Kudret Özersay Haberleri

Kudret Özersay haber, Kudret Özersay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kudret Özersay - Dün
Özersay'dan BM'ye "Rum tarafını uyarın" mesajı
KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, BM Genel Sekreter Yardımcısı Lacroix ile görüşmesinde son dönemde artan Rum provokasyonlarının hem adada hem de bölgede gerginliği sürekli olarak tırmandırdığını, BM'den beklentinin Rum liderliğinin net şekilde uyarılması...
Kudret Özersay - 15.9.2020
Son dakika haber... KKTC Dışişleri Bakanı Özersay, Cumhurbaşkanı Akıncı'yı dış politikada pasif kalmakla eleştirdi...
Son dakika haberleri: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı ve bağımsız cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay, 5 yıllık Cumhurbaşkanlığı döneminde Mustafa Akıncı'nın proaktif bir dış politika izleyemediğini ve pasif kaldığını, Kıbrıs Türk halkının lideri konumundaki...
Kudret Özersay - 13.9.2020
KKTC Başbakan Yardımcısı Özersay: "ABD söylediklerinin gereğini yapmalıdır"
KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ne ziyareti sırasında yaptığı açıklamaları ile davranışları arasındaki çelişkilere dikkat çekerek, ABD'yi söylediklerinin gereğini yapmaya çağırdı.
Kudret Özersay - 8.9.2020
KKTC Bakanlar Kurulu'ndan Covid-19'a yönelik yeni tedbirler
KKTC Bakanlar Kurulu, Covid-19 salgınına karşı yeni ek tedbirler aldı. Başbakan Ersin Tatar başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplantında alınan kararları Bakanlar Kurulu Sözcüsü, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay yaptığı açıklamayla duyurdu.
Kudret Özersay - 8.9.2020
KKTC'de koronavirüs vakaları artışı sonrasında yeni kararlar alındı
KKTC'de son dönemlerde koronavirüs vakalarında yaşanan artış sonrasında toplanan Bakanlar Kurulu, bir dizi önlemler aldı. Bakanlar Kurulu kararını açıklayan KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, eğlence mekanları, kulübler, diskolar ve casinoların 1 Ekim'e kadar kapatılmasına kararı aldıklarını söyledi.
Kudret Özersay - 8.9.2020
KKTC Bakanlar Kurulundan Kovid-19'a karşı ilave tedbirler
Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı ve Bakanlar Kurulu Sözcüsü Kudret Özersay, alınan kararları açıkladı.
Kudret Özersay - 4.9.2020
KKTC'de 11 Cumhurbaşkanı adayı YSK'ya resmi başvurularını yaptı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yeni tip korona virüs ile 11 Ekim'e ertelenen Cumhurbaşkanlığı seçimi için adaylar bugün Yüksek Seçim Kurulu'na başvurularını yaptı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde 4'ü parti adayı, 7'si bağımsız aday olmak üzere toplam 11 aday yarışacak. Seçimlere Cumhuriyetçi Türk Partisinden (CTP) Tufan Erhürman, Ulusal Birlik Partisinden (UBP) Ersin Tatar, Yeniden Doğuş Partisinden (YDP) Erhan Arıklı, Milliyetçi Demokrasi Partisinden (MDP) Fuat Türköz Çiner aday gösterildi. Mevcut Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Alpan Uz, Arif Salih Kırdağ, Rauf Denkrtaş'ın oğlu Serdar Denktaş, Ahmet Boran, Mustafa Ulaş ise bağımsız olarak seçimlere adaylığını koydu.
Kudret Özersay - 4.9.2020
KKTC'de cumhurbaşkanı adayları YSK'ye başvurularını yaptı
Bağımsız aday ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin (CTP) cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman, Ulusal Birlik Partisi'nin (UBP) cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Ersin Tatar ile Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı ve bağımsız cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay, başvurularını sırasıyla YSK'ye yaptı.
Kudret Özersay - 2.9.2020
ABD Büyükelçisi Garber, Rumlara silah ambargosunun kaldırılması kararının Türkiye'yi...
KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar ve Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da yaptıkları yazılı açıklamalarla ABD'nin Rum kesimine yönelik silah ambargosunu kaldırmasıyla ilgili karara tepki göstermişti.
Kudret Özersay - 1.9.2020
Son dakika... KKTC'den, ABD'nin Rum kesimine yönelik silah ambargosunu kaldırma kararına tepki
Son dakika haberine göre Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar ve Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, ABD'nin, Güney Kıbrıs Kıbrıs Rum Yönetimi'ne (GKRY) yönelik silah ambargosunu kaldırma kararına tepki gösterdi.
Kudret Özersay - 30.8.2020
KKTC'de Zafer Bayramı coşkusu
30 Ağustos Zafer Bayramı, KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı'nda düzenlenen resmi geçit töreniyle kutlandı. İlk tören saat 09.30'da Atatürk Anıtı önünde çelenklerin koyulması ile başladı. İkinci tören başkent Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Bulvarı'nda, yaya ve zırhlı tören birliklerinin resmi geçit töreni ile son buldu. Törene KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, Başbakan Ersin Tatar, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, KTBK Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk, GKK Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu, Ana Muhalefet CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da katıldı.
Kudret Özersay - 30.8.2020
Büyük Zafer'in 98. yıl dönümü KKTC'de törenlerle kutlandı
Başkent Lefkoşa'da Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törene, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhuriyet Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, Başbakan Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Zorlu Topaloğlu, bakanlar, milletvekilleri, kurum ve kuruluşların temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.
Kudret Özersay - 21.8.2020
Son dakika... Türkiye'nin Karadeniz'deki gaz keşfi KKTC'de sevinçle karşılandı
KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gaz keşfini açıklamasının ardından paylaşımda bulundu.
Kudret Özersay - 17.8.2020
Son dakika... KKTC Bakanlar Kurulu'ndan Kovid-19'a karşı ilave tedbirler
Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı ve Bakanlar Kurulu Sözcüsü Kudret Özersay, Bakanlar Kurulu'nun tek gündem maddesinin Kovid-19 olduğunu belirtti.
Kudret Özersay - 8.8.2020
Erenköy Direnişi'nin 56'ncı yıl dönümü
Törene, Cumhurbaşkanı Akıncı'nın yanı sıra KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçiliği 1'inci Müsteşarı Özlem Demir, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Vekili İbrahim Dağman, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk, Yeni Erenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak, Erenköy Mücahitler Cemiyeti Başkanı Mustafa Arıkan ve Erenköy şehitlerinin yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Kudret Özersay - 7.8.2020
KKTC'den Kapalı Maraş açıklaması: Yakında açılıyor, ekonomi ayağa kalkacak
MARAŞ'IN AÇILMASI EKONOMİYİ AYAĞA KALDIRACAK Öte yandan KKTC Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da, "Kapalı Maraş'ın Kıbrıs Türk yönetimi idaresinde açılacağına dünyayı hazırlayacak birine ihtiyaç var.
Kudret Özersay - 4.8.2020
KKTC Dışişleri Bakanı Özersay'dan Lübnan'a taziye mesajı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta meydana gelen patlamada yaşamını yitirenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.
Kudret Özersay - 2.8.2020
KKTC Dışişleri Bakanı Özersay: "Gelişmeler kapalı Maraş konusunda doğru yolda olduğumuzu gösteriyor"
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, "Son günlerde yaşanan gelişmeler, adım adım hayata geçirmekte olduğumuz Maraş politikamız konusunda doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.
Kudret Özersay - 30.7.2020
KKTC'de Rauf Denktaş'ın oğlu Serdar Denktaş, Cumhurbaşkanlığına aday oldu
KKTC'de Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar, ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay, Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı ve Bağımsız aday Ahmet Boran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olduklarını açıklamıştı.
Kudret Özersay - 30.7.2020
KKTC'de Serdar Denktaş cumhurbaşkanlığı seçimi için adaylığını açıkladı
Seçim ertelenmeden önce, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan ve Başbakan Ersin Tatar'ı Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkan Tufan Erhürman'ı, Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkan Erhan Arıklı'yı aday göstermiş, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Genel Başkanı olduğu Halkın Partisinden (HP) istifa ederek bağımsız aday olmuştu.
Kudret Özersay - 29.7.2020
KKTC'de cumhurbaşkanlığı seçim takvimi açıklandı
Seçim ertelenmeden önce, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan ve Başbakan Ersin Tatar'ı Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkan Tufan Erhürman'ı, Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkan Erhan Arıklı'yı aday göstermiş, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Genel Başkanı olduğu Halkın Partisinden (HP) istifa ederek bağımsız aday olmuştu.
Kudret Özersay - 27.7.2020
KKTC'den Mersin'de şehit olan askerler için başsağlığı mesajları
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ve Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başbakanı Tufan Erhürman, Mersin'in Mut ilçesinde otobüsün devrilmesi sonucu şehit olan askerler için...
Kudret Özersay - 20.7.2020
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı: "Şehitlerimiz, Kıbrıs Türk halkı ilelebet var olsun diye canlarını verdi"
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı'nın 46. yıl dönümü töreninde konuşan KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, "Şehitlerimiz, Kıbrıs Türk halkı ilelebet var olsun diye canlarını verdi" Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı'nın 46. yıl dönümü kapsamında Lefkoşa'da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı'nda geçit töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Altan Er, 28. Tümen Komutanı Tuğgeneral Taner Uysal, 39. Tümen Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün, KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, bazı bakan ve milletvekilleri, askeri erkan ve kurum, kuruluş, dernek temsilcileri katıldı.
Kudret Özersay - 13.7.2020
KKTC Dışişleri Bakanı Özersay'dan BM ve AB'ye mektup
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve AB Komisyon Başkanı Ursula von der Leyen'e mektup göndererek Kıbrıs Rum yönetiminin sınır kapılarında yürürlüğe koyduğu keyfi ve engelleyici uygulamaların...
Kudret Özersay - 13.7.2020
KKTC Cumhuriyet Meclisinden Rum yönetiminin sınır kapılarındaki uygulamasına karşı ortak deklarasyon
Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulunda okunan, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar, Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı, Halkın Partisi Milletvekili Kudret Özersay, Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Demokrat Parti Genel Başkanı Fikri Ataoğlu ve Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı'nın imzasını taşıyan deklarasyonda, Rum tarafının yeni uygulamasının Yeşil Hat Tüzüğü'ne aykırı olduğunun altı çizildi.
Kudret Özersay - 13.7.2020
KKTC Dışişleri Bakanı Özersay: "Kıbrıs Rum kesimi, yabancıların KKTC'ye geçişine izin vermiyor"
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Kıbrıs Rum kesiminin sınır kapılarında yeni sınırlamalar devreye koyarak KKTC'ye gelmek isteyen yabancı uyrukluları sınır kapılarından kuzeye geçirmediğini bildirdi.
Kudret Özersay - 13.7.2020
Bakan Özersay'dan GKRY'nin sınır kapılarında yeni uygulamalarına tepki
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) sınır kapılarında salgınla ilgili olmayan yeni sınırlamalar devreye soktuğunu ve GKRY'deki deniz ve havalimanları üzerinden seyahat ederek KKTC'ye gelmek isteyen yabancı uyruklu kişileri sınır kapılarından kuzeye geçirmediklerini kaydetti.
Kudret Özersay - 9.7.2020
KKTC Dışişleri Bakanlığı, Rumların geçiş kapısı yakınlarına yerleştirdiği mevzilerin kaldırılmasını...
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Kıbrıs Rum tarafının, sivillerin de yoğun olarak kullandığı geçiş kapıları yakınlarındaki noktalara portatif ağır silah mevzileri yerleştirmeye başlamasına tepki göstererek, Rum mevzilerinin...
Kudret Özersay - 2.7.2020
Son dakika haber! KKTC Dışişleri Bakanı Özersay: "Kapalı Maraş'ın açılması çalışmalarında son aşamaya gelindi"
Son dakika haberleri... Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Kapalı Maraş'ın KKTC yönetimi altında açılması politikasının oluşturulan bir komisyonla ilerlediğini ve son aşamaya gelindiğini belirtti.
Kudret Özersay - 27.6.2020
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy: "Kıbrıs meselesi çözülene kadar hidrokarbon kaynakları konusunda...
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, AB Yüksek Temsilcisi Borrell'in Türkiye ile GKRY'ni bir araya getirme teklifi hakkındaki soru üzerine şunları kaydetti: "Hiçbir açıklamasında Kıbrıs Türklerinin Ada'nın doğal kaynakları üzerindeki eşit haklarına atıfta bulunmayan ve Kıbrıs Türklerini yok sayan AB'nin bu teklifi ciddiyetten uzaktır. Daha önce de defaatle vurguladığımız üzere, Kıbrıs meselesi çözülene kadar hidrokarbon kaynakları konusunda Kıbrıs Rumlarının muhatabı Kıbrıs Türkleridir. Bu çerçevede, GKRY Dışişleri Bakanı'nın muhatabı da biz değil, KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Sayın Kudret Özersay'dır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kudret Özersay Haberleri | Kudret Özersay Kimdir - Haberler - Kudret Özersay haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Kudret Özersay kimdir, hayatı ve biyografisi. Özersay'dan BM'ye Rum tarafını uyarın mesajı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.9.2020 23:55:22. #1.14#
title