Mahmur Kampı Haberleri

Mahmur Kampı haber, Mahmur Kampı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mahmur Kampı - 05.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (4)
Daha önce İsmail Özden, Filiz Duman, Diyar Garip Muhammet, Hacı Kurhan, İsmail Nazlıkul, Eser Irmak, Saliha Kaytar gibi örgütün önemli yöneticileri etkisiz hale getirilmişti. Son 6 ayda ise PKK'nın en üst kademesindeki isimler birer birer aynı akıbete düçar olmuştur. Suriye genel sorumlusu olan ve terörist Murat Karayılan ile birlikte örgüt karargahının 5'li yürütmesinde yer alan 'Sofi Nurettin' kod adlı Halef El Muhammed bunlardan biridir. Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan KCK yürütme konseyi üyesi 'Sinan Mirhan' kod adlı Dalokay Şanlı da etkisiz hale getirilmiştir. Örgütün en önemli eleman kaynağı olan Mahmur Kampı genel sorumlusu 'Doktor Hüseyin' kod adlı Selman Bozkır ve Mahmur Kampı KCK sorumlusu 'Salih Cizre' kod adlı Hasan Adır da aynı akıbeti paylaşmışlardır.
Mahmur Kampı - 02.07.2021
Güvenlik güçleri haziranda 98 PKK'lı teröristi etkisiz hale getirdi
MİT'in, Irak'ın kuzeyinde PKK/KCK kontrolündeki Mahmur kampında 5 Haziran'da gerçekleştirdiği başarılı operasyonda, PKK/KCK Mahmur genel sorumlusu Doktor Hüseyin kod adlı Selman Bozkır, beraberindeki iki terörist etkisiz hale getirildi.
Mahmur Kampı - 11.06.2021
MİT'in nokta operasyonu ile KCK'nın sözde Mahmur sorumlusu etkisiz hale getirildi
Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından Irak'ın kuzeyinde PKK/KCK'nın kontrolündeki Mahmur Kampı yakınlarında düzenlenen nokta operasyonda, KCK'nın sözde Mahmur sorumlusu "Salih Cizre" kod adlı Hasan Adır etkisiz hale getirildi.
Mahmur Kampı - 20.04.2020
IKBY Başkanı Barzani'den Türkiye'nin SİHA'larına övgü: "Hedefleri çok kolay tespit edebiliyorlar"
Örgütün askeri üs olarak kullandığı Mahmur Kampı meselesine de değinen Barzani, "Mahmur Kampı ile ilgili birbirinden bağımsız iki konu var.
Mahmur Kampı - 16.04.2020
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Yıldız, Irak Dışişleri Bakanlığına davet edildi
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Irak'ın kuzeyinde terör örgütü PKK hedeflerine yönelik operasyonlarına ilişkin Irak Dışişleri Bakanlığına davet edildi.
Mahmur Kampı - 07.04.2020
Terör kamplarını koronavirüs vurdu
TERÖR örgütü PKK içinde koronavirüs vakalarının yaşandığı tespitleri yapıldı. DHA'nın güvenlik kaynaklarından edindiği bilgilere göre, Irak'ın kuzeyinde ve Irak-İran sınır hattına yakın bölgede faaliyet gösteren yaklaşık 60-70 PKK'lı teröristin koronavirüs şüphesiyle Süleymaniye'de bulunan hastanede karantina altına alınarak, tedavi edilmeye çalışıldığı öğrenildi. Terör örgütünün kontrolündeki Mahmur Kampı'nda 70 civarında teröristin yine koronavirüs salgını nedeniyle durumunun ağır olduğu öğrenildi.
Mahmur Kampı - 01.02.2020
PKK'lı terörist "piyon olarak kullanıldıklarını anlayınca" teslim olmuş
Murat Karayılan ile görüşmüş Gare'deki bir kampta 6 kişiyle kalırken yanlarına PKK elebaşı Murat Karayılan'ın geldiğini anlatan M.Ş.Ç, şöyle devam etti: "Görevlendirmemiz Rojava bölgesine olduğu için Murat Karayılan bizimle özel ilgilendi. 5-6 gün o bölgede bekledik. Sonrasında düzenlememiz olan Rojava bölgesindeki Til Temir'e geçtik. Buradaki kampta tabura dahil olduk. Ben tim komutanı olarak göreve başladım. 1,5 ay Münbiç bölgesinde kaldıktan sonra gözümden yaralanmamdan dolayı ABD'ye ait helikopterle Süleymaniye'ye getirildim." M.Ş.Ç, yaklaşık 2 ay süren tedavisinin ardından Mahmur Kampı'na getirildiğini bildirdi.
Mahmur Kampı - 15.12.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan ATV-A Haber ortak yayınında soruları yanıtladı: (3)
Örgütün ahlaki noktada tükendiğini dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti: "Kaçırılan genç kızların orada nasıl muamele gördüğünü televizyon ekranlarında herhalde sizler de izlediniz, bizler de oradan izledik. Yani bakıyorsunuz, ismini vermeme gerek yok ahlaksız adam 60-65 belki de 70 yaşında genç kızlara nasıl bir muamelede bulunduğunu, nasıl bir tacizde bulunduğunu ekranlarda izledik ama ne yazık ki bu kızların onların elinden kurtulma şeyi çok zor. Benim dikkatimi çeken bir şey genç çocuklara veya delikanlılara aynı muameleyi yapmıyorlar, kızlara yapıyorlar. Bunlar çok manidardır. Bu terör örgütünün şu anda dışarıdaki sevicileri bu tabloları değerlendirmeye almıyor. Parlamentoda bunların temsilcileri yok mu? Var. Peki parlamentodaki temsilcileri bu tablolar karşısında 'Ya bunlar ne yapıyor' dediklerini hiç duyduk mu? Duymadık. Hala utanmadan, sıkılmadan bunları savunmaya kalkıyorlar. Neyi savunuyorsunuz ya. Binlerce genç bugüne kadar bunların tehditleri karşısında maalesef aldatıldılar ve öldürüldüler. O bebeler, o yavrular bunlar tarafından öldürüldü. Bu hala devam ediyordu eğer biz şu son birkaç yılda o ciddi ataklarımızı yapmamış olsaydık terör örgütünün özellikle bölgedeki ağırlığı daha farklı olacaktı." Terörün üzerine kararlı gidişin sadece yurt içinde değil, yurt dışında da devam edeceğini bildiren Erdoğan, şunları kaydetti: "Kuzey Irak'ta bile bunları adım atamaz hale getirdik. Irak'ın diğer bölgelerindeki faaliyet arayışlarını bunlar arttırıyor, biz de arttırıyoruz. Irak tarafının zamanında gerekli önlemleri almamış olması maalesef özellikle de Kuzey Irak'ta, Sincar'da, Mahmur'da, Kerkük'te yuvalanan örgüt faaliyetlerini bir süredir bu bölgede yoğunlaştırdı ama başarılı olamayacak. Bugün Sincar adeta ikinci Kandil olma yolundadır. Yıllarca DEAŞ'ın zulmüne uğrayan Ezidiler bugün Sincar'da PKK nedeniyle evlerine dönememektedir. Mahmur kampı zaten uzun süredir bir terörist kampı niteliğindedir.
Mahmur Kampı - 15.12.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bu kararların kıymeti harbiyesi yok. Bu kararlar tamamen siyasidir"
"Biz son birkaç yılda ciddi ataklar yapmasaydık, terör örgütünün bölgedeki ağırlığı farklı olacaktı" "Kandil'e yönelik harekat bekleyelim mi?" sorusunu cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kandil'e harekat sürekli olarak yapılıyor. Son dönemde yurtiçi ve yurt dışındaki operasyonlarla PKK ağır darbeler indirdik. Gabar'da Cudi'de buralarda özellikle, ülkemizde eylem yapamaz hale gelen örgüt elaman devşirme noktasında tıkanma noktasındadır. Bunlar ahlaki nokta da tükendiler. Kaçırılan genç kızların nasıl muamele gördüğünü televizyon ekranlarında izledik. Ahlaksız adam genç kızlara nasıl bir muamelede ve tacizde bulunduğunu izledik. Ama ne yazık ki, bu kızların onların elinden kurtulma şeyi, çok zor. Benim dikkatimi çeken şey genç çocuklara ve delikanlılara aynı muameleyi yapmıyorlar, kızlara yapıyorlar. Bu terör örgütü ve bunun örgütünün sevicileri, bu tabloları almıyorlar. Parlamentodaki temsilciler bu tablolar karşısında ne yapıyorlar dediklerini duymadık. Hala utanmadan sıkılmadan hala savunmaya kalkıyorlar. Binlerce genç bugüne kadar bunların tehditleriyle aldatıldılar ve öldürüldüler. O bebeler ve yavrular bunlar tarafından öldürüldü. Bu hala devam ediyordu, biz son birkaç yılda ciddi ataklar yapmasaydık, terör örgütünün bölgedeki ağırlığı farklı olacaktı. Kararlı bir gidişimiz var, bunu da devam ettireceğiz. Kuzey Irak'ta bile bunları adım atamaz hale getirdik. Irak'ın diğer bölgelerinde faaliyet arayışların artırıyor. Kuzey Irak'ta, Sincar'da Mahmur'da yuvalanan örgüt burada yoğunlaştı ama başarılı olamayacaklar. Sincar ikinci Kandil olmak yolundalar. Mahmur kampı zaten terörist kampıdır.
Mahmur Kampı - 14.07.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, medya yöneticileriyle bir araya geldi
"En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar" Kandil'de yürütülen operasyonların nasıl gittiğine ilişkin bir soruya ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu yanıtı verdi: "Terörle mücadele konusundaki faaliyetlerimiz, en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edecek. Asil milletimizi bu terör belasından kurtaracağız. Türk Silahlı Kuvvetleri, bütün gücüyle bu hedefini gerçekleştirmek için çalışmalarını yürütüyor. Bu bir taraftan sözde lider kadrosuna karşı istihbarat destekli harekata paralel Kuzey Irak'taki bütün inlere girerek o hedefleri temizleyeceğiz. Bunların tamamen temizlenmesi, bir plan dahilinde yürütülmektedir. Burayı aşama aşama temizleyeceğiz. Bir sistematik içerisinde götürüyoruz. Geçen hafta, Dışişleri Bakanlığımızın koordinatörlüğünde, Iraklı muhataplarımızla bir çalışma yapıldı. Burada 'Biz Irak'ın toprak bütünlüğüne saygılıyız. Siyasi kişiliğine, kimliğine saygılıyız. Diğer tarafta ülkemizin, milletimizin canını yakan bu teröristlere tahammül edemeyeceğimizi, etmediğimizi, bu konuda ne gerekirse yapacağımızı... Beraber yapalım, siz yapın biz destek verelim. Fakat neticede bu teröristleri buradan çıkaralım. Bizim buraya girmemiz, operasyon yapmamız sizi rahatsız ediyorsa, yıllardan beri sizin iradeniz dışında bu teröristlerin buralarda yuvalanması sizi niye rahatsız etmiyor?' şeklinde düşüncelerimizi ifade ettik. Dolayısıyla Sincar dahil Mahmur Kampı'nın hemen yakınındaki yuvalanmış teröristler dahil bunların hepsi hedeftir.
Mahmur Kampı - 16.12.2018
PKK Mahmur'u Üs Olarak Kullandığını Gizlemeye Çalışıyor"
Irak'taki Mahmur Kampını silahlı üsse çeviren terör örgütü PKK, Birleşmiş Milletler (BM) dahil kimsenin buraya girmesine izin vermeyerek içeride yaşananları uluslararası toplumdan gizlemeye çalışıyor.
Mahmur Kampı - 03.10.2018
Irak ve Suriye Tezkeresi TBMM Genel Kurulunda Kabul Edildi
Irak'taki istikrarsızlığın, terör örgütü PKK'nın bölgede varlığını sürdürmesini ve Suriye üzerinden elde ettiği silahlarla Türkiye'de terör eylemleri düzenlemesini kolaylaştırdığını belirten Yılmaz, şu görüşlere yer verdi: "Sincar Dağı ve Mahmur Kampı gibi Irak hükümetine bağlı güçlerin kontrolündeki bölgelerde terör örgütü PKK varlığını devam ettirmektedir.
Mahmur Kampı - 16.08.2018
Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı
Kalın, Irak Başbakanı Haydar el İbadi'nin ziyaretinde de Sincar başta olmak üzere Kandil, Mahmur Kampı gibi teröre destek veren mevkilerin, terör unsurlarından tamamen temizlenmesi konusunda tam bir işbirliği içinde çalışmaya devam edileceğinin bilgisini verdi.
Mahmur Kampı - 21.06.2018
Kandil'e Doğru Emin Adımlarla Gidiyoruz"
- Mahmur Kampı "Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) gözetimindeki Mahmur Kampı'na girip giremeyeceği" şeklindeki soruya ilişkin Çavuşoğlu, Mahmur Kampı'nın BM gözetiminde bir kamp gibi görünse de BM'nin burada bir etkisinin olmadığını aktardı.
Mahmur Kampı - 13.06.2018
Batuhan Yaşar: "Mahmur Kampındaki Cephaneliği Kim Patlattı?"
İhlas Medya Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar, terör örgütüne yönelik tüm zamanların en büyük operasyonunu köşesine taşıdı.
Mahmur Kampı - 09.06.2018
1-Canikli: Terörü Kökten Temizlemek İçin Sonuna Kadar Gideceğiz
Canikli, Mahmur Kampı'nda terör örgütü PKK'nın ciddi bir mevcudiyetinin olduğunu belirterek, "Orası BM kampıdır ama terörün yuvası haline gelmişse ve Türkiye'ye yönelik terör tehdidin bir kısmı oradan geliyorsa doğal olarak bu tehdidin ortadan kaldırıması.
Mahmur Kampı - 09.06.2018
Canikli: Terörü Kökten Temizlemek İçin Sonuna Kadar Gideceğiz
Canikli, Mahmur Kampı'nda terör örgütü PKK'nın ciddi bir mevcudiyetinin olduğunu belirterek, "Orası BM kampıdır ama terörün yuvası haline gelmişse ve Türkiye'ye yönelik terör tehdidin bir kısmı oradan geliyorsa doğal olarak bu tehdidin ortadan kaldırıması.
Mahmur Kampı - 09.06.2018
Bakan Canikli: "Irak'ın Kuzeyindeki Operasyon Kökten Temizlemek İçin Ne Yapılması Gerekiyorsa Şu...
Canikli, Mahmur Kampı'nda terör örgütü PKK'nın ciddi bir mevcudiyetinin olduğunu belirterek, "Orası BM kampıdır ama terörün yuvası haline gelmişse ve Türkiye'ye yönelik terör tehdidin bir kısmı oradan geliyorsa doğal olarak bu tehdidin ortadan kaldırılması.
Mahmur Kampı - 07.12.2017
Dha Yurt Bülteni-14
Mahmur kampındaki patlamada 5 kişi öldü, 7 kişi yaralandı MUSUL'un Mahmur ilçesinde bulunan Birleşmiş Milletler gözetimindeki Mahmur mülteci kampında dün akşam saatlerinde meydana gelen patlamada 5 kişi yaşamını yitirdi, 7 kişi de yaralandı.
Mahmur Kampı - 06.12.2017
Dha Yurt Bülteni-22
Mahmur kampında patlama: Ölü ve yaralılar var Kuzey Irak'taki Mahmur Kampı'nda bu akşam henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi.
Mahmur Kampı - 06.12.2017
Dha Yurt - Mahmur Kampında Patlama: Ölü ve Yaralılar Var
Kuzey Irak'taki Mahmur Kampı'nda bu akşam henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi.
Mahmur Kampı - 06.12.2017
Mahmur Kampında Patlama: Ölü ve Yaralılar Var
KUZEY Irak'taki Mahmur Kampı'nda bu akşam henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi.
Mahmur Kampı - 07.03.2017
Grafikli - Terör Örgütü PKK'nın Irak'taki Varlığı
Terör örgütü DEAŞ'ın 2014'te Mahmur ilçesine düzenlediği saldırıları bahane ederek bölgeye yerleşen ve Kandil'den getirdikleri militanlarla buradaki silahlı gücünü her geçen gün artıran PKK'nın, Mahmur Kampı ve yanındaki Karaçuğ Dağı'nı adeta "askeri üs" haline getirdiği dikkati çekiyor.
Mahmur Kampı - 12.04.2015
17 Yıl Sonra Teslim Olan PKK'lı, 12 Askeri Şehit Etmekten Ömür Boyu Hapse Çarptırıldı (2) - Yeniden
'KENDİ RIZAMLA TESLİM OLDUM' İddianamenin kabul edilmesinin ardından Diyarbakır 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Engin Papatya, örgüte eğitim alıp geri dönmek üzere katıldığını belirterek, "Eğitimden sonra dönmeme izin vermediler. Bir kez kaçmaya çalıştım ancak yakalandım. Beni yargılayıp infazıma karar verdiler. O dönemde Suriye'den gelen bir kişi idam cezasının Abdullah Öcalan tarafından kaldırıldığını söyledi. Daha sonra örgütte faaliyetlerime yeniden başladım. Örgütte kaldığım süre içinde değişik yerlerde faaliyet yürüttüm. 2004 yılında Mahmur Kampı'nda bir örgüt mensubu ile duygusal ilişki yaşadım.
Mahmur Kampı - 12.04.2015
17 Yıl Sonra Teslim Olan PKK'lı, Ömür Boyu Hapisle Yargılanıyor
'KENDİ RIZAMLA TESLİM OLDUM' İddianamenin kabul edilmesinin ardından Diyarbakır 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Engin Papatya, örgüte eğitim alıp geri dönmek üzere katıldığını belirterek, "Eğitimden sonra dönmeme izin vermediler. Bir kez kaçmaya çalıştım ancak yakalandım. Beni yargılayıp infazıma karar verdiler. O dönemde Suriye'den gelen bir kişi idam cezasının Abdullah Öcalan tarafından kaldırıldığını söyledi. Daha sonra örgütte faaliyetlerime yeniden başladım. Örgütte kaldığım süre içinde değişik yerlerde faaliyet yürüttüm. 2004 yılında Mahmur Kampı'nda bir örgüt mensubu ile duygusal ilişki yaşadım.
Mahmur Kampı - 16.09.2014
Türkiye'den Yola Çıkan Kadın Heyetinin, Irak Ziyareti
 Parlamento Başkanı Yusuf Muhammet Sadık, kabulde yaptığı konuşmada, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) eliyle yapılan katliamların, "soykırım" olarak kabul edilmesi için üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.  Sadık, bir yandan teröre karşı savaşlarına devam edeceklerini diğer taraftan insani yardım konusunda uluslararası toplumu harekete geçirmek için çaba göstereceklerini kaydetti.  Mahmur Kampı'nı ziyaret ettiler Heyet, Meclis Başkanı Sadık ile gerçekleştirilen toplantının ardından Türkiye'den gelenlerin kaldığı Mahmur Kampı'nda incelemelerde bulundu.
Mahmur Kampı - 08.09.2014
Kaymakam Şeyhallah: Mahmur'u Boşaltmayacağız (Özel)
Mahmur Kaymakamı İbrahim Şeyhallah, Mahmur Kampı'nı kapatmayacaklarını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mahmur Kampı Haberleri | Mahmur Kampı Haber - Haberler - Mahmur Kampı haberleri, son dakika mahmur kampı haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (4).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 3.08.2021 08:09:23. #1.13#

title