Kılıçarslan Haberleri

Kılıçarslan haber, Kılıçarslan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kılıçarslan 4.7.2020
Bursa'da buğday alımları başladı
- Bursa'da buğday alımları başladı Buğday alım fiyatı kilogramı 1 lira 520 kuruş BURSA - Eskişehir Pancar Ekicileri Kooperatifi, Bursa'nın Yenişehir ilçesinde, buğday alımına başladı. Kooperatif piyasa şartları üzerinde alım yapacağını açıklarken buğday alım fiyatının 1 lira 520 kuruş olacağını duyurdu. Eskişehir Pancar Kooperatifi Yenişehir mağazası Şefi Hakan Kılıçarslan, "Kooperatif olarak 2020 yılı buğday alımlarına başladık.
Kılıçarslan 3.7.2020
At yarışlarında 58. TBMM Kupası Koşusu Ankara'da yapılacak!
Kuruluşunun 100. yılını kutlayan Gazi Meclis adına Ankara 75. Yıl Hipodromu'ndaki koşuda, 4 ve yukarı yaşlı 12 safkan Arap atı yarışacak.
Kılıçarslan 3.7.2020
At yarışlarında TBMM Kupası Koşusu yarın yapılacak
At yarışlarında, 58. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kupası, yarın Ankara'da sahibini bulacak.
Kılıçarslan 25.6.2020
Karlov suikastı sanığı, kullandığını inkar ettiği ByLock'u başka mahkemede itiraf etmiş
Sanıklar Ahmet Kılıçarslan, Salih Yılmaz, Şahin Söğüt, Ayşe Söğüt de esasa ilişkin savunmalarını hazırlamak için ek süre talebinde bulundu.
Kılıçarslan 23.6.2020
Antalya'nın QR kodlu ilk gezi kitabı
Antalya'nın Kaş'tan Gazipaşa ilçesine toplam 106 tarihi ve turistik noktasını zengin içerik ve özenle seçilmiş fotoğraflarla tanıtan gezi kitabının yazarları Prof. Dr. Akın Aksu, araştırma görevlileri Doğuş Kılıçarslan ve Özge Kılıçarslan, Antalya'ya QR kodlu ilk gezi kitabını kazandırmanın mutluluğunu yaşıyor.
Kılıçarslan 23.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 8
Haber-Kamera: Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS (Muğla), ======================== Antalya'nın QR kodlu ilk gezi kitabı Antalya'nın Kaş'tan Gazipaşa ilçesine toplam 106 tarihi ve turistik noktasını zengin içerik ve özenle seçilmiş fotoğraflarla tanıtan gezi kitabının yazarları Prof. Dr. Akın Aksu, araştırma görevlileri Doğuş Kılıçarslan ve Özge Kılıçarslan, Antalya'ya QR kodlu ilk gezi kitabını kazandırmanın mutluluğunu yaşıyor.
Kılıçarslan 17.6.2020
Kastamonu Valisi Avni Çakır görevine başladı
Çakır, Valilik binası önünde Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof.
Kılıçarslan 16.6.2020
Bolu'da yaylalarda izinsiz çekilen tel örgü ve çitler yıkıldı
BOLU'nun 7 köyünün yaylası olarak kullanılan At Yaylasında izinsiz tel örgü ve çit çekilen arazilerde yıkımlara başlandı. Çit ve tel örgülerin yıkımı öncesi yayla sakinleri ile görevli ekipler arasında tartışma yaşandı.Bolu'nun kuzeyinde bulunan Paşaköy, Civril, Kızılağıl, Kılıçarslan, Kürkçüler, Karamanlı ve Ağaççılar köylerinin yaylası olan At Yaylası'nda, tapusuz ve devlet arazisi olmasına rağmen bazı arazilerin satışının gerçekleştirildiği yönünde şikayet yapıldı.
Kılıçarslan 16.6.2020
Bolu yaylalarındaki kaçak bahçe çitleri yıkılıyor
Alınan bilgiye göre, merkeze bağlı Bolu Dağı'nda yer alan Atyaylası mevkinde bulunan Karamanlı, Ağaççılar, Kılıçarslan, Paşaköy, Kürkçüler, Civril ve Kızılağıl köylerine ait yaylaların arazilerinde bazı vatandaşların evlerinin çevresini çitle çevirdiği ve bahçe yaptığı ihbarını alan Bolu Valiliği ekipleri çalışma başlattı.
Kılıçarslan 12.6.2020
Yerli Düşünce Derneği'nden Ayasofya açıklaması
"Ayasofya Fatih'in vakfiyesi, fethin sembolüdür" Yerli Düşünce Derneği tarafından yayınlanan basın bildirisinde, şu ifadelere yer verildi: "Bilindiği gibi Ayasofya, hakkında Fatih Sultan Mehmet Han'ın vakfiyesi bulunan bir ibadet mekanıdır. Aynı zamanda fethin sembolüdür. Yalnızca Ayasofya'nın değil bütün İstanbul şehrinin biricik sahibi Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milletidir. Bir diğer husus ise Fatih Sultan Mehmed Han Hazretlerinin bu ibadethaneyle ilgili kanunnamesi vardır ve 'burası benim vakfiyemdir' demiştir. 'Kim bu vakfın şartlarından birini değiştirerek kanun ve kurallarından birini tağyir ederse yahut vakfın tebdili ve iptali için gayret gösterirse; vakfın ortadan kalkmasına yahut maksadından ve gayesinden başka bir gayeye çevrilmesine kast ederse bütün insanların laneti üzerlerine olsun.' diyerek ferman yayınlamıştır. Resmi vazifemiz veya durumumuz ne olursa olsun, neticede biz bir Müslümanız. Hangi Müslümanın bu vakfiyeyi okuyunca ruhu ürpermez? Tabiatıyla bizim de bir buçuk milyar Müslüman gibi Ayasofya'nın ibadete açılmasını talep etmemiz meşru bir hakkımızdır. Vaktinde Balkan Paktı uğruna tartışmalı bir şekilde kurban verilen Ayasofya'ya karşı bir vefa ve iadeyi itibar borcumuz olduğunu düşünüyoruz. Nitekim bu konunun ülke hukukumuzda ve uluslararası hukukta meşru ve geçerli sebepleri vardır. Ayasofya ile ilgili ceddimiz Fatih Sultan Mehmed'in vasiyeti var. O vasiyet ve vakfiyenin harfiyen yerine getirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu, hepimiz için bir an evvel yerine getirilmesi gereken önemli bir vecibedir diye düşünüyoruz." "Çavuşoğlu'nun sözleri Türk devleti ve milletinin kesin duruşudur" Bildiride, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Ayasofya tartışmalarına ilişkin yaptığı değerlendirmelere de değinilerek, "Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun altını çizerek ifade ettikleri 'Ayasofya kesinlikle uluslararası bir konu değildir. Ulusal egemenlik konusudur' tespitleri büyük Türk devleti ve milletinin bu konudaki kesin duruşudur. Evet, 1453'ten beri birilerine rahatsızlık vermeye devam ediyoruz. Dışarıdaki rahatsızları biliyoruz da içerideki çapsızları ise aziz milletimizin yüksek vicdanına havale ediyoruz. Bize göre bu ülkede kim ay yıldızlı al bayrağa sahip çıkıyorsa ve bu ülkenin kadim düşmanlarına karşı mücadele saflarında yer alıyorsa o yerlidir, millidir, bu devletin birinci sınıf vatandaşı, bu vatanın asıl sahibi ve bu büyük milletin has evladıdır. Her kim ki bu değerlere yan gözle bakıyorsa, düşmanla işbirliği içindeyse işte o bu vatanla, bu milletle bağı kalmamış köksüz, ruhsuz ve sevgiden yoksun bir mankurttur. Kuşkusuz bugün milletimizin karşısında kim varsa dün Malazgirt'te de onlar vardı. Kılıçarslan'ın, Selahaddin Eyyubi'nin, Sultan 2.
Kılıçarslan 11.6.2020
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki darbe girişimi davası Açıklaması
Abdulhadi S, o gece yaşadıklarına ilişkin şu bilgileri verdi: "Süleyman Astsubayla revir bölgesine gittiğimizde 7- 8 yaralı vardı. Doktor ve sivil memur hemşire bizden yardım istedi, yardım ettik. Ağır yaralıların içerisinde tabur komutanımız yarbay Tolga Kılıçarslan da vardı.
Kılıçarslan 11.6.2020
Türk Kızılay Ağadere Müzesi açıldı
Açılışa, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Cins Dergi Genel Yayın Yönetmeni, şair, senaryo yazarı ve televizyon programı sunucusu İsmail Kılıçarslan, yazar Halil İbrahim İzgi ve yayıncı Alpaslan Durmuş'un yanı sıra kültür, sanat ve basın dünyasından çok sayıda kişi katıldı.
Kılıçarslan 10.5.2020
Konya normalleşmeye hazırlanıyor
Büyükşehir ekipleri, Tarihi Bedesten Çarşısı'nda kademeli olarak gerçekleşecek normalleşme süreci öncesi oluşabilecek yoğunluğa karşı da işyerlerinin önü ve caddelerin temizliğini yaparak, tarihi, turistik alanların duvarlarına yapıştırılan afiş ve broşürleri görüntü kirliliğinin giderilmesi adına temizledi. Ekipler, Mevlana Meydanı, İstanbul Caddesi, Kayalıpark, Kültürpark, Zafer Meydanı, Kılıçarslan Şehir Meydanı, Alaaddin Bulvarı gibi yoğun kullanılan bölgelerde çöp kovaları, cami şadırvanları ve yollarda sabunlu suyla yıkama işlemi gerçekleştirdi.
Kılıçarslan 10.5.2020
Niğde'de karantina süresi dolan 84 kişi evlerine gönderildi
Somali ve Cibuti'den 26 Nisan'da getirilerek Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Sultan 1. ve 2. Kılıçarslan Öğrenci Yurtlarına yerleştirilen 84 Türk vatandaşının 14 günlük karantina süresi doldu.
Şu an buradasınız: Kılıçarslan Haberleri | Kılıçarslan Kimdir - Haberler - Kılıçarslan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Kılıçarslan kimdir, hayatı ve biyografisi. Su sorunu yaşayan Şile halkı, yaşadıkları mağduriyeti anlattı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.7.2020 01:48:26. #1.15#
title