Mehmet Balkan Haberleri

Mehmet Balkan haber, Mehmet Balkan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Balkan - 21.2.2020
"Dansın Ustaları" prömiyeri yoğun ilgi gördü
Gösteride, Mehmet Balkan'ın Tokyo Balesi için yaptığı "Siyah ve Beyaz" eserinin bir uyarlaması, Uğur Seyrek'in çeşitli devlet balelerinde oynamış "Kimlikler" ve "Kurban" adlı iki modern bale eseri, Aydın Teker'in çizgi dışı üslubunu yansıtan "Stkh" ile Beyhan Murphy'nin "Güldestan" eserinden "Cafe de Nar" bölümü yer aldı.
Mehmet Balkan - 14.2.2020
MDTist "Dansın Ustaları" gösterisi sunacak
Ülke çapında dans sanatının önde gelen ve usta kabul edilen koreograflarından Mehmet Balkan, Uğur Seyrek, Aydın Teker ve Beyhan Murphy'nin eserlerinden oluşan gösteri, 20 ve 26 Şubat ile 4 Mart'ta Beşiktaş Süleyman Seba Kültür Sanat Merkezi'nde sahnelenecek.
Mehmet Balkan - 16.1.2020
İzmir'de kültür sanat
Mehmet Balkan'ın koreografisiyle hazırlanan eserde, yılbaşı partisinde 11 yaşındaki kız çocuğuna hediye edilen "Fındıkkıran" adlı bebeğin prense dönüşmesi sahneye aktarılıyor.
Mehmet Balkan - 9.1.2020
İzmir'de kültür sanat
Şef İbrahim Yazıcı yönetiminde, Mehmet Balkan'ın koreografisiyle hazırlanan eserde, yılbaşı partisinde 11 yaşındaki kız çocuğuna hediye edilen "Fındıkkıran" adlı bebeğin prense dönüşmesi anlatılıyor.
Mehmet Balkan - 13.11.2019
Mersin'de 'Carmina Burana' kapalı gişe
Kültür Merkezi'nde sahnelenen eseri, MDOB Müdürü ve Sanat Yönetmeni Bengi İspir Özdülger ile çok sayıda sanatsever izledi. Orkestra şefliğini Cemi'i Can Deliorman'ın yaptığı eserin rejisörlüğünü ve koreografisini Mehmet Balkan, koreografi asistanlığını Serbülent Biçer ve Kürşat Kılıç, reji asistanlığını Soner Fahlioğulları, koro şefliğini Serhat Kaya, çocuk korosu şefliğini K.
Mehmet Balkan - 13.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 21
Kültür Merkezi'nde sahnelenen eseri, MDOB Müdürü ve Sanat Yönetmeni Bengi İspir Özdülger ile çok sayıda sanatsever izledi. Orkestra şefliğini Cemi'i Can Deliorman'ın yaptığı eserin rejisörlüğünü ve koreografisini Mehmet Balkan, koreografi asistanlığını Serbülent Biçer ve Kürşat Kılıç, reji asistanlığını Soner Fahlioğulları, koro şefliğini Serhat Kaya, çocuk korosu şefliğini K.
Mehmet Balkan - 12.11.2019
MDOB "Carmina Burana"yı sanatseverlerin beğenisine sundu
Mersin Kültür Merkezi'nde sanatseverlerin beğenisine sunulan, güçlü müzikleri, etkileyici dekor ve kostüm tasarımıyla sahnelenen eserin koreografi ve rejisörlüğünü Mehmet Balkan yaptı.
Mehmet Balkan - 25.9.2019
Devlet Opera ve Balesi, "Retrospektif - Geçmişe Yolculuk" temasıyla açılıyor
İDOB'un Modern Dans Topluluğu İstanbulisebu sene 10.sezonunu kutluyor olacak. Jizel, Elektronika, Şehir-Orman ve Güldestan gibi popüler eserleriyle birlikte, uzun yıllar koreografi mesleğine emek vermiş ve Uğur Seyrek, Aysun Aslan, Mehmet Balkan, Geyvan Macmillen gibi önde gelen kıdemli isimlerin sanatını kutlayan "Dansın Ustaları" adlı programla bu koreografların MDTist için uyarlanmış eserlerini İstanbul seyircisi ile buluşturacak.
Mehmet Balkan - 4.9.2019
Tır, otomobile çarptı, d-100 ulaşıma kapandı
Kaza, D-100 karayolu İzmit Seka Tüneli girişinde meydana geldi. İstanbul yönünde seyreden Mehmet Balkan idaresindeki 10 ABV 748 plakalı TIR, yan yola ters yönden girerek ana yola girmeye çalışan Salih Yaprak idaresindeki 41 AJ 119 plakalı otomobile çarptı.
Mehmet Balkan - 13.3.2019
Mersin Carmina Burana Farklı Bir Versiyonla Geliyor
MDOB, 14 Mart'ta saat 2000'de Kültür Merkezi'nde sahneleyeceği 'Carmina Burana? koreografik sahne kantatının hazırlıklarını tamamladı. Orkestra şefliğini Cemi'i Can Deliorman'ın yaptığı eserin ünlü rejisörlüğünü ve koreografisini Mehmet Balkan, koreografi asistanlığını Serbülent Biçer ve Kürşat Kılıç, reji asistanlığını Soner Fahlioğulları, koro şefliğini Serhat Kaya, çocuk korosu şefliğini K.
Mehmet Balkan - 21.12.2018
İzdob'dan "Fındıkkıran" Balesi
Şef Tolga Taviş yönetiminde ve Mehmet Balkan koreografisiyle Ege Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi'nde sahnelenecek eserde, 11 yaşındaki bir kız çocuğuna yılbaşı partisinde sihirbaz tarafından hediye edilen fındıkkıran bebeğinin prense dönüşmesi anlatılıyor.
Mehmet Balkan - 12.12.2018
Antalya Dob'da "Fındıkkıran" Sahnelenecek
Antalya DOB orkestrasını şef Hakan Kalkan'ın yönettiği "Fındıkkıran" balesi, 13 Aralık saat 20.00'de sahnelenecek. Çaykovski'nin bestelediği eserin Reji ve koreografisini Mehmet Balkan yapıyor.
Mehmet Balkan - 10.12.2018
Fındıkkıran" 15 Aralık'ta Ankaralılarla Buluşacak
Küçük Alman kız Clara Stahlbaum'un yeni yıl hediyesi olarak aldığı Fındıkkıran oyuncağı ile ilgili rüyalarını konu alan büyü-masal tarzı eserin reji ve koreografisi Mehmet Balkan'a ait.
Mehmet Balkan - 8.12.2018
Fındıkkıran" Balesi Sezonu Açtı
Çaykovski tarafından bestelenen ve Antalya Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenen eserin reji ve koreografisi, Mehmet Balkan tarafından yapıldı.
Mehmet Balkan - 7.12.2018
Fındıkkıran'ın Biletleri 5 Dakikada Tükendi
Lale Balkan tarafından sahneye koyulan eserin reji ve koreografisini Mehmet Balkan, dekor tasarımını Tayfun Çebi, kostüm tasarımını Sevtaç Demirer ve ışık tasarımını da Fuat Gök üstlendi.
Mehmet Balkan - 15.11.2018
İzmir'de Kültür Sanat
"Aşk okyanusu içinde bir damla oluşturmak adına yola çıkılmış, dans dilinin aşka olan yatkınlığı da değerlendirilerek, insanlar arası aşkın renklerle anlatıldığı" Dansın Rengi'nin koreografisini Mehmet Balkan üstlendi.
Mehmet Balkan - 27.9.2018
İzmir'de Kültür Sanat
-Tiyatro, opera, bale Piyotr Ilyic Çaykovski'nin ölümsüz balesi "Fındıkkıran" da 22 Aralık 2018 tarihinde prömiyer yapacak. Eser, şef Tolga Taviş yönetiminde ve Mehmet Balkan koreografisiyle sahnelenecek.
Mehmet Balkan - 10.5.2018
Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali
Mersin Devlet Opera ve Balesi, "Düğün" adlı balesini Gaziantep'teki sanatseverle buluşturdu. Mehmet Balkan'ın koreografisini yaptığı "Düğün" balesi, Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali kapsamında Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi'nde sahnelendi.
Mehmet Balkan - 30.4.2018
Gaziantep'te Uluslararası Opera ve Bale Festivali Düzenlenecek
Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünce sahnelenecek "Düğün" isimli bale 10 Mayıs 2018 Perşembe akşamı Mehmet Balkan'ın koreografisi ile seyirciyle buluşacak.
Mehmet Balkan - 30.4.2018
Dob, 2018 Yazının İlk Uluslararası Festivalini Gaziantep'te Yapacak
Festival, 10 Mayıs Perşembe akşamı "Düğün" balesiyle devam edecek. Bir ailenin yaşayabileceği en mutlu günlerden biri olan düğünün, hiç beklenmedik biçimde bir trajediye dönüşmesinin kısa hikayesinin anlatıldığı eser, Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü tarafından Mehmet Balkan'ın koreografisiyle sahnelenecek.
Mehmet Balkan - 25.1.2018
Mdob "Düğün" Balesini Sahneledi
Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Mehmet Balkan'ın koreografisini yaptığı "Düğün" balesini yeniden sanatseverlerle buluşturdu.
Mehmet Balkan - 18.1.2018
İzmir'de Kültür Sanat
İZDOB tarafından 2013 yılında İzmir prömiyeri yapılan ve izleyiciler tarafından büyük ilgi gören tek perdelik "Mevlana'nın Çağrısı" balesi ise 23 Ocak Salı günü saat 20.00'de Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Sarayı'nda yeniden izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Can Atilla'nın müziği, Mehmet Balkan'ın koreografisi ve Şefik Kahramankaptan'ın librettosu ile sunulacak olan Mevlana'nın Çağrısı, Türk ve dünya tarihinin en önemli düşünürlerinden Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin yaşamı, felsefesi ve evrensel sembollerini dansla anlatıyor.
Mehmet Balkan - 8.12.2017
Kamelyalı Kadın" 5 Yıl Sonra Yeniden İzmir'de
Türkiye'nin uluslararası üne sahip koreografı Mehmet Balkan'ın projelendirdiği Kamelyalı Kadın, Giuseppe Verdi ile Pietro Mascagni'nin çeşitli eserlerinin müzikleri eşliğinde sunulacak.
Mehmet Balkan - 7.12.2017
İzmir'de Kültür Sanat
Mehmet Balkan'ın koreografisi, Andrej Barlog'un müzik düzenlemesi ile sunulacak olan eserde orkestrayı ise Tulio Gagliardo yönetecek.
Mehmet Balkan - 28.11.2017
Antalya Dob'dan "Fındıkkıran" Balesi
Çaykovski'nin bestelediği son bale olan eserin reji ve koreografisi Mehmet Balkan'a ait.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mehmet Balkan Haberleri | Mehmet Balkan Kimdir - Haberler - Mehmet Balkan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Balkan kimdir, hayatı ve biyografisi. Dansın Ustaları prömiyeri yoğun ilgi gördü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.12.2020 18:23:39. #1.15#
title