERASYON GENİŞLETİLDİ

Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde Gümüşhane, Giresun, Trabzon, Tokat, Ordu, Bayburt ve Artvin illerinde devam eden operasyonlar Erzincan ve Erzurum illerinin Doğu Karadeniz'e bağlantılı bölgelerine sarkıtılarak genişletildi.

TERÖRİSTLERİN GELMEYE CESARETİ YOK

"Kawa" kod adlı Behrüz Dudkanlu, ifadelerinde ise yapılan operasyonların başarısını ortaya çıkardı. Terörist Dudkanlu ifadesinde teslim olmadan önce örgütün Tunceli kırsalından yeniden bölgeye takviye yapmak istediğini ama hiçbir örgüt üyesinin gelmeye cesaret edemediğini verilen emirlere karşı gelerek tepki gösterdiklerini söylediği ortaya çıktı.

Öte yandan, Jandarma timleri yayla dönüşü yapan vatandaşları tek tek uyararak evleri tamamen boşaltmalarını istedi.

Kaynak: İHA

Haber Videosu: Mehmetçik yurt içi ve dışında PKK'ya nefes aldırmıyor: Cesaretleri kalmadı!
HABER YORUMLARI
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.