Koç: "Kanaltürk ile 3 Yıllık Anlaşma Yapıldı"

Koç: "Kanaltürk ile 3 Yıllık Anlaşma Yapıldı"

CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, Partisinin 'Kanaltürk Televizyonuna ile 3 Yıllık Bir Reklam ve Promosyon Anlaşması Yaptığını' Söyledi.

Koç:

CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, partisinin ''Kanaltürk televizyonuna ile 3 yıllık bir reklam ve promosyon anlaşması yaptığını'' söyledi.

Koç, TBMM Genel Kurulunda görüşülen Kan ve Kan Ürünleri Kanun Tasarısına destek verdiklerini, tasarının yasalaşmasıyla Türkiye için çok önemli bir eksikliğin giderileceğini belirtti.

Konuşmasında, CHP'nin Kanaltürk Televizyonuna 3 milyon dolar yardım yaptığına ilişkin iddialara da cevap veren Koç, ''bu konuda açıktan bir hibe yoktur. 'var' diyen belgesini ortaya koysun'' dedi.

Kanaltürk ile 3 yıllık reklam ve promosyon anlaşması yaptıklarını bildiren Koç, ''kendilerini suçlayan AK Parti'nin geçen yıl medya ve tanıtım için 9 milyon YTL harcadığını'' iddia etti. ''Dinime küfrederken Müslüman olacaksınız'' diyen Koç, şöyle konuştu:

''Şu anda bir milletvekili arkadaşımızın uhdesinde olan gazete ve kanalların nasıl yayın yaptıkları nasıl başlıklar attıklarını biliyoruz. 2006 yılında 9 milyon YTL'yi nasıl harcadınız gelin anlatın. Kanal 7'yi, Star Gazetesini, Bugün Gazetesini anlatın... Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan ile oğlunun bu gazetelerle ilgisini anlatın... Akif Beki'nin bu gazetelerle ilişkileri nedir? Bu gazetelerin başlıkları nerelerde belirleniyor?..

Görüyorsunuz.... Bu konuya girerseniz zararlı çıkarsınız.''