Kutlu Doğum Haftası

Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel
Kutlu Doğum Haftası

Gümüşhane'de Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla konferans düzenlendi.

Gümüşhane'de "Kutlu Doğum Haftası" dolayısıyla "Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet" konulu konferans düzenlendi.

İl Müftülüğünce Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa, Vali Yardımcısı Cahit Karatepe, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, İl Müftüsü Süleyman Aktaş, kurum müdürleri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılışında konuşan Müftü Aktaş, Diyanet İşleri Başkanlığınca Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin "din samimiyettir" başlığı altında kutlandığını belirtti.

İslam dünyasının samimiyetsizlikten çok çektiğini ifade eden Aktaş, şunları söyledi:

"Geç de olsa bir şeyleri kavramanın faydasının bereketini Allah mutlaka ihsan eder. Fert olarak samimiyetsizlikten çok çektik. Millet olarak, İslam dünyası olarak çok çektik ama inşallah alemlere rahmet olarak gönderilen Hazreti peygamber hürmetine hem ülkemizdeki hem de yeryüzündeki bütün Müslümanların yeniden dini anlayışı ve yaşayışına vesile olur. Bir Müslüman inandığını yaşamak zorundadır. 'Ben iman ediyorum ama istediğim gibi yaşam hakkım yok mu benim' diyenler var. Bize çok sıkıntılar hatta başımıza musibetler getiren bir sıkıntıdır bu. İnanan insan istediği gibi yaşayamaz. İmanının emretti gibi yaşamak zorundadır. Başkaları yaşıyor fikrinin de maalesef bizi nerelere götürdüğünü, olumsuz hayat tarzının hem ülkemizde, hem İslam dünyasında çok acı faturalar ödeyerek yaşıyoruz."

Aktaş'ın konuşmasının ardından Gümüşhane Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Davut Şahin, "Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet" konulu konferans verdi. - Gümüşhane

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title