Kur'an'ın Işlevleri ve Sorumluluklarımız Konferansı"
Haberler » Kültür Sanat » Kur'an'ın Işlevleri ve Sorumluluklarımız Konferansı" - Haber

Kur'an'ın Işlevleri ve Sorumluluklarımız Konferansı"

Bursa'da, Büyükşehir Belediyesi, Tüm Din Eğitimcileri Federasyonu (TÜDEF) ve İlahiyat İlimleri Araştırma Merkezi (İLSAM) tarafından "Kur'an'ın İşlevleri ve Sorumluluklarımız" başlıklı konferans gerçekleştirildi.

'da, Büyükşehir Belediyesi, Tüm Din Eğitimcileri Federasyonu (TÜDEF) ve İlahiyat İlimleri Araştırma Merkezi (İLSAM) tarafından "Kur'an'ın İşlevleri ve Sorumluluklarımız" başlıklı konferans gerçekleştirildi.


Merinos Kongre ve Kültür Merkezi Orhangazi Salonu'nda düzenlenen programa, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Temel İslam Bilimleri Bölüm Başkan Yardımcısı Prof. Dr. konuşmacı olarak katıldı.


Okuyan, Kur'an-ı Kerim'in insanlar tarafından evlerden ellere, satırlardan gönüllere, metinlerden hayata geçirilmedikçe indiriliş amacının gerçekleşmeyeceğini söyledi.


Kur'an-ı Kerim'in bir hayat kitabı olduğunu vurgulayan Okuyan, "Kur'an sadece insanın ahiretini inşa etmek için değil aynı zamanda bu hayatı inşa etmek için gönderilmiş bir kitaptır. Kur'an'a uyarsanız bu hayatın yaratılış amacına uygun bir şekilde yaşayabilirsiniz. Kur'an'a saygı onun dediklerini yapmakla mümkündür." diye konuştu.


Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği program, öğrenci gruplarının gösterileriyle tamamlandı.

Kaynak: AA

Haber Videosu: Kur'an'ın Işlevleri ve Sorumluluklarımız Konferansı"