MAHMUT TOĞRUL HABERLERİ

Mahmut Toğrul haber, Mahmut Toğrul son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mahmut Toğrul

Mahmut Toğrul

Doğum Yeri Kahramanmaraş / Türkiye

Mahmut Toğrul Kimdir ?

1967 yılında Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesine bağlı Tilkiler köyünde dünyaya gelen Toğrul, ilkokulu aynı köyde, ortaokulu Gaziantep Gazi Ortaokulunda (1982), Liseyi Gaziantep Lisesi'nde (1985) tamamladı. Dicle üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Kimya bölümünden mezun olan Toğrul, aynı bölümde asistanlığa başladı (1993).
Biyografinin devamı için tıklayın
Mahmut Toğrul - 24.06.2021
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi
Partisinin "nefret söylemi ve toplumsal kutuplaştırma" hakkında Meclis araştırma önergesinin bugün ele alınmasına ilişkin grup önerisi üzerinde söz alan HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, iktidarın çözüm sürecinin ardından kullandığı söylemin HDP'ye yönelik saldırılara yol açtığını savundu.
Mahmut Toğrul - 16.06.2021
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi
HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, partisinin, "iktidarları değiştirmeye çalışan dış güçlerin kimler ve hangi çevreler olduğunun araştırılması" konusunda verdiği önergenin gündeme alınması önerisi üzerinde söz aldı.
Mahmut Toğrul - 27.05.2021
TBMM'ye 11 dokunulmazlık dosyası sevk edildi
TBMM'ye 11 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyası sevk edildi. Bağımsız Muş Milletvekili Mensur Işık ile HDP'li Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, Van Milletvekili Muazzez Orhan Işık, Hakkari Milletvekili Sait Dede, Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, Adana Milletvekili Kemal Peköz, Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, Muş Milletvekili Şevin Coşkun'a ait dosyalar, Anayasa ve Adalet Komisyonu üyelerinden kurulu Karma Komisyona havale edildi.
Mahmut Toğrul - 27.05.2021
TBMM Genel Kurulu toplandı
HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, Gaziantep'in sorunlarına değinerek, esnaf ve çiftçinin ekonomik sorunlarla mücadele ettiğini, kuraklığın çiftçilere çok büyük zarar verdiğini, öğrencilerin uzaktan eğitimden yararlanamadığını, kira fiyatlarının ise giderek arttığını savundu.
Mahmut Toğrul - 27.05.2021
11 yeni dokunulmazlık dosyası TBMM'de
Yasama Dokunulmazlığı'nın Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri, TBMM Başkanlığı'na ulaştı. Bağımsız Muş Milletvekili Mensur Işık ile HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, Van Milletvekili Muazzez Orhan Işık, Hakkari Milletvekili Sait Dede, Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, Adana Milletvekili Kemal Peköz, Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun ile Muş Milletvekili Şevin Coşkun'a ait dosyalar, Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na sevk edildi.
Mahmut Toğrul - 21.04.2021
TBMM Genel Kurulunda, İYİ Partinin, İletişim Başkanlığıyla ilgili grup önerisi kabul edilmedi
Şayet Fahrettin Altun'un imtiyazlı konumu sürdürülecekse Anayasa'da, İç Tüzük'te ve sair mevzuatta düzenleme yapılarak bu durumun düzeltilmesi, en azından hukuki ve siyasi hesap verilebilirliğin yolunun açılması büyük önem arz ediyor." HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, Devlet Memurları Kanunu'na göre devlet memurlarının bir partiye üye olamayacaklarını, siyaset yapamayacaklarını söyledi.
Mahmut Toğrul - 16.03.2021
Son dakika haberleri! Demirtaş'ın terör suçlarından yargılandığı davaya devam edildi
Son dakika haber... Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, "terör örgütü yöneticiliği", "terör örgütü propagandası yapmak", "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasası'na muhalefet", "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik", "halkı kanunlara uymamaya tahrik", "suç işlemeye tahrik", "suçu ve suçluyu...
Mahmut Toğrul - 25.02.2021
TBMM Genel Kurulu
"Rektörler kral gibi" HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, "Rektör atamalarının bir kıstası var, AKP'li olmak.
Mahmut Toğrul - 10.02.2021
TBMM Genel Kurulu
"Melih Bulu görevden alınmalı" HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, AK Parti'nin üniversiteleri kendi düşüncesi çerçevesinde uyumlulaştırma projesini hayata geçirdiğini, atanan rektörlerin AK Parti'nin birer elemanı, hatta Cumhurbaşkanının temsilcisi gibi görev aldıklarını öne sürdü.
Mahmut Toğrul - 06.01.2021
Gaziantep'teki terör örgütü PKK/KCK davası sürüyor
CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya ile HDP milletvekilleri Mahmut Toğrul ve Şevin Coşkun da duruşmada hazır bulundu.
Mahmut Toğrul - 04.01.2021
Son dakika! Gaziantep'teki terör örgütü PKK/KCK davası
CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, HDP milletvekilleri Mahmut Toğrul, Şevin Coşkun da duruşmada hazır bulundu.
Mahmut Toğrul - 08.12.2020
Meclis ile Kültür ve Turizm Bakanlığının 2021 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulu'nda
Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, şu anda "egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olmadığını" ileri sürdü.
Mahmut Toğrul - 28.11.2020
Gaziantep'teki terör örgütü PKK/KCK davası
2. Ağır Ceza Mahkemesinde pazartesi başlanan ve bugün de devam eden duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları, sanık yakınları ile HDP milletvekilleri Mahmut Toğrul, Mehmet Rüştü Tiryaki katıldı.
Mahmut Toğrul - 26.11.2020
Son dakika haber! Gaziantep'teki terör örgütü PKK/KCK davası
2. Ağır Ceza Mahkemesinde pazartesi başlanan ve bugün de devam eden duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları ve HDP milletvekilleri Mahmut Toğrul, Mehmet Ruştu Tiryaki katıldı.
Mahmut Toğrul - 25.11.2020
Gaziantep'teki terör örgütü PKK/KCK davası
2. Ağır Ceza Mahkemesinde pazartesi günü başlanan ve bugün de devam eden duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları, sanık yakınları ile HDP Gaziantep milletvekili Mahmut Toğrul katıldı.
Mahmut Toğrul - 25.11.2020
Son dakika haber: Mahkeme başkanından eski HDP yöneticisine: "Hiç şehit asker cenazesine gittin mi?"
Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturmada, aralarında HDP ve DBP'li yöneticilerin de yer aldığı 25'i tutuklu 61 sanık ilk kez hakim karşısına çıktı. 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye başlanan duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları, sanık yakınları ve HDP milletvekilleri Mahmut Toğrul, Ömer Öcalan ve Fatma Kurtulan katıldı.
Mahmut Toğrul - 24.11.2020
Gaziantep'teki terör örgütü PKK/KCK davası
Gaziantep 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan dünkü duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları, sanık yakınları ile HDP milletvekilleri Mahmut Toğrul, Ömer Öcalan, Mehmet Ruştu Tiryaki ve Berdan Öztürk katıldı.
Mahmut Toğrul - 23.11.2020
Son Dakika | Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK davası başladı
2. Ağır Ceza Mahkemesinde, sabah görülmeye başlanan duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları, sanık yakınları ve HDP milletvekilleri Mahmut Toğrul, Ömer Öcalan, Mehmet Ruştu Tiryaki ve Fatma Kurtulan katıldı.
Mahmut Toğrul - 21.10.2020
TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonuna sevk edilen milletvekilleri şunlar: HDP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, TBMM İdare Amiri ve HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, Şırnak Milletvekili Nuran İmir, HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan Işık.
Mahmut Toğrul - 20.08.2020
Son Dakika: HDP'li heyetten Gaziantep'teki terör saldırısında hayatını kaybedenlere anma
Beştaş, beraberinde partisinin Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ve diğer ilgililerle saldırının yaşandığı Beybahçe Mahallesi'ndeki sokağa geldi.
Mahmut Toğrul - 14.07.2020
Askeri alanda düzenlemeler içeren kanun teklifi Genel Kurulda
"Bu, bir siyasi soykırım operasyonu" HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, muhalefetin "kolluk kuvveti gücüyle ya da yargı sopasıyla" dizayn edilmeye çalışıldığını ileri sürerek, 14 Kasım 2019'da Gaziantep'te PKK, KCK operasyonu kapsamında gözaltına alınanların HDP parti üyesi olduğunu ve üzerinden 9 ay geçmesine rağmen iddianamenin hazır olmadığını iddia etti.
Mahmut Toğrul - 09.07.2020
TBMM kararları Resmi Gazete'de
TBMM İdare Amirliğine ise AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, AK Parti İzmir Milletvekili Fehmi Alpay Özalan, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal ile HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul'un getirildiği kaydedildi.
Mahmut Toğrul - 07.07.2020
Mustafa Şentop yeniden TBMM Başkanı seçildi
Seçim sonucunda TBMM İdare Amirliğine, AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal ile HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul getirildi.
Mahmut Toğrul - 02.07.2020
HDP'li Katırcıoğlu Meclis Başkanı adayı oldu
HDP Grup başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç ile TBMM İdare Amiri ve HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, Katırcıoğlu'nun TBMM Başkanlığı adaylığına ilişkin başvuru dilekçesini Meclis Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu'na sundu.
Mahmut Toğrul - 03.06.2020
Çarşı ve mahalle bekçilerine yönelik düzenleme TBMM Genel Kurulunda
HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, genel kolluğa bağlı yardımcı statüdeki bekçilerin, kanun teklifiyle, genel kolluğun hemen tüm yetkileriyle donatıldığını savundu.
Mahmut Toğrul - 08.04.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, çok sayıda öğrencinin internet altyapısına sahip olmadığını belirterek, kırsalda yaşayan öğrencilerin koşullarının bu uzaktan eğitim imkanına uygun olmadığını söyledi.
Mahmut Toğrul - 20.02.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, Suriyelilerin de çeşitli sorunlar yaşadığını ve ucuz iş gücü olarak kullanılmaya çalışıldığını dile getirerek, "Suriyeli meselesi, bu şekilde manipüle edilerek toplumun karşı karşıya getirilmesinin doğru olmadığını düşünüyorum.
Mahmut Toğrul - 16.12.2019
2020 yılı bütçesi TBMM Genel Kurulunda
HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, Gençlik ve Spor Bakanlığının bütün kulüplere eşit mesafede durmadığını, bölge kulüplerini desteklemediğini iddia etti.
Mahmut Toğrul - 15.12.2019
2020 yılı bütçesi TBMM Genel Kurulunda
HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, üniversitelerin çok ciddi sorunları bulunduğunu, bu kurumların bütçeden yeteri kadar yararlanmadığını, Türkiye'nin OECD ülkeleri arasında Meksika'dan sonra eğitim ve araştırmaya en az bütçe ayıran ülke olduğunu, üniversitelerin kendi rektörlerini seçemediğini söyledi.
Mahmut Toğrul - 10.12.2019
2020 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, parlamentonun temsil, denetim ve yasama fonksiyonlarının İçtüzük değişikliğiyle daraltıldığını, artık gensoru verilemediğini, yürütmeden hesap sorulamadığını söyledi.
Mahmut Toğrul - 04.12.2019
KİT Komisyonu raporları TBMM Genel Kurulunda
HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, AK Parti'nin sürekli büyük rekorlar peşinde koşmak istediğini öne sürerek, "İktidarın en büyük cami, en büyük havalimanı, en büyük AVM gibi bir hastalığı mevcut.
Mahmut Toğrul - 19.11.2019
HDP'li Toğrul'un istinaf başvurusu reddedildi
Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 18. Ceza Dairesi, HDP Milletvekili Mahmut Toğrul'un, yerel mahkemesinin "terör örgütü PKK/KCK propagandası yapmak" suçundan verdiği 2 yıl 6 ay hapis cezasına yaptığı istinaf başvurusunu reddetti.
Mahmut Toğrul - 14.11.2019
TBMM İdare Amiri ve HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul Açıklaması
TBMM İdare Amiri, HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, "Bizimle siyaseten uğraşamayanlar yargıyı, kolluğu kullanarak HDP'yi yenmeye çalışıyorlar.
Mahmut Toğrul - 30.10.2019
TBMM Genel Kurulu
HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, ekolojik krizin deniz ekosistemi üzerindeki yıkıcı etkisinin, telafi edilemez noktalara geldiğini, son 30 yılda Karadeniz balıkçılığının dramatik biçimde bozulduğunu savundu.
Mahmut Toğrul - 15.10.2019
TBMM Genel Kurulu
HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, Suriye'de iç çatışmalar başladığında AK Parti'nin yanlış bir Suriye politikası uygulayarak, işe başladığını savundu.
Mahmut Toğrul - 04.09.2019
Şehitler abidesi önündeki hdp eylemine tepki gösterdi
Gaziantep'te HDP Millekvekili Mahmut Toğrul ve bir grup partili Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye başkanlarının terör soruşturmaları kapsamında görevden alınmasını protesto etmek için Şehitler Abidesi'nin de bulunduğu Yeşilsu Parkı'nda bir araya geldi.
Mahmut Toğrul - 04.09.2019
Dha yurt bülteni - 16
Gaziantep'te HDP Millekvekili Mahmut Toğrul ve bir grup partili Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye başkanlarının terör soruşturmaları kapsamında görevden alınmasını protesto etmek için Şehitler Abidesi'nin de bulunduğu Yeşilsu Parkı'nda bir araya geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mahmut Toğrul Haberleri | Mahmut Toğrul Kimdir - Haberler - Mahmut Toğrul haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mahmut Toğrul kimdir, hayatı ve biyografisi. TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.09.2021 22:21:57. #1.13#

title