Hayata Destek, "Sınır Tanımayan Palyaçolar" ile Buluşturdu - Haberler
Haberi Paylaş

Hayata Destek, "Sınır Tanımayan Palyaçolar" ile Buluşturdu

Bültenler - Kültür Sanat
Hayata Destek, 'Sınır Tanımayan Palyaçolar' ile Buluşturdu

Afetlerden etkilenmiş toplulukların temel hak ve ihtiyaçlarına erişimlerini sağlamak amacıyla faaliyet yürüten insani yardım kuruluşu Hayata Destek, Türkiye'de yaşayan mültecilere destek olmaya devam ediyor.

Hayata Destek Hatay ekibi, 26 – 27 Temmuz tarihlerinde "Sınır Tanımayan Palyaçolar" grubunu ağırladı. Uluslararası topluluğun "Narlıca Hayata Destek Evi" dahil çeşitli mekânlarda sergilediği gösterilerde, Türkiyeli ve Suriyeli çocuklar birlikte kahkalar attı ve eğlendi. Etkinliklerde Sınır Tanımayan Palyaçolar'ın yanı sıra "Çocuk Aklı" isimli tiyatro grubu da sahne aldı. Oyuncular, merak temalı "Gizemli Bavul" adlı oyunda, çocukları merakları cezbeden bir hikayenin içine davet ederek yüzleri güldürdü. "Sınır Tanımayan Palyaçolar, gösterilerini Hatay'dan sonra, 28 – 29 Temmuz'da Şanlıurfa Hayata Destek Evi'nde sergilemeye devam edecek.

"Kahkaha en iyi ilaçtır!" sloganıyla yola çıkan Sınır Tanımayan Palyaçolar; savaş, doğal afet, yoksulluk gibi felaketlerin yaşandığı afet bölgelerindeki insanlara, sanatın iyileştirici gücüyle etki edebilmeyi hedefliyor. Palyaçolar, akrobatlar ve performans sanatçılarından oluşan uluslararası sanat topluluğu, daha önce Romanya, Ukrayna, Sri Lanka, Nepal, Kenya, Türkiye ve Suriye gibi onlarca farklı ülkede çocuk ve yetişkinler için ücretsiz gösteriler düzenledi.

Bültenler / Kültür Sanat

Narlıca, Türkiye, Kültür Sanat, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title