Kompulsif Bozukluk Haberleri

Kompulsif Bozukluk haber, Kompulsif Bozukluk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kompulsif Bozukluk - 20.8.2020
Kilis'teki kadın doktora tehdit ve şantaj iddiası şüphelisi gözetim altına alındı
Müştekinin 7 Ağustos'ta Kilis Cumhuriyet Başsavcılığına "cinsel taciz, tehdit, şantaj, kişilerin huzur ve sükununu bozma ve hakaret" suçları kapsamında suç duyurusunda bulunması üzerine soruşturma işlemlerine başlandığı aktarılan açıklamada, şöyle denildi: "Soruşturma kapsamında şüpheli 11 Ağustos tarihinde mevcutlu olarak Cumhuriyet Başsavcılığına getirildi, şüphelinin Cumhuriyet Başsavcılığımız bünyesinde müdafi refakatinde alınan savunmasında; şüphelinin sorulan sorulara net olarak cevap verememesi, psikolojisinin bozuk olduğuna ilişkin şüphenin tahkikat boyutunda oluşması üzerine TCK'nın 32. maddesi kapsamında gerekli muayene işlemleri için Kilis Adli Tıp Kurumu Şube Müdürlüğüne şüpheli şahıs sevk edilmiştir." Aynı gün Kilis Adli Tıp Kurumu Şube Müdürlüğü tarafından şüphelinin yapılan değerlendirilmesinde "major depresyon bulguları ile intihar düşüncesinin olduğunun anlaşıldığı" bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Major depresyon paranoid kişilik bozukluğu, paranoid sanrı, obsesif kompulsif bozukluk ve saptanabilecek diğer psikiyatrik bozuklukların tanısı ve özelikle tedavisi açısından erişkin psikiyatri hekimlerince değerlendirilmesi ve görüş bildirilmesinin uygun olacağı raporlanmıştır.
Kompulsif Bozukluk - 20.8.2020
Kilis'te kadın doktoru tehdit eden şüpheliye 6 ay uzaklaştırma
BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA Binlerce kişinin tepkisine yol açan gelişmenin ardından Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı da yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, sosyal medyada yer alan paylaşımlarla ilgili olarak soruşturma yürütüldüğü hatırlatıldı. Hacer D.'nin 7 Ağustos'ta şüpheli hakkında 'cinsel taciz', 'tehdit', 'şantaj', 'kişilerin huzur ve sükununu bozma' ile 'hakaret' suçları kapsamında suç duyurusunda bulunması üzerine soruşturma başlatıldığı belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:   "Soruşturma kapsamında; şüphelinin 11/08/2020 tarihinde mevcutlu olarak Cumhuriyet Başsavcılığına getirildiği, şüphelinin Cumhuriyet Başsavcılığımız bünyesinde müdafii refakatinde alınan savunmasında; şüphelinin sorulan sorulara net olarak cevap verememesi psikolojisinin bozuk olduğuna ilişkin şüphenin tahkikat boyutunda oluşması üzerine TCK'nun 32.maddesi kapsamında gerekli muayene işlemleri için Kilis Adli Tıp Kurumu Şube Müdürlüğüne şüpheli şahıs sevk edilmiş olup, 11/08/2020 tarihinde Kilis Adli Tıp Kurumu Şube Müdürlüğü tarafından şüphelinin yapılan değerlendirilmesinde; majör depresyon bulguları ile intihar düşüncesinin olduğu anlaşılmış olup, majör depresyon, paranoid kişilik bozukluğu, paranoid sanrı, obsesif kompulsif bozukluk ve saptanabilecek diğer psikiyatrik bozuklukların tanısı ve özellikle tedavisi açısından erişkin psikiyatri hekimlerince değerlendirilmesi ve görüş bildirilmesinin uygun olacağı raporlanmıştır.
Kompulsif Bozukluk - 17.7.2020
Doktorunu öldürdüğü iddia edilen hastaya ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi
Sanık Tunçdemir'in muayene bilgileri olarak takıntı, ellerde titreme, içe kapanıklık, öfke, sese tahammülsüzlük, asosyal stres, gerginlik, evden çıkamama, vesvese, saçma sapan düşünceler, okula gitmek istememe, uykusuzluk ve hırçınlık şikayetlerinin bulunduğu belirtilen iddianamede, sanığın obsesif kompulsif bozukluk ve psikotik belirtili ağır depresif nöbet tanısıyla tedavisinin yapıldığı bilgisine yer verilmişti.
Kompulsif Bozukluk - 18.6.2020
Sinav kaygısıyla baş etmenin 6 kuralı!
- Sınav kaygısı ile birlikte obsesif kompulsif bozukluk, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, öğrenme güçlüğü, depresyon, yaygın anksiyete bozukluğu, sosyal anksiyete bozukluğu gibi tanılar da mevcut olabilir.
Kompulsif Bozukluk - 10.6.2020
Normalleşme süreci, ailede çatışmalara yol açabilir mi?
Psikiyatri hastalarında normalleşme daha zorlayıcı olacaktır Psikiyatri hastalarında normalleşme sürecinin daha zorlayıcı olabileceğini kaydeden Yrd. Doç. Dr. Emre Tolun Arıcı, "Anksiyete bozuklukları, obsesif kompulsif bozukluk açısından değerlendirilmelidir.
Kompulsif Bozukluk - 6.6.2020
Çocuklar yeni eğitim öğretim döneminde okula gitme kaygısı taşıyabilir
"Kaygısı tetiklenmiş birçok çocukla karşılaşacağız" Sunumunun ardından katılımcıların sorularını yanıtlayan Öztürk, "Pandemi sürecinde hastalık bulaşma korkusu nedeniyle okul reddi olan olgularda tanısal yaklaşımımız nasıl olmalı?" sorusu üzerine şunları söyledi: "Burada tabii yeni bir şeyle karşı karşıyayız. Ne göreceğimizi çok bilmiyoruz. Yüksek ihtimalle kaygıları tetiklenen çocuklar gelecek. Yani zeminde kaygısı olan ama ortaya çıkmayan belki de ya da var olan, bu kaygılar tetiklenerek bize gelecek. Hastalık bulaşma korkusu dediğimiz kaygı muhtemelen kompulsif bozukluk vakası olarak karşımıza gelecek.
Kompulsif Bozukluk - 18.5.2020
Narsistik kişilik bozukluğu 'nun en önemli özelliği: kendine hayran olma
Uzman Klinik Psikolog Gülcem Yıldırım konu hakkında önemli bilgiler verdi.
Kompulsif Bozukluk - 8.5.2020
İnternet üzerinden yurt içi ve dışına psikoterapi hizmeti
Online terapiyle panik atak, depresyon, fobiler, travma sonrası stres bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk gibi bütün psikiyatrik sorunlarla ilgilenebildiklerini dile getiren Öztanrıöver, bu kapsamda "Göz Hareketleriyle Duyarsızlaşma Yeniden İşleme (EMDR)" tekniğini kullandıklarını söyledi.
Kompulsif Bozukluk - 29.4.2020
İstanbul Erzurumlular Derneğinden Ankara Barosuna kınama
Yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi; "Bizler cinsel sapkınlığın, madde, uyuşturucu, alkol bağımlılığı gibi normal olmayan ve kesinlikle tedavi edilmesi gereken hormonal, ruhsal bir hastalık olduğunu düşünüyoruz. Şizofreni, Panik atak, Obsesif-Kompulsif bozukluk, Fobia karşısında nasıl ki tedbirler alınıyorsa cinsel anormallik de aynı tedbirleri gerektirir.
Kompulsif Bozukluk - 28.4.2020
Uzmanından pandemi sonrası ruhsal durum değerlendirmesi
Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Özçetin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sona erdikten sonra insanların, mutluluğun sadece ekonomik anlamda bir şeylere sahip olmak değil, bireyin kendisine yakın, kendisini...
Kompulsif Bozukluk - 6.4.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 2
KORONAVİRÜS tehlikesine karşı toplumun her kesimine 'Evde kal' çağrısı yapılırken, uzmanlar tarafından bu zor dönemde, şok, inkar, pazarlık, öfke, depresyon aşamaları görülen travmaların görülebileceği belirtildi.
Kompulsif Bozukluk - 6.4.2020
PSİKOLOG TEKİN: KORONAVİRÜS PSİKOLOJİK TRAVMA ETKİSİ YARATIYOR
KORONAVİRÜS tehlikesine karşı toplumun her kesimine 'Evde kal' çağrısı yapılırken, uzmanlar tarafından bu zor dönemde, şok, inkar, pazarlık, öfke, depresyon aşamaları görülen travmaların görülebileceği belirtildi.
Kompulsif Bozukluk - 6.4.2020
PSKİKOLOG TEKİN: KORONAVİRÜS PSİKOLOJİK TRAVMA ETKİSİ YARATIYOR
KORONAVİRÜS tehlikesine karşı toplumun her kesimine 'Evde kal' çağrısı yapılırken, uzmanlar tarafından bu zor dönemde, şok, inkar, pazarlık, öfke, depresyon aşamaları görülen travmaların görülebileceği belirtildi.
Kompulsif Bozukluk - 3.4.2020
Koronavirüs, psikoterapiyi online ortama taşıdı
Bozkurt, obsesif kompulsif bozukluk (OKB) halk arasında temizlik hastalığı olarak anıldığını, temizliğe yönelik olan takıntılı davranışın OKB'nin tiplerinden biri olduğunu ve toplumda sıklıkla görüldüğünü anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "OKB hastaları temizliği bilinçsizce yaparlar, genelde onları motive eden bir neden vardır ama bu neden gerçekçi bir neden değildir ve kendilerinin, çevrelerindeki insanların yaşamını zora sokar.
Kompulsif Bozukluk - 30.3.2020
Endişe düzeyi çalışmaya engel olmamalı
Takıntılar kaygıyı artırıyor Koronavirüs için alınan zorunlu tedbirlerin bazı hastaları etkilediğini söyleyen Yrd. Doç. Dr. Emre Tolun Arıcı, "Örneğin bireyde OKB - Obsesif Kompulsif Bozukluk varsa özellikle bulaşma tipi olan kişilerde kaygı daha da artmaktadır.
Kompulsif Bozukluk - 30.3.2020
"Psikiyatri tedavisi olanlar ilaç ve terapileri ihmal etmemeli"
Sosyal izolasyon, evden zorunlu olmadıkça çıkmama uyarısı virüsten korunmanın etkili yollarından. Bu bazı bireylerde kısıtlanmışlık düşüncelerine, çaresizliğe ya da sosyal izolasyon nedeniyle depresif ruh haline sebep olabilir. Fakat bu konuda aile içi iletişimi güçlendirmek, ev içi ortak aktiviteler yaratmak ve en önemlisi bu sürecin geçici olduğunu bilmek, bunu kişinin kendisine ve ailesine hatırlatması önemlidir. Yine teknolojik araçlarla iletişimin sürdürülmesi, sosyal desteğin sağlanması açısından önemlidir." "Takıntılar kaygıyı artırıyor" Koronavirüs için alınan zorunlu tedbirlerin bazı hastaları etkilediğini belirten Tolun Arıcı, "Örneğin bireyde obsesif kompulsif bozukluk varsa özellikle bulaşma tipi olan kişilerde kaygı daha da artmaktadır.
Kompulsif Bozukluk - 29.3.2020
Koronavirüs sürecinde psikolojinizi korumak için on öneri
Depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, sağlık kaygısı vb.
Kompulsif Bozukluk - 29.3.2020
Koronavirüs sürecinde psikolojinin korunması için öneriler
Koronavirüs salgınının sadece insan sağlığı için değil, insan psikolojisi için de tehdit oluşturduğunu, bu sebeple yerinde tedbirler alınması gerektiğini vurgulayan Yanık, bireysel olarak yapılabilecek 10 öneriyi şöyle sıraladı: "Aşırı stres bağışıklığınızı baskılayacağından stresinizi azaltmaya çalışın. Depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, sağlık kaygısı ve benzeri rahatsızlıklarla ilgili ilaç kullanıyorsanız tedavinize devam edin.
Kompulsif Bozukluk - 5.2.2020
Yanak ısırması hakkında bilmeniz gerekenler
Çoğu insan daha önce yanaklarının iç kısmını ısırmış olsa da, bazı insanlar yanaklarını uzun süre boyunca ısırırlar. Kronik yanak ısırma Obsesif Kompulsif bozukluk ile ilişkisi tekrarlayan bir davranış da olabilir.
Kompulsif Bozukluk - 3.2.2020
Uzmanlar okul başarısızlığının nedenlerini açıkladı
Takıntı Hastalığı Obsesif Kompulsif Bozukluk dediğimiz takıntı hastalığı sadece erişkinlerde değil, çocuklarda da görülebilir.
Kompulsif Bozukluk - 25.1.2020
"Yeni nesil yalnızlaştı, ruhsal sorunlar arttı"
Ruhsal bozukluklara günümüzde birçok etmenin sebep olduğunu belirten İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Cebrail Kısa "Yıllar içinde özellikle kaygı bozuklukları ve depresif bozukluklar başta olmak üzere yeme bozuklukları, obsesif kompulsif bozukluk (takıntı hastalığı) ve madde, alkol ya da teknoloji bağımlılığı gibi ruhsal sorunlarda önemli artışlar olduğu görülmektedir" dedi.
Kompulsif Bozukluk - 12.1.2020
Isırmaması için Yusuf'un ellerine bebek bezi bağlıyorlar (Tekrar)
İZMİR'de yaşayan Asiye ve Serdal Maden çifti, çocukları Yusuf'un (7), bipolar mizaç bozukluğu ve obsesif kompulsif bozukluk nedeniyle ellerini ısırmasına çözüm bulmak için ellerine bebek bezi sardı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kompulsif Bozukluk Haberleri | Kompulsif Bozukluk Haber - Haberler - Kompulsif Bozukluk haberleri, son dakika kompulsif bozukluk haber ve gelişmeleri burada. Son Dakika: ANTALYA Koronavirüs, 65 yaş üstü hastalarda panik atak şikayetini artırdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 23:11:43. #1.15#
title