Hadise'yi Yerden Yere Vuran Cemil İpekçi Kimdir? - Haberler
Haberi Paylaş

Hadise'yi Yerden Yere Vuran Cemil İpekçi Kimdir?

Haberler.com - Magazin
Hadise'yi Yerden Yere Vuran Cemil İpekçi Kimdir?

Cemil İpekçi'nin katıldığı bir programda "Ukala, onun hakkında konuşmak değil defterim de bile yok." sözleri gündem yarattı. Sözleri arkasından vatandaşlar Cemil İpekçi'nin hayatını merak etti. İşte, Cemil İpekçi hakkındaki her şey...

Ünlü Modaca Cemil İpekçi, konuk olduğu programda arası kötü olan şarkıcı Hadise için "Ukala, onun hakkında konuşmak değil defterim de bile yok." dedi. Gündemde bomba etkisi yaratan haberin ardından internet kullanıcıları İpekçi'yi araştırmaya başladı. Peki, Cemil İpekçi kimdir?

CEMİL İPEKÇİ KİMDİR?

Selanikli bir baba ve Safranbolulu bir annenin çocuğu olan Cemil İpekçi, 5 Ağustos 1948 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Anne tarafı soprano Leyla Gencer'in akrabasıdır. İpekçizadeler ailesinden gelen Cemil İpekçi, bir röportajında çocukluğuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştı: "Doğduğum 22 odalı köşkte ağalarla, lalalarla büyüdüm. Dadım beşinci nesil Sudanlı bir cariyenin torunuydu. Beyzade olarak büyütüldüm. Mutfağa giremezdim. Mutfakta Cevriye Hatun vardı. Bir kere girmeye kalktım, kafama tahtayla vurdu, "Küçük Bey, ne istiyorsanız lütfen dadınıza söyleyin" diye.

Cemil İpekçi Kimdir?

İNGİLİZ KRALİYET AKADEMİSİ'Nİ BİTİRDİ

Ağır bir disiplinle büyüdüm." Cemil İpekçi, eğitimini İngiltere'deki Royal Academy of Arts (Kraliyet Sanat Akademisi) nden 1971 yılında tamamladı. 1972-75 yılları arasında stilist olarak çalıştı. 1975 yılında Tzagane isimli moda evini kurdu. 1979 yılında Tzagane'ın bir şubesini Nis'de açtı. 1984'e kadar her iki moda evinde birden Türk ve Anadolu kültürünü işleyen çalışmalar yaptı.1984'te İstanbul'da Haute Couture moda evini kurarak çağdaş gece modasına dönüş yaptı.1990'lara kadar Türk ve Anadolu motifli çalışmalarına ara verdi ise de bu kesinti 1992 yılındaki "Suzeni" isimli koleksiyonu ile sona erdi. 2002 yılında Star TV'nin düzenlediği Türkiye güzellik yarışmasının birincisi Azra Akın'ın elbisesini tasarladı. Elbisenin kumaşını Kapalıçarşı'dan aldı. Kıyafet tasarımlarının yanı sıra ırlanta ürünlerinin tasarımını da gerçekleştirdi. Ayrıca 2015 te Show TV de yayınlanan Bu tarz benim 2. sezon yarışmasının jüri üyeliğini üstlendi.

Haberler.com - Magazin

Cemil İpekçi, İstanbul, Moda, Magazin, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title