Kızılderili Haberleri

Kızılderili haber, Kızılderili son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kızılderili - 20.10.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken seçime yönelik, "Bunlar kabile devletlerinin yaptığı işlerdir." sözlerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Sen Kızılderili kabile reisinin dünya siyaset tarihine giren açıklamalarını acaba okudun mu? Biz kabile devletinden daha da gerideyiz, adam bunun farkında değil.
Kızılderili - 24.9.2020
ABD'de Türkiye ile bağları olduğuna inanan Meluncanlar'ın lideri Kennedy vefat etti
Önce Virginia kıyılarında hayata tutunmaya çalışan Meluncanlar, bölge halkı ile kültür farkından dolayı yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle, Tennessee eyaleti civarındaki Apalaçyan dağlarına doğru çekilerek o bölgedeki Atabaşkan dil ailesine mensup Kızılderili kabileleri ile kaynaştı.
Kızılderili - 27.8.2020
ABD'de idam tartışmalarının odağındaki Kızılderilinin cezası infaz edildi
ABD'de idama mahkum edilen Kızılderili Lezmond Mitchell'in cezası, Navaho kabilesinin itirazlarına rağmen infaz edildi.
Kızılderili - 9.7.2020
Son dakika haberi... ABD Yüksek Mahkemesi, Oklahoma'nın yarısının Kızılderili toprağı olduğunu onayladı
Son dakika güncel haberine göre NEW ABD Yüksek Mahkemesi, Oklahoma eyaletinin yarısının bölgedeki Kızılderili kabilesine ait rezervasyon bölgesi olduğuna karar verdi.
Kızılderili - 7.7.2020
Son dakika haber! ABD mahkemesi, Dakota'daki petrol boru hattı için kapatma kararı aldı
Dakota'da yaşayan Kızılderili kabilesi dava açmıştı Tartışmalı boru hattına karşı Dakota'da yaşayan Dikili Kaya Sioları (Standing Rock Sioux) isimli kızılderili kabilesi Ağustos 2016'da dava açmış, ülkenin dört bir yanından protestocuların da desteği ile boru hattının yapılmaması için uzun süre direnmişti.
Kızılderili - 17.6.2020
Son dakika! Yolları ve hayalleri Bilecik'te kesişen iki kadın girişimci köyde atölye kurdu
İnternetten de sipariş alıyorlar Altınuzun, saksı grupları, Kızılderili atı, Arap kızı, gülen çocuk, kaplumbağa, kurt, şahlanmış at gibi objeler tasarlayıp, ürettiklerini aktardı.
Kızılderili - 10.6.2020
"Koronavirüs tedavisi sürecinde aronya tüketin" önerisi
Virüslere karşı koruyan aronya meyvesinin bu özelliğini içinde bulunan C vitaminine ve yüksek miktardaki antioksidanlara borçlu olduğunu aktaran Özcan, yaptığı yazılı açıklamada vatanı Kuzey Amerika olan bu bitkinin, eskiden Kızılderililer tarafından soğuk algınlığı tedavisinde kullanıldığını hatırlattı.
Kızılderili - 22.5.2020
İkonik sanatçıların sergilerinden kesitler
Amerikan pop sanatının ikonik isimlerinden Andy Warhol, Campbell's Çorbaları, Kovboylar ve Kızılderililer, Tehlikedeki Türler, Çiçekler, 20.
Kızılderili - 19.5.2020
ABD'de Kovid-19 salgını Navajo yerli kabilesinde hızla yayılıyor
NEW ABD'de bulunan Kızılderili kabilesi Navajo Milleti'nde, kişi başına düşen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası oranının New York ve New Jersey'i geçtiği bildirildi.
Kızılderili - 12.5.2020
Kovid-19'un biyosavaş olduğunu gösterir bir kanıt yok
Biyolojik savaşın tarihinin çok eskilere gittiğini söyleyen Tan, şunları söyledi: "MÖ. 1500 de ilk defa Hititlerin, tularemi ile enfekte koçları savaş sırasında orduların üzerine göndererek düşmanlarını zayıflatmasıyla görülmeye başlanan, Kartacalı Hannibal'ın M.Ö 190'da Bergamalılar ile savaşta yılan zehirini kullanması, Tatarların MS. 1346'da Kaffa şehri savaşında veba ile enfekte ölü cenazeleri şehrin surlarından içeri atması, hatta Amerika kıtasında yerli halkın (Kızılderililer) çiçek virüsü bulaştırılmış battaniyelerle, soykırıma uğratılması gibi örneklerle devam etmiştir.
Kızılderili - 16.4.2020
Kanada petrolünü Meksika Körfezi'ne taşıyacak boru hattına kısmi iptal kararı
Federal Yargıç Morris'in perşembe günü 8 milyar dolarlık bütçeye sahip boru hattı için iki ayrı davayı daha göreceği belirtilen haberde, dava konusunun bazı Kızılderili kabilelerinin ve çevreci grupların, Trump yönetimi onayıyla, Amerika ile Kanada sınırı arasında yapımı devam eden projeyi iptal etmesini kapsadığı belirtildi.
Kızılderili - 30.1.2020
Peru'da parlamentonun feshine neden olan ana muhalefet, seçimlerde eridi
Seçimlerde Kızılderili milliyetçisi "Peru için Birlik" yüzde 6,91'le yedinci, komünist sosyalist "Özgürlük, Adalet ve Hayat için Geniş Cephe" yüzde 6,22'yle sekizinci, Hristiyan demokrat "Demokratik Parti Biz Peruyuz" yüzde 6,07 oyla dokuzunculuğu elde etti.
Kızılderili - 2.1.2020
ABD'de Demokrat başkan aday adaylarından Julian Castro yarışı bıraktı
En son Kızılderili kökenli California Senatörü Kamala Harris'ten sonra Latin kökenli Castro'nun da adaylıktan çekilmesi, farklı kesimleri bünyesinde barındıran Demokrat Parti'nin gittikçe tek renge doğru kaydığı tartışmalarını gündeme getirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kızılderili Haberleri | Kızılderili Haber - Haberler - Kızılderili haberleri, son dakika kızılderili haber ve gelişmeleri burada. Fidan dikim etkinliğinde öğrenciler birbirine meydan okudu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 14:33:12. #1.14#
title