KKTC'de 2 Rum Tutuklandı

KKTC'de 2 Rum Tutuklandı

KKTC'nin Dipkarpaz Bölgesinde, Köy Levhaları ve Duvarlara Yunanca 'Ellaes' (Yunanistan) Yazan, Demetrios Georgiou (28) ve Georgios Vanezos (26) İsimli İki Rum, Polis Tarafından Tutuklandı.

KKTC'de 2 Rum Tutuklandı

KKTC'nin Dipkarpaz bölgesinde, köy levhaları ve duvarlara Yunanca ''ELLAES'' (Yunanistan) yazan, Demetrios Georgiou (28) ve Georgios Vanezos (26) isimli iki Rum, polis tarafından tutuklandı.

KKTC Polis Basın Subaylığından yapılan açıklamaya göre, bu sabah saat 10.00 sıralarında KAT 516 plakalı araçla, Gazimağusa yakınlarında bulunan Beyarmudu Kara Giriş Kapısı'ndan KKTC'ye geçen Demetrios Georgiou ve Georgios Vanezos, Dipkarpaz köyünü ziyaret etti.

Açıklamaya göre, Georgiou (28) ve Georgios Vanezos, Güney Kıbrıs Rum Kesimine geri dönerken, saat 15.30-16.30 arasında, Dipkarpaz-Yenierenköy anayolu asfalt yol içerisinde iki ayrı yere, Ziyamet köyü girişindeki köy levhası arkasına, Kumyalı-Çayırova anayolu yol kenarındaki Turgay Erzurumlu'ya ait büfe üzerine, Pamuklu köyü girişindeki köy levhasının ön kısmına, Çayırova-Mehmetçik köy kavşağında bulunan otobüs durağı içerisine, siyah renk sprey boyayla Yunanca büyük harflerle 'ELLAES' (Yunanistan) yazarak kirlilik ve kasti hasar yaptı.

Tutuklanan iki Rum, suçlarını itiraf etti.