KETOJENİK DİYET HABERLERİ

Ketojenik Diyet Haberleri

Ketojenik Diyet haber, Ketojenik Diyet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ketojenik Diyet - 20.9.2020
Son Dakika | Kardiyologlar sanal platformda 3 gün süren kongrede güncel konuları tartıştı
Kongrenin, yabancı hekimlerle yürüttüğü uluslararası kongresinin de benzer tarihlerde tüm dünyadan katılımlarla gerçekleştiğini bildiren Özlük, şunları kaydetti: "Kongrede en dikkat çekici konulardan biri de Prof. Dr. Mehdi Zoghi yönetiminde, ilerleyen beslenme konusuydu. Kardiyologlar, aralıklı açlık, ketojenik diyet ve taş devri diyetlerin olumlu ve olumsuz noktalarını detaylı tartıştı.
Ketojenik Diyet - 18.5.2020
Her 14 kişiden 1'i tip 2 diyabet hastası
Bu diyetlerden kaçının Çok düşük karbonhidratlı ve ağır ketonojik diyetler vitamin, mineral, posa ve enerji kaynağı olan çok fazla sayıda besinin tüketimini sınırlandırdığı için önerilmiyor. Bu nedenle çok düşük karbonhidratlı ve ağır ketojenik diyetlerden kaçının.
Ketojenik Diyet - 11.3.2020
"Ketojenik Lezzetler" kitabı n11.com'da satışa sunuldu
Şef Şehnaz Doğan ile Uzman Diyetisyen Arzu Menekşe'nin bir araya gelerek hazırladıkları "Ketojenik Lezzetler" kitabı ilk kez n11.com'da yerini aldı.
Ketojenik Diyet - 21.1.2020
Ketojenik diyet sperm kalitesini arttırabilir mi ?
Üroloji ve Androloji Uzmanı Doç.Dr.Emre Bakırcıoğlu,Ketolejik Diyet'in sprem kalitesini arttırıp, arttırmadığı konusunda önemli bilgiler verdi.
Ketojenik Diyet - 21.12.2019
Epilepsi hastası kızının özel yemekleri için mutfak atölyesi kurdu
ANKARA'da Serkan Sözen'in (42) 'dirençli epilepsi' hastası kızı 7 yaşındaki Elif'in, doktorların tavsiye ettiği 'Ketojenik diyet'i uygulayabilmesi için mutfak atölyesi kurdu.
Ketojenik Diyet - 23.10.2019
Çocuklarının sağlığına kavuşacağı günü bekliyor
Çakan, Türkiye'de bu hastalığın tedavisinin bulunmadığını, Almaya'daki bir üniversitenin bu alanda tedavi çalışmaları yürüttüğünü öğrendiklerini aktararak, "Hiçbir şey olmasa dahi yürüme, oturma, konuşma ve görme kaybı gibi sıkıntılar var. En azından biri iyi olsun. Çocukların oturması benim için en büyük mucize olur. Oturamadı en azından eliyle bir şeyler yemesini bekliyorum. Çocukların durumları şu an daha iyi. Muhammed 5 yıldır ketojenik diyet tedavisi görüyor.
Ketojenik Diyet - 2.10.2019
Roche'den "Global İyi Yaşam Haftası" etkinliği
Roche, dünya genelindeki tüm çalışanlarını sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirerek iyi yaşam kültürü geliştirmelerini desteklemek amacıyla "Global İyi Yaşam Haftası" (Global Live Well Week) düzenledi.
Ketojenik Diyet - 1.8.2019
Dikkat fazla protein vücutta yağa dönüşüyor
"CİNSİYET PROTEİN İHTİYACINDA BELİRLEYİCİ DEĞİL" Protein ihtiyacının kadınlarda gebelik ve emzirme döneminde daha da arttığını anlatan Uzm. Dyt. Bihter Nurten Pala, şöyle devam etti: "Çocukluk döneminde yetişkinlik dönemine göre nispeten biraz daha fazla oluyor. Ancak sadece cinsiyet protein ihtiyacı bakımından bir farklılık oluşturmuyor. Bununla birlikte erkeklerin genellikle kas oranının yüksek olması nedeniyle ihtiyaçları daha fazla oluyor. Spor yapan kişilerde ise ihtiyacın yapılan spor dalı ve yapılma süresiyle bağlantılı. Normal bireylerde protein ihtiyacını için kilo başına 0,8 gram dedik ama bu durum dayanıklılık sporu yapan bireylerde kilo başına 1,2 -1,4 g olabilmektedir. Direnç egzersizleri yapan sporcularda ise kilo başına 1,7 – 1,8 gram olabilir. Ancak bu katsayılar günde 1,5 – 3 saat arası antrenman yapan sporcular için belirlenen miktarlardır." "PROTEİN TAKVİYESİ GÜÇ VE KAS KÜTLESİNE EK KAZANÇ SAĞLAMAZ" Sporcuların da protein ihtiyaçlarını öncelikle besinlerden elde etmeleri gerektiğini belirten Uzm. Dyt. Bihter Nurten Pala, sözlerine şöyle devam etti: "Bununla birlikte protein takviyeleri sporcuların diyetine kaliteli protein sağlamak ve onların protein ihtiyaçlarını karşılamak için uygun bir yol sunar. Ancak protein ihtiyacını karşılamak için gerekli olanların ötesinde ek protein alarak güç ve kas kütlesi üzerine ek kazanç sağlaması yönünde olumlu bir etki görülmüyor." FAZLA PROTEİN DE YAĞ OLARAK DEPOLANIR Son zamanlarda atkins diyeti, protein diyeti, ketojenik diyet gibi protein ve yağ oranı çok yüksek ve karbonhidrat oranı çok düşürülmüş diyetlerin aslında bazı hastalıkların tedavisinde kullanıldığını ve ihtiyaç üzerine ortaya çıktığını hatırlatan Pala, konuyla ilgili şu bilgileri verdi: "Birçok kişi bu tür diyetlerin tokluğu arttıran mekanizmaları etkileyerek vücut ağırlığı kontrolünü sağladığını düşünüyor.
Ketojenik Diyet - 29.11.2018
Sürekli Ketojenik Beslenmek Sağlıklı Değil" (Yeniden)
Karbonhidrat alınımını neredeyse sıfıra indiren Ketojenik diyet, son zamanlarda birçok kişi tarafından uygulanıyor.
Ketojenik Diyet - 29.11.2018
Sürekli Ketojenik Beslenmek Sağlıklı Değil?
Karbonhidrat alınımını neredeyse sıfıra indiren Ketojenik diyet, son zamanlarda birçok kişi tarafından uygulanıyor.
Ketojenik Diyet - 29.11.2018
Sürekli Ketojenik Beslenmek Sağlıklı Değil"
Karbonhidrat alınımını neredeyse sıfıra indiren Ketojenik diyet, son zamanlarda birçok kişi tarafından uygulanıyor.
Ketojenik Diyet - 18.5.2018
Yeni Nesil Tıbbın ve Koruyucu Sağlık Hizmetlerinin Yeni Adresi
Bu kapsamda konusunda uzman ve birçoğu yurt dışı eğitimli ve tecrübeli, Türkiye'nin sayılı doktorlarını kadrosuna alan Ageless Institute; sadece Türkiye'de değil Avrupa'da da anti-aging, hormon replasman tedavileri, intravenöz beslenme (IV) tedavileri, ketojenik diyet, telomer testi ve tedavisi, kök hücre tedavileri, tüm genetik testler ve çok geniş bir yelpazedeki dermatolojik ve medikal estetik uygulamalar, destekleyici ve tamamlayıcı uygulamalar gibi konular başta olmak üzere birçok sağlık hizmetini ilk kez 'tek çatı altında sunan' merkez olarak dikkat çekiyor.
Ketojenik Diyet - 1.7.2017
Nisa Ayağa Kalkmak İstiyor
Geçmişte günde yaklaşık 25 epilepsi nöbeti geçiren Nisa'nın acıları, "ketojenik diyet" yöntemiyle az da olsa dindi ve nöbet sayıları her geçen gün azaldı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ketojenik Diyet Haberleri | Ketojenik Diyet Haber - Haberler - Ketojenik Diyet haberleri, son dakika ketojenik diyet haber ve gelişmeleri burada. ? Umut Kanuni'den ketojenik lezzetler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.11.2020 08:34:26. #1.14#
title