Kestel Sulama Barajı'nın Borusu Yine Patladı - Haberler
Haberi Paylaş

Kestel Sulama Barajı'nın Borusu Yine Patladı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Kestel Sulama Barajı'nın Borusu Yine Patladı

Kestel Sulama Barajı'nın borusu yine patladı AFYONKARAHİSAR'ın Sandıklı İlçesi'ndeki Kestel Sulama Barajı'nın borusu ikinci kez patladı.

Kestel Sulama Barajı'nın borusu yine patladı

AFYONKARAHİSAR'ın Sandıklı İlçesi'ndeki Kestel Sulama Barajı'nın borusu ikinci kez patladı. Arızanın giderilmesi için çalışma başlatılırken, üreticiler arızalar nedeniyle ürünlerini sulayamamaktan yakındı.

Sandıklı'daki Kestel Sulama Barajı'nın S-1 hattındaki ana boru önceki gün patlayınca tarım alanları suyla doldu. Devlet Su İşleri (DSİ) Müdürlüğü yetkilileri arızayı giderdi ancak dün akşam saatlerinde S-2 hattındaki ana borulardan birinde de patlak meydana geldi. Vatandaşın ihbarıyla hattaki su kesilirken arızanın giderilmesi için de çalışma başlatıldı. Bölgedeki üreticiler ise arazilerini sulayamadıklarından yakındı. Üreticilerden 57 yaşındaki Cemal Özdemir, mağdur olduklarını anlatırken yaklaşık 150 üreticinin bu durumdan olumsuz etkilendiğini aktardı.

Sorkun Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Bayram Bozkurt, "3 yıl önce köyümüze baraj yapıldı. İlk yıl patlama olmuyordu. DSİ, barajı Sulama Birliği'ne devretti. Başa geçen yetkililer de deneyimsiz olduğu için, bar ayarlarını bilmedikleri için ve Sorkun'un kot dışı, harita dışı arazilerine boru döşendiği için patlakların olduğunu düşünüyoruz. 2 güne bir hatta patlak oluyor. Su verilmediği için patateslerimizi sulayamıyoruz. Patateslerimize su veremediğimizden kurudular. Biz de baraja güvenerek patates ekmiştik. Keşke bu baraj yapılmasaydı bundan daha iyiydi. Tarlalarımızı sulamak için boru aldık. Bir sefer suladık. Mahsulün tarladan hasadını yaptıktan sonra satarak bu boruların parasını ödeyeceğiz" diye konuştu.

Kestel Sulama Birliği Başkanı Akif Kılınç ise ilgili birimlere konuyu aktardıklarını vurgularken, "Bölgeyi incelemek için DSİ'den yetkililer geleceklerini söyledi. Şu ana kadar 6 ya da 7 patlak oldu. Tamirat çalışmaları sürüyor" şeklinde konuştu.

Kestel Sulama Barajı'nın Borusu Yine Patladı

Kestel Sulama Barajı'nın Borusu Yine Patladı

Kestel Sulama Barajı'nın Borusu Yine Patladı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım