Mahmut Hüdayi Haberleri

Mahmut Hüdayi haber, Mahmut Hüdayi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mahmut Hüdayi - 17.12.2020
Mevlana'nın vuslat yıldönümü nedeniyle "Gönül Gönüle" başlıklı söyleşi gerçekleşti
Sadık Yalsızuçanlar da nefsi idrak makamına ulaştırmada Mevlana'nın Mesnevi'sinin rolünden bahsederek, "Aziz Mahmut Hüdayi için kalp doktoru derler, gönül doktoru.
Mahmut Hüdayi - 07.10.2020
Şanlıurfa'dan Suriye'ye insani yardım
Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu öncülüğünde, Deniz Feneri, Diyanet Vakfı, Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı ve Pursaklar Belediyesinin destekleriyle hazırlanan ve içerisinde un, gıda ve giyim gibi temel ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu tır, Yenice Mahallesi'nden törenle Suriye'ye uğurlandı.
Mahmut Hüdayi - 20.05.2020
Barış Pınarı Harekatı bölgesine 3 tır insani yardım
Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu koordinasyonunda Aziz Mahmut Hüdayi Vakfınca temin edilen un, şeker, yağ gibi temel gıda maddelerinden oluşan yardımları taşıyan 3 tır, Barış Pınarı Harekatı bölgesine ulaştırıldı.
Mahmut Hüdayi - 07.05.2020
CHP'li Ağbaba, T3 Vakfı için attığı tweette "suçlamada bulunmadığını" iddia etti
Ağbaba, twette yer alan rakamların tamamını İBB'nin hazırladığı raporlara dayandırıldığını iddia ederek, 2018'de hazırlanan bu raporda "Ensar, TÜRGEV, TÜGVA, T3, Aziz Mahmut Hüdayi" gibi vakıflara İBB olanaklarıyla verilen hizmetlerin ayrıntılarıyla yer aldığını savundu.
Mahmut Hüdayi - 22.04.2020
Ramazanda türbeler kapalı olacak
7 padişahın elini öptüğü alim Kanuni'nin Mihrimah Sultan'dan olan torunu Ayşe Sultan ile evli olan Aziz Mahmut Hüdayi yaşadığı devrin en büyük alimlerinden kabul edilir.
Mahmut Hüdayi - 16.02.2020
Judo Gençler Türkiye Birinciliği Finalleri, Afyonkarahisar'da sona erdi
Müsabakalar sonunda erkeklerde 50 kiloda Samet Güreşçi, 55 kiloda Asker Aydemir, 60 kiloda Uluer Göç, 65 kiloda Mücahit Gültekin, 73 kiloda Nuri Hüseyin Çetinöz, 81 kiloda Mahmut Hüdayi Özgürbüz, 90 kiloda Onur Dosi, +90 kiloda Metin Var birinci oldu.
Mahmut Hüdayi - 11.11.2019
Milli Ağaçlandırma Günü
Üsküdar'da eğitim veren tüm İmam Hatip Okullarını temsilen, Üsküdar Anadolu İmam Hatip Lisesi, Aziz Mahmut Hüdayi Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hakkı Demir İmam Hatip Lisesi ve Henza Akın Çolakoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi okul müdürlerinin görevlendirmesiyle 12 öğretmen ve 120 öğrenci 10 bin fidanı toprakla buluşturdu.
Mahmut Hüdayi - 31.10.2019
İstanbul'daki sağanak
İstanbul genelinde şu anda ana arterlerde yağmurdan kaynaklı bir sıkıntı bulunmadığı belirtilen açıklamada, "Sarıyer Tünel çıkışı ile Beykoz Akbaba'da oluşan göllenmelere, İBB ekipleri anında müdahale etti. Üsküdar Aziz Mahmut Hüdayi Mahallesi Sümbülzade Sokak'ta, 2 katlı ahşap metruk binanın çökmesi sonucu park halindeki 2 otomobil zarar gördü.
Mahmut Hüdayi - 30.09.2019
İstanbul Valiliğinden hasar gören okullara ilişkin açıklama
Hafif hasarlı olan okullardan Arnavutköy'deki Şehit Er Tuncay Türken Ortaokulu 5'nci ve 6'ncı sınıf öğrencileri Mimar Sinan İlkokulunda, 7'nci ve 8'nci sınıf öğrencileri ise Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulunda öğlenci olarak, Avcılar'daki Abdulkadir Öztürk Ortaokulu öğrencileri, Abdulkadir Öztürk İlkokulunda sabahçı olarak, Beykoz'daki Fatih Hoca İlkokulunda C Bloktaki öğrenciler, Fatin Hoca İlkokulu A Blokta normal öğretim olarak, Büyükçekmece'deki Güzelce Cevdet Zebure Kotan Ortaokulu öğrencileri, Güzelce Cevdet Zebure Kotan İlkokulunda sabahçı olarak, Gaziosmanpaşa'daki sadece istinat duvarı hasarlı olan Şehit Öğretmen Mustafa Gümüş İmam Hatip Ortaokulunun istinat duvarıyla ilgili gerekli güçlendirme çalışmaları başlatılırken, öğrenciler öğlenci olarak, Karlıtepe Ortaokulu öğrencileri, Bekir Sami Dedeoğlu Ortaokulunda öğlenci olarak, Gazipaşa İlkokulu B Bloktaki öğrenciler, Adnan Menderes Ortaokulunda öğlenci olarak, Güngören'deki Mehmetçik İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Sultan Alparslan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ikili eğitim olarak, Küçükçekmece'deki Nergis Anaokulu öğrencileri Yasemin Anaokulu ile Efkan Kıran İlkokulunda ikili eğitim olarak, Tahsin Banguoğlu İlkokulu öğrencileri, Munis Faik Ozansoy Ortaokulu, Ebu Hanife İmam Hatip Ortaokulunda öğlenci olarak, İkitelli Ortaokulunda eğitim görecek anasınıfı öğrencileri ise sabahçı olarak, Söğütlüçeşme Ortaokulundaki öğrenciler Söğütlüçeşme İlkokulu ve Doktor İffet Onur İlkokulunda öğlenci olarak, Maltepe'deki Halit Armay Anadolu Lisesi öğrencileri, Muhsine Zeynep Ortaokulunda öğlenci olarak, Pendik'te Mehmet Akif Ersoy Ortaokulundaki öğrenciler, Artukbey Ortaokulunda öğlenci olarak, Ergenekon İlkokul öğrencileri Çavuşoğlu İsmail Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulunda, ortaokul öğrencileri Cemil Meriç Ortaokulunda öğlenci olarak, anasınıfı öğrencileri ise Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi Anasınıfı'nda ikili eğitim olarak, Sancaktepe'de Osmangazi İlkokulu öğrencileri Sarıgazi 60. Yıl İlkokulunda öğlenci olarak, Silivri'deki Prof. Dr. Besim Üstünel Anaokulu öğrencileri, Selimpaşa İlkokulu ve Selimpaşa Ahmet Ziylan Ortaokulunda sabahçı olarak, Sultangazi'deki İstiklal Ortaokulu ve İstiklal İlkokulunun 1'nci, 2'nci ve 3'ncü sınıfları Şehit Teğmen Ali Yılmaz İlkokulu ve ortaokulunda öğlenci olarak, 4'ncü sınıfları ise Veysel Sacıhan İmam Hatip Ortaokulunda öğlenci olarak, İstiklal Ortaokulu ve ilkokulunun özel eğitim sınıfı ise Sultangazi Özel Eğitim Uygulama Okulunda normal eğitim, Üsküdar'daki Burhan Felek Anadolu Lisesi öğrencilerinin bir kısmı aynı okulun tarihi binasında ikili eğitim olarak, bir kısmı ise Aziz Mahmut Hüdayi Anadolu İmam Hatip Lisesinde normal öğretim görecek.
Mahmut Hüdayi - 30.09.2019
İstanbul'da hasarlı 29 okuldaki öğrencilerin durumu belli oldu )
SİLİVRİ açıklarında meydana gelen deprem sonrası 29 okulun hasar gördüğü açıklanmıştı.
Mahmut Hüdayi - 30.09.2019
İstanbul'da hasarlı 29 okuldaki öğrencilerin durumu belli oldu
SİLİVRİ açıklarında meydana gelen deprem sonrası 29 okulun hasar gördüğü açıklanmıştı.
Mahmut Hüdayi - 17.09.2019
Sudan'a Türk Köyleri inşa edilecek
Kurt, kampanyaya AFAD ve Kızılay başta olmak üzere AİD Uluslararası Doktorlar Derneği, Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu, Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı, Beşir Derneği, Deniz Feneri, Elden Ele Derneği, Göz Bebekleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Hayrat İnsani Yardım Derneği, İHH İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı, İsra Uluslararası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilik-DER), Sadakataşı Derneği, Türkiye Diyanet Vakfı, Verenel ve Weltweiter Einsatz Für Arme e.
Mahmut Hüdayi - 27.08.2019
İmamoğlu; TÜRGEV, Ensar ve Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı için ne dedi?
İmamoğlu; TÜRGEV, Ensar ve Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı için ne dedi?
Mahmut Hüdayi - 16.07.2019
Hüdayi Vakfı, hayırseverlerin kurbanlarını 40 ülkeye ulaştıracak
Eryılmaz, yurt dışı kurban organizasyonunun faaliyet gösterilen ülkelerde kendi müesseseleri aracılığıyla gerçekleştirildiğini anlatarak, şunları kaydetti: "Kurbanlık hayvan alımından, kesim ve dağıtımına kadar tüm aşamalarında kurban ibadeti esaslarına uygun ve güven veren bir yapılanmayla büyük bir hassasiyet, itina ve sorumluluk duygusuyla hareket ediyoruz. Vekaletini aldığımız kurbanları, bağış sahiplerinin isimlerini tek tek okuyarak, bizzat ilgili ülkelerde Aziz Mahmut Hüdayi'nin vakıf kültürüne sahip ve vacip kurban ibadeti hassasiyetini iyi bilen kendi Türk personelimiz nezaretinde kesiyoruz.
Mahmut Hüdayi - 10.06.2019
Gönüllü Türk kuruluşları Nijeryalıların temiz su ihtiyacını gidermeye çalışıyor.
Nijerya'da faaliyet gösteren Türkiye merkezli Adamder Derneği, Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı ve Beşir Derneği gibi kuruluşlar ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Avrupa merkezli Bir El derneği Nijerya'da 300'den fazla su kuyusu açtı.
Mahmut Hüdayi - 14.02.2019
Türkiye'den Gana'ya Gönül Köprüsü
Türkiye Diyanet Vakfı ile Aziz Mahmut Hüdayi Vakfının yaptırdığı Millet Camisi ve Külliyesi ile Deniz Feneri Derneği öncülüğünde yapımı tamamlanan iki ilkokul, Ganalıların hizmetine sunuldu.
Mahmut Hüdayi - 31.01.2019
Musa'dan "Gümüş" Geldi
Samsun Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ve 61 ilden 803 sporcunun katıldığı 100. Yıl Ümitler Judo Türkiye Şampiyonası'nın ikinci turunda Kadir Can Usta'yı, üçüncü turda Abdülkadir Demir'i, çeyrek finalde de İsmail Yılmaz'ı yenerek grup finaline yükselen Musa Şimşek, grup finalinde ise Fatih Öz'ü yendi ve finale yükseldi. 17 yaşındaki sporcu, finalde Mahmut Hüdayi Özgürbüz'ü aşamayarak ikinci oldu.
Mahmut Hüdayi - 02.12.2018
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk Burkina Faso'da
"İslam İşbirliği Teşkilatı Ülkelerinin Kalkınmasında Kadının Rolü" konulu 7. Bakanlar Konferansı için Burkina Faso'ya gelen Bakan Selçuk ve Esra Albayrak, Aziz Mahmut Hüdayi Vakfının başkent Vagadugu'daki partner vakfı FOSAPA'ya bağlı Uluslararası Medine Kız İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen yardım programına katıldı.
Mahmut Hüdayi - 25.09.2018
Libyalı Öğretmenler İstanbul'da
Eğitim kapsamında şehre gelen yabancı konuklara Fatih'teki İSMEK Tasarım ve Üretim Merkezinde "Metal İşlemeciliği (Altın ve Gümüş Süsleme)" branşında "Kuyumculuk", Üsküdar Aziz Mahmut Hüdayi Mahallesindeki İSMEK kursunda da "Dericilik" branşında "Deri Süslemeciliği-Aksesuarları" eğitimleri verildi.
Mahmut Hüdayi - 22.08.2018
Hüdayi Vakfı Gana'da 1120 Hisse Kurban Eti Dağıttı
Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı aracılığıyla Batı Afrika ülkesi Gana'da 1120 hisse kurban eti dağıtıldı.
Mahmut Hüdayi - 18.08.2018
Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı'ndan 40 Ülkeye Kurban Yardımı
Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, Kurban Bayramı'nda hayırseverlerin yardımlarıyla yüz binlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaşmayı hedefliyor.
Mahmut Hüdayi - 15.07.2018
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı tarafından başkent Vagadugu'da inşa edilen İstanbul Camisi'nde Burkina Fasolu Müslümanlar, 15 Temmuz darbe girişiminin 2.
Mahmut Hüdayi - 08.07.2018
Üsküdar'da Park Halindeki Araçların Lastiğini Kesen Şahıs Yakalandı
Üsküdar Aziz Mahmut Hüdayi Mahallesi Doğancılar Caddesi üzerinde park halinde bulunan araçların lastiğini kesen şahıs yakalandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mahmut Hüdayi Haberleri | Mahmut Hüdayi Kimdir - Haberler - Mahmut Hüdayi haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mahmut Hüdayi kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkçemizi dünya dili haline getirmeliyiz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.5.2021 03:46:08. #1.15#

title