Lütfi Karadağ Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı'ya Teşekkür Etti
Haberler » Yerel » Lütfi Karadağ Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı'ya Teşekkür Etti - Haberler

Lütfi Karadağ Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı'ya Teşekkür Etti

Türk-Yunan Mübadelesi ile zorunlu göçe tabi tutulan Lütfi Karadağ, 90 yıllık özlemini dindiren Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı'yı ziyaret etti.

Lütfi Karadağ Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı'ya Teşekkür Etti

Türk-Yunan Mübadelesi ile zorunlu göçe tabi tutulan Lütfi , 90 yıllık özlemini dindiren Tuzla Belediye Başkanı Dr. 'ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

, 1923 yılında Türk-Yunan Mübadelesi ile zorunlu göçe tabi tutulan ve evlerini, köylerini, tüm yaşanmışlıklarını terk eden iki ülkenin vatandaşlarının 90 yıllık hasretine son verdi. Yunanistan'a düzenlenen Mübadele Anma Gezisi'ne katılanlar arasında yer alan 100 yaşındaki Lütfi Karadağ, Tuzla Rumelililer Derneği Başkanı Şafak Özkan, dernek yöneticileri ve yakınları ile birlikte Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

10 yaşında ayrıldığı topraklara ilk kez gittiğini belirten Karadağ, Başkan Yazıcı'ya, "Doğduğum toprakları görme imkanı sunduğunuz için teşekkür ederim" dedi. Başkan Yazıcı da, "Bu gezimizle hem bir hasrete son verdik hem de tarihimizde çok da bilinmeyen bir sürece dikkat çektik" şeklinde konuştu. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri