Cumhuriyet Savcılığı, olayı aydınlatmak için Kadir'in kıyafetlerini kriminale gönderdi
Haberler » 3. Sayfa » Cumhuriyet Savcılığı, olayı aydınlatmak için Kadir'in kıyafetlerini kriminale gönderdi - Haberler

Cumhuriyet Savcılığı, olayı aydınlatmak için Kadir'in kıyafetlerini kriminale gönderdi

Cumhuriyet Savcılığı, parkta sevgilisini dövdüğü iddia edilen Özgür Duran'ı kalbinden bıçaklayarak ölümüne sebebiyet veren Kadir Şeker'in kıyafetlerini, yerde bir boğuşmanın olup olmadığının belirlenmesi için kriminale gönderdi.

Cumhuriyet Savcılığı, olayı aydınlatmak için Kadir'in kıyafetlerini kriminale gönderdi

'da, üniversite sınavlarına hazırlanan 'in (20), sevgilisi Ayşe D.'yi (35) dövdüğü iddia edilen Özgür Duran'ı (32) engellemek isterken çıkan arbedede kalbinden bıçakladığı olayın aydınlatılması için Kadir'in kıyafetleri kriminale gönderildi. Öte yandan Duran'ın 'de bir süre birlikte kaldığı amcasının oğlu B.D. ifade verdi. B.D. ifadesinde, Özgür ile Ayşe'nin arasında herhangi bir sıkıntının olmadığını ve severek birlikte olduklarını söylediği öğrenildi.

ENGEL OLMAK İSTERKEN ÖLÜMÜNE SEBEP OLMUŞTU

Tıp fakültesinde okumak için üniversite sınavlarına hazırlanan Kadir Şeker, 5 Şubat Çarşamba akşamı, tramvaydan inip evine giderken, iddiaya göre Özgür Duran'ın, Ayşe D'yi dövdüğünü gördü. Şeker, Duran'a engel olmak istedi. Ancak çıkan arbedede Kadir'in cebinden çıkardığı bıçak, Duran'ın kalbine saplandı. Özgür Duran hayatını kaybederken, Kadir Şeker, 'kasten adam öldürme' suçundan tutuklandı.

AMCASININ OĞLU DA İFADE VERDİ

Soruşturmayı sürdüren Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, Özgür Duran'ın 4 ay önce Ayşe D. ile Antalya'dan Eskişehir'e gidip, burada bir süre aynı evde birlikte yaşadığı amcasının oğlu B.D.'nin ifadesinin alınması yönünde talimat verdi. Talimat gereği B.D'nin Eskişehir'de ifadesine başvuruldu. Olayla ilgili bir bilgisinin olmadığını belirten B.D., "Ayşe ile birlikte Antalya'dan gelerek bir süre benimle kaldılar. Daha sonra Konya'ya geçtiler. Burada kaldıkları süre zarfında bir sıkıntıları olmadı. Zaten severek birlikte olmuşlardı" dediği öğrenildi.

HALI SAHADA MAÇ YAPANLARIN DA İFADESİ ALINDI

Polis, halı sahada maç yaparken Ayşe D'nin çığlıkları üzerine olay yerine koşan, 4'ü Suriye uyruklu, 5 kişinin de tanık olarak ifadesine başvurdu. Tanıklar, olayı görmediklerini, Ayşe D'nin çığlıkları üzerine olay yerine gittiklerini söyledi.

EŞYALARI İNCELEMEYE ALINDI

Cumhuriyet Savcılığı, Kadir Şeker'in üzerindeki kıyafetleri, montu ve okul çantasını da incelenmek üzere kriminale gönderdi. Kıyafetlerin üzerinden yola çıkılarak, yerde bir boğuşmanın olup olmadığı, olduysa boğuşmanın derecesinin belirlenmeye çalışılacağı öğrenildi.

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: Cumhuriyet Savcılığı, olayı aydınlatmak için Kadir'in kıyafetlerini kriminale gönderdi
HABER YORUMLARI (15)

 • ADINIZI YAZIN:
  bu saatten sonra hiç bir kadının yardım çılığını duymamak gerekıyomus cunku yaptıgın ıyılık bır gun basına bela olabılıyoo bu yuzden artık kadınlar kendını korusun bızler korumaya calısıyoruz sonra kotu bız oluyoruz. . .
 • SELAMİ:
  Verilen ilk ifade geçerlidir, yargılama sonuna kadar vereni kovalar, var mı öyle sonradan ifade değiştirmek
 • NECİP:
  Kadin sokak ortasinda yırtına yırtına feryat edip,bir kişinin ölümüne zemin hazırlamış,sonra bişey yoktu demiş,bence kadın ceza alsın
 • ADINIZI YAZIN:
  bu adama ceza versinlerse kadına şiddeti gören biri artık karışmaz olaya başım belaya girmesin muhabbeti yapar dahada artmaya başlar böyle olaylar benim kendi düşüncem ceza almaması
 • SASA:
  devlet var hakim var polis var herkez polis herkez hakim olmuş yok serbest kalmalıymış oğlunuz sevgilisyle tartışsın birisi gelsin öldürsün yok ya
Tüm 15 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler