Haberi Paylaş

Ünlü Karikatüristin Adı Bodrum'da Yaşatılacak

Kültür Sanat Haberleri

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile röportaj- Nil Koraman ile röportaj- Mehmet Dağoğlu ile röportaj Ünlü karikatüristin adı Bodrum'da yaşatılacak- Muğla'nın Bodrum ilçesinde hayatını kaybeden karikatürist Bedri Koraman anısına, karikatür yarışması ve tavla turnuvası düzenlenecek- Bedri Koraman'ın eşi Nil Koraman: - "Bodrum'da eşim için çok güzel şeyler yapmak istiyorum.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile röportaj- Nil Koraman ile röportaj- Mehmet Dağoğlu ile röportaj Ünlü karikatüristin adı Bodrum'da yaşatılacak- Muğla'nın Bodrum ilçesinde hayatını kaybeden karikatürist Bedri Koraman anısına, karikatür yarışması ve tavla turnuvası düzenlenecek- Bedri Koraman'ın eşi Nil Koraman: - "Bodrum'da eşim için çok güzel şeyler yapmak istiyorum. Bunlar arasında dünya çapında bir karikatür yarışması ile tavla turnuvası olacak" Muğla'nın Bodrum ilçesinde 30 Mayıs'ta hayatını kaybeden ünlü karikatürist Bedri Koraman anısına, karikatür yarışması ve tavla turnuvası düzenlenecek.Bedri Koraman'ın eşi Nil Koraman ile Dünya Tavla Federasyonu Muğla Direktörü Mehmet Dağoğlu, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'u makamında ziyaret etti.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kocadon, ünlü karikatüristin Bodrum'da "Bedri amca" diye bilindiğini söyledi.Bedri Koraman için eşiyle görüştüklerini anlatan Kocadon, "Onun ismini Bodrum'da yaşatmak, ona güzel bir anıt mezar yapmak istiyoruz. Bu, aynı zamanda Bodrum'a yakışan bir şey. Onun için de hem isim komisyonu hem de sokak tabela isim komisyonuyla görüştük" dedi. Bodrum'da kaybedilen tüm değerlerin isimlerini yaşatmaya çalıştıklarını ifade eden Kocadon, bunu da en kısa zamanda yerine getireceklerini belirtti. Kocadon, Koraman'ın anıt mezarıyla ilgili çalışmanın sürdüğü bildirdi.Bedri Koraman'ın anısını yaşatmak için dünya çapında karikatür yarışması da düzenleyeceklerini belirten Kocadon, şöyle konuştu: "Bedri Koraman adına katılımcıları Bodrum'da ağırlamak ve bunu güzel bir ödülle değerlendirmek istiyoruz. Bedri Koraman Türkiye'de birçok şeyin de öncülüğü yapmış biri. 1980'li yıllarda bile kaleminin ucunu rahatlıkla, özgürce kullanan bir karikatüristimizdir. Birçok genç yeteneğin de önünü açmıştır. Onun anısının yaşatılması ve örnek alınması gerektiğine inanıyorum."- "Sevenleri bizi hiç yalnız bırakmıyor"Nil Koraman da eşinin isminin Bodrum'da yaşatılmasından mutluluk duyduğunu söyledi.Bedri Koraman'ı hep hatırlatmak istediğini kaydeden Koraman, "Sevenleri bizi hiç yalnız bırakmıyor. Evimiz, mezarı hep dolup taşıyor. Bodrum'da onun için çok güzel şeyler yapmak istiyorum. Bunlar arasında dünya çapında bir karikatür yarışması ile tavla turnuvası olacak. Başkan Mehmet Kocadon'un da destekleriyle bu etkilikleri yapacağız" dedi.Nil Koraman, Bedri Koraman'ın isminin belediye tarafından alınan kararla Torba'daki evlerinin sokağına verileceğini ifade etti.- "Bize düşen ne varsa yapacağız"Dağoğlu da halen kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıkları Koraman'ın unutulacak bir isim olmadığını belirtti.Koraman'ın tavlayı çok sevdiğini anlatan Dağoğlu, "Bizimle hep tavla liginde oynardı. 30 Mayıs'ta ölüm haftasında birçok etkinlik yapacağız. 'Bedri Koraman Tavla Şampiyonası' düzenleyeceğiz. Bize düşen ne varsa yapacağız ve bunu geleneksel hale getireceğiz" diye konuştu.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Mehmet Kocadon Bedri Koraman Bodrum Muğla Kültür Sanat Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title