Max Planck Haberleri

Max Planck haber, Max Planck son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Max Planck - 12.11.2021
ABD'de emekli doktor, 89 yaşında fizik doktorasını tamamladı
Genlik yıllarını Viyana'da geçiren Steiner, o senelerde Albert Einstein ve Max Planck'ın kitaplarını okuduktan sonra fizikçi olmaya karar verdiğini ancak II.
Max Planck - 06.10.2021
Nobel Kimya Ödülü "asimetrik organokataliz" çalışmalarına verildi
2021 Nobel Kimya Ödülü'nü ortaklaşa kazanan iki bilim insanı Benjamin List ve David W.C. MacMillan, farmasötik araştırmalarında büyük etki yaratan ve kimyanın daha "çevre dostu" hale gelmesine yardımcı olan molekül inşasında yeni ve etkili bir araç olan "organokataliz" geliştirdi.
Max Planck - 17.09.2021
Araştırma: Büyük Tunç Çağı Göçü süt tüketimiyle desteklendi
Dailymail'in haberine göre, Almanya'nın Jena şehrindeki Max Planck İnsanlık Tarihi Enstitüsü tarafından yürütülen araştırma, Rusya bozkırlarından harekete geçen göçebe toplulukların 5 bin yıl önce Avrupa'nın batısından Moğolistan'a kadar hareket ettiği Büyük Tunç Çağı Göçü'nün süt ve süt ürünleri tüketimiyle desteklendiği bulgusuna ulaşıldı.
Max Planck - 29.06.2021
Dünyaca Ünlü Araştırmacılar "Kriptografi Mühendisliğinin Geleceği"ni değerlendirdi
Moderatörlüğünü Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi (MDBF) Dekanı Erkay Savaş ve MDBF Öğretim Üyesi Erdinç Öztürk tarafından gerçekleşen çalıştayda KU Leuven Elektrik Mühendisliği Bölümü COSIC Araştırma Grubu'nda gömülü sistemler ekibine liderlik eden Ingrid Verbauwhede, Lübeck Üniversitesi'nde IT Güvenliği Öğretim Üyesi Thomas Eisenbarth, WPI'da Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Patrick Schaumont, Gilles Barthe ile birlikte Almanya, Bochum'daki Max Planck Bilişim Güvenliği ve Gizliliği Enstitüsü'nün kurucu direktörü olan ve aynı zamanda University of Massachusetts Amherst'te araştırmacı olan Christof Paar, Meksika Kriptografi Araştırma Merkezi Bilgisayar Bilimleri'nde görev yapan Francisco Rodriguez Henriquez ve North Carolina State University Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden Aydın Aysu bilimsel araştırmalarının güncel sonuçlarını ve gelecek vizyonlarını katılımcılarla paylaştı.
Max Planck - 05.05.2021
Arkeologlar Afrika kıtasının en eski insan mezarını keşfetti
Max Planck Enstitüsü İnsanlık Tarihi Bilimi Tarih Öncesi profesörlerinden Michael Petraglia gerçekleştirilen keşfi "olağanüstü" olarak nitelendirerek, "Bu Afrika'da bulunan en eski insan mezarı.
Max Planck - 22.04.2021
"İnsan Neden Hasta Olur?" hastalıklarla başa çıkmanın ipuçlarını veriyor
Eserin tanıtım metninde şu ifadeler yer alıyor: "Her şeyden önce, hastalıklar konusundaki yaygın bazı yanlış düşüncelerin üzerine gidilmesi gerektiğini söyleyen Darian Leader ve David Corfield, bu kitapta duygularımızın, düşüncelerimizin, ailemizden duyduğumuz hikayelerin ve hatta kehanetlerin bizi nasıl hasta edebildiğini anlatıyor. İster kronik hastalıklardan ister kanser gibi daha ciddi durumlardan söz ediyor olalım ilk önce bakmamız gereken yerin 'hikayemiz' olduğunu savunuyorlar." Çalışmayı kaleme alan yazarlardan psikanalist ve denemeci Darian Leader, Birkbeck College ve University College London gibi üniversitelerde dersler verirken, yazar David Corfield ise Max Planck Enstitüsü Biyolojik Sibernetik Bölümü'nde çalışmalarını sürdürüyor.
Max Planck - 19.03.2021
Finans Mükemmeliyet Merkezi seminerlerinin konuğu Prof. Dr. Akçiğit olacak
25 Mart Perşembe günü düzenlenecek ve CEF YouTube kanalından saat 19.00'da yayınlanacak seminerin konuğu, makroekonomi alanında yaptığı başarılı çalışmalarıyla geçen yıl Almanya'nın saygın ödüllerinden, Max Planck-Humboldt araştırma ödülüne layık görülen Prof.
Max Planck - 13.12.2020
Haftanın tarihine bakış
1900- Bilim adamı Max Planck, kuantum teorisini Berlin Fizik Birliğinde sundu.
Max Planck - 09.11.2020
Koç Üniversitesi'nden Prof. Dr. Sitti'ye "Yılın Bilimde Çığır Açan Buluşu Ödülü"
Açıklamada, ETH Zürih Bilişim Teknolojileri ve Elektrik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Max Planck Akıllı Sistemler Enstitüsü Direktörü de olan Prof.
Max Planck - 26.10.2020
Son dakika haberleri | Almanya'da TV programı çekiminde fenalaşan Federal Meclis Başkanvekili hayatını kaybetti
ZDF'ten yapılan açıklamada da Oppermann'ın Berlin Direkt programının konuğu olduğu ve Göttingen'deki Max Planck Enstitüsünde gerçekleştirilen ilk çekimin ardından fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı aktarılarak, ölüm haberinin büyük üzüntüyle karşılandığı belirtildi.
Max Planck - 23.10.2020
Alman Spiegel dergisi: Frontex Yunanistan'ın mültecileri açık denize geri itmesine destek verdi
Romanya bayraklı Frontex teknesinin aynı gün bölgede olduğuna dikkat çekilen haberde, şu değerlendirmeler yer aldı: "Frontex teknesi mülteci teknesinden sadece birkaç yüz metre uzaktaydı. NATO misyonunda görev yapan bir Alman donanma gemisi de olayı gözlemledi ve bunu federal hükümete bildirdi. Bununla birlikte geri itme bugüne kadar kamuoyuna açıklanmadı. Frontex yetkilileri 8 Haziran'da bir adım daha ileri gitti. Yine Romanya bayrağı altında seyreden 'MAI 1103' gemisi bir mülteci teknesini doğrudan engelledi. Türk sahil güvenliğinin kaydettiği birkaç video söz konusu olayı gösteriyor: Memurlar güvertede duruyor, görünüşe göre suda yüzen mültecilerle iletişim kuruyorlar. Daha sonra mültecilerin yanından yüksek hızda geçerek dalga oluşturuyorlar. Dalgalar mülteci botuna çarpıyor. Daha sonra Rumen yetkililer geri çekiliyor ve Yunan sahil güvenliği olayı devralıyor." Sığınmacıların topluca geri itilmeleri deniz hukukunu ihlal ediyor Haberde görüşüne başvurulan Max Planck Enstitüsü'nde uluslararası hukukçu olan Dana Schmalz, Frontex'in tutumuna ilişkin şu ifadeleri kullandı: "Sığınmacıların topluca geri itilmeleri deniz hukukunun ihlali anlamına geliyor.
Max Planck - 21.10.2020
Hindistan'daki Tar Çölü'nden yaklaşık 172 bin yıl önce nehir geçtiği belirlendi
Almanya'daki Max Planck Bilim ve İnsan Tarihi Enstitüsü, Hindistan'ın Tamil Nadu eyaletindeki Anna Üniversitesi ve Hint Bilim, Eğitim ve Araştırma Enstitüsünden araştırmacılar, Taş Devri'nde Tar Çölü'nün bulunduğu bölgenin şimdikinden çok farklı olduğu sonucuna vardı.
Max Planck - 09.10.2020
Meksika, Almanya ve Güney Kore'de geliştirilen Kovid-19 aşısının klinik denemelerine katılacak
Almanya'nın bilim ve araştırma kuruluşu Max Planck Topluluğu (MPG) ve Meksika Salvador Zubiran Ulusal Tıp Bilimleri ve Beslenme Enstitüsü (INCMNSZ) ile Kentucky Üniversitesinden araştırmacı Jill Kolestar, projenin detaylarını görüşmek için toplantıda Meksika Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard ile bir araya geldi.
Max Planck - 09.10.2020
Son dakika haberi: ABD Yüksek Mahkemesi atamaları neden bu kadar önemseniyor?
Edinilen son dakika gelişmesine göre ABD Başkanı Donald Trump, kendisine yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhisi konulmasından birkaç gün önce Beyaz Saray'ın gül bahçesinde yaptığı açıklamayla Amy Coney Barrett'ı ABD Yüksek Mahkemesi'ne yargıç adayı olarak gösterdi.
Max Planck - 06.10.2020
Son dakika haber: 2020 Nobel Fizik Ödülü kara deliklerin keşfine katkı sağlayan 3 bilim insanına verildi
Reinhard Genzel ve Andrea Ghez 1952 yılında Almanya'da doğan Reinhard Genzel, Bonn Üniversitesindeki fizik öğreniminin ardından, aynı kentteki Max Planck Enstitüsünde radyo astronomi alanında çalışmalar yaptı.
Max Planck - 05.10.2020
Güneş Sistemi dışında "süper yaşanabilir" 24 öte gezegen keşfedildi
Çalışma için Max Planck Güneş Sistemi Araştırma Enstitüsünden Rene Heller ve Villanova Üniversitesinden Edward Guinan ile iş birliği yapıldı.
Max Planck - 23.07.2020
Koronavirüs: Yarasaların bağışıklık sistemi virüsü nasıl alt ediyor?
Genetik dedektiflik, yarasaların tamamen karanlık ortamlarda avlanmalarını ve yol bulmalarını sağlayan sesle yer belirleme kabiliyetlerine katkıda bulunabilecek genleri de açığa çıkarttı. Bu bilgi gelecekteki pandemilerle mücadelede ne işe yarayabilir? Yarasaları virüslerden koruyan çok sayıdaki genetik değişikliği ortaya çıkartan zalışmanın, insan sağlığı ve hastalıkları üzerinde de etkileri var. Uzmanlar yarasa genomu konusundaki bilginin, bu uçan memelilerin koronavirüs enfeksiyonlarından nasıl korunduğunu açıklayabilir ve bu da gelecekte salgınlarla mücadeleye yardımcı olabilir. Almanya'nın Dresden kentindeki Max Planck Moleküler Hücre Biyolojisi ve Genetik Enstitüsü'nden Michael Hiller "Bu değişiklikler, yarasaların sıradışı bağışıklık sistemlerine katkıda bulunuyor olabilir" dedi.
Max Planck - 09.06.2020
Uluslararası Uzay İstasyonu, hayvanları uzaydan izleyerek vahşi yaşamı koruyacak proje geliştirdi
Almanya'da Max Planck Enstitüsünde hayvan davranışlarını üzerine araştırmalar yapan Dr.
Max Planck - 08.06.2020
Dünya ve Güneş'in "yansıması" olduğuna inanılan bir yıldız ile öte gezegen keşfedildi
Bilim teknoloji haberleri sitesi engadget.com'un haberine göre, keşif, Max Planck Güneş Sistemi Araştırma Enstitüsünde görevli uzmanlar tarafından yapıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Max Planck Haberleri | Max Planck Kimdir - Haberler - Max Planck haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Max Planck kimdir, hayatı ve biyografisi. ABD'de emekli doktor, 89 yaşında fizik doktorasını tamamladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 13:07:20. #1.16#

title