Kadir Gecesi'nde İstanbul'daki Camiler Doldu Taştı

Kadir Gecesi'nde İstanbul'daki Camiler Doldu Taştı

Kadir Gecesi'nde İstanbul'daki Camiler Dolup Taşarken, Yapılan Programlarda Şehitler İçin Dua, Teröristler İçin İse Lanet Okundu.

Kadir Gecesi'nde İstanbul'daki Camiler Doldu Taştı

Kadir Gecesi'nde İstanbul'daki camiler dolup taşarken, yapılan programlarda şehitler için dua, teröristler için ise lanet okundu.

Kadir Gecesi nedeniyle akşam saatlerine doğru camiilerde yerini almaya başlayan kadın, erkek, çocuk, ihtiyar binlerce kişi, gözyaşı dökerek dua etti. Coşkulu kalabalık, teravih namazı öncesinde camiilerin avlularını dolup taşırdı. Camiilerde kılınan teravih ve tesbih namazından sonra, Şırnak'ta ve diğer illerde şehit olan askerler ve diğer şehitler için dua edildi, teröristler için de lanet okundu. Aşırı kalabalık yüzünden camilerin içerisinde ve avluda yer bulamayanlar ise, bir köşede bekleyip namaz

kılanları seyretmekle yetindi ve kendilerine sıra gelmesini bekledi.

Öte yandan, Eyüp Sultan Camii'nin içerisinde bulunan Eyyüb El Ensari Hazretleri'nin türbesi, ziyaretçi akınına uğradı. Gün boyunca izdihamın yaşandığı türbe etrafında, geniş güvenlik önlemi alındı.

Teravih namazını Fatih Camii'nde kılan vatandaşlar ise, "Mübarek Kadir Gecesi gününde askerlerimizi şehit eden teröristleri lanetleyerek, kınıyoruz. Böylesi güzel ve mübarek bir günü bize zindan ettiler. Şehitlerimiz için bol bol dua edeceğiz" diye konuştular.

(AU-CİN-OK-Y)

Kaynak: İHA