John Steinbeck Haberleri

John Steinbeck haber, John Steinbeck son dakika haberleri ve gelişmeleri.

John Steinbeck - 13.12.2020
Haftanın tarihine bakış
1968- ABD'li yazar John Steinbeck öldü.
John Steinbeck - 23.11.2020
Son Dakika | İzmir Devlet Tiyatrosu, "Karıncalar-Bir Savaş Vardı" oyununun prömiyerini yarın yapacak
İzmir Devlet Tiyatrosundan yapılan yazılı açıklamada, Boris Vian ve John Steinbeck'in yazdığı, Işıl Yüce ve Ülkü Tamer'in Türkçeye çevirdiği, Gökhan Aktemur'un uyarladığı ve Akif Yeşilkaya'nın yönettiği oyunun prömiyerinin, yarın saat 19.
John Steinbeck - 08.03.2020
(GRAFİKLİ) - İstanbul bu hafta birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak
Program kapsamında, 11-14 Mart'ta İngiliz yazar Noel Coward imzası taşıyan "Ben Çağırmadım" Fatih Reşat Nuri Sahnesi'nde, ilişkilerde ideali arama uğraşını mercek altına alan "Matruşka" Gaziosmanpaşa Sahnesi'nde, Haldun Taner'in kaleme aldığı "Ay Işığında Şamata" Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde, Gökhan Aktemur'un Boris Vian ve John Steinbeck'in metinlerinden yola çıkarak yazdığı "Karıncalar- Bir Savaş Vardı" Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde oynanacak.
John Steinbeck - 16.02.2020
İstanbul bu hafta birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak
Aynı tarihlerde Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde Gökhan Aktemur'un Boris Vian ve John Steinbeck'in metinlerinden yola çıkarak yazdığı "Karıncalar- Bir Savaş Vardı", Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi'nde kadın erkek rolleri, toplumsal kurallar ve bu kurallar çerçevesinde biçimlenen insan ilişkilerinin tartışmaya açıldığı "Kahvede Şenlik Var", Ümraniye Sahnesi'nde Amerikan toplumunun vitrininde sunulan kutsal aile kavramının irdelendiği "Vahşi Batı", Gaziosmanpaşa Sahnesi'nde Nezihe Meriç'in yazdığı "Çin Sabahta" ve Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi'nde ilişkilerde ideali arama uğraşını mercek altına alan "Matruşka" sahnelenecek.
John Steinbeck - 29.01.2020
Kocaeli'de 3 oyun tiyatroseverlerle buluşacak
John Steinbeck'in yazdığı "Fareler ve İnsanlar" oyunu, Süleyman Demirel Kültür Merkezi (SDKM) Büyük Sahne'de 1 Şubat Cumartesi günü saat 15.
John Steinbeck - 17.01.2020
Kocaeli'de 5 oyun tiyatroseverlerle buluşacak
- "Fareler ve İnsanlar" John Steinbeck'in yazdığı "Fareler ve İnsanlar" oyunu, SDKM Büyük Sahne'de 30 Ocak Perşembe ve 31 Ocak Cuma saat 20.
John Steinbeck - 05.01.2020
İstanbul bu hafta birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak
Aynı tarihlerde Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde John Steinbeck ve Boris Vian'ın yazdığı "Karıncalar- Bir Savaş Vardı", Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi'nde Jose Sanchis Sinisterra'nın yazıp Naşit Özcan'ın yönettiği "Ay, Caramela !", Ümraniye Sahnesi'nde Moliere'in ünlü oyunu "Hastalık Hastası", Gaziosmanpaşa Sahnesi'nde modernizmin tiyatrodaki kurucusu Henrik Ibsen'in çağdaş insanın dramını anlatan oyunu "Nora (Bir Bebek Evi)" ve Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi'nde toplumun çok farklı kesimlerinden gelen, mutluluğu yakalayamamış, duyarlı ve sevecen iki kadının hüzün dolu öyküsünün aktarıldığı "Çin Sabahta" sahnelenecek.
John Steinbeck - 25.12.2019
Dünya gazetesi yöneticileri, İzmirli gazetecilerle bir araya geldi
Hakan Güldağ ise gazetedeki yeni oluşumun zorunluluk nedeniyle ortaya çıktığını aktararak, "Hukuki, ekonomik açıdan sancılı olsa da iyi bir noktaya geldik. Temennimiz bütün yayın organlarının yaşaması. John Steinbeck'in 'En kötü koşullarda bile gazeteciliğin içine bir iyilik sızmıştır' şeklinde bir sözü var.
John Steinbeck - 22.12.2019
İstanbullular bu hafta kültür ve sanata doyacak
Program kapsamında 25-28 Aralık'ta, Shakespeare'in en sevilen komedilerinden biri olan "12. Gece" Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde, John Steinbeck ve Boris Vian'ın yazdığı "Karıncalar - Bir Savaş Vardı" Fatih Reşat Nuri Güntekin Sahnesi'nde ve Moliere'in saf bir adamın, onu gelir kapısı gibi kabul eden doktorunun yanlış teşhislerine kanıp, kendini neredeyse ölümcül bir hasta olarak görmesi sonucu gelişen olayları konu alan oyunu "Hastalık Hastası" Kağıthane Sadabad Sahnesi'nde izlenebilecek.
John Steinbeck - 15.12.2019
Haftanın tarihine bakış
1968- ABD'li yazar John Steinbeck öldü.
John Steinbeck - 02.12.2019
Şehir tiyatroları Aralık ayında 1'i yeni, 35 oyunla seyirciyle buluşuyor
KARINCALAR - BİR SAVAŞ VARDI Bir asker, nedenini bilmediği ve hiçbir şeyini anlayamadığı savaşta firar eder. Özgürlüğe koşup sevgilisine kavuşacağını sanırken ayağı bir mayına kilitlenir. İşgal için gittiği topraklarda kendine esir olan asker, hayatta kalabilmek için, topuğunu mayından ayırmamak zorundadır. "Burada ne kadar kalırım, bilemiyorum. Bildiğim bir şey varsa, artık ben seni bekliyorum!.." Boris Vian ve John Steinbeck'in metinlerinden yola çıkarak Gökhan Aktemur'un oyunlaştırdığı, Ergun Üğlü'nün yönettiği oyunda Mert Turak rol alıyor.
John Steinbeck - 08.05.2019
Kocaeli'de Kültür-sanat
John Steinbeck'in yazdığı "Fareler ve İnsanlar" oyunu, Süleyman Demirel Kültür Merkezi (SDKM) Büyük Sahne'de 10 Mayıs saat 20.
John Steinbeck - 19.04.2019
Kocaeli'de Kültür-sanat
"Fareler ve İnsanlar" John Steinbeck'in yazdığı "Fareler ve İnsanlar" oyununun çevirisini Zeynep Avcı, yönetmenliğini ise Aydın Sigalı yaptı.
John Steinbeck - 15.04.2019
21. Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali
İstanbul Şehir Tiyatroları ise Fransız yazar Boris Vian ve Amerikalı yazar John Steinbeck'in birlikte kaleme aldığı "Karıncalar/Bir Savaş Vardı" oyununu 21 ve 22 Nisan'da aynı merkezde sahneleyecek.
John Steinbeck - 10.02.2019
Kocaeli'de Kültür-sanat
- "Fareler ve İnsanlar" John Steinbeck'in yazdığı "Fareler ve İnsanlar" oyununun çevirisini Zeynep Avcı, yönetmenliğini ise Aydın Sigalı yaptı.
John Steinbeck - 14.01.2019
Adana Devlet Tiyatrosu Üç İlde İki Oyun Sahneleyecek
ADT'den yapılan açıklamaya göre, John Steinbeck'in yazdığı, Jason Hale'in yönettiği, dünya klasikleri arasında yer alan "Fareler ve İnsanlar" oyunu 15-19 Ocak tarihlerinde 5.
John Steinbeck - 28.12.2018
Kocaeli'de Kültür Sanat
"Fareler ve İnsanlar" John Steinbeck'in yazdığı "Fareler ve İnsanlar"ın çevirisini Zeynep Avcı, yönetmenliğini ise Aydın Sigalı yaptı.
John Steinbeck - 12.12.2018
Irak Sınırındaki Kitap Figürlü Duvar İlgi Görüyor
Mustafa Kemal Atatürk'ün "Nutuk", Gabriel Garcia Marquez'in "Yüzyıllık Yalnızlık", Yakup Kadri Karaosmanoğlu'nun "Yaban", Mehmet Akif Ersoy'un "Safahat", John Steinbeck'in "Fareler ve İnsanlar", Yaşar Kemal'in "İnce Memed" gibi Türk ve dünya edebiyatının önemli eserlerinin dekor olarak kullanıldığı duvar, adeta kitaplığı andırıyor.
John Steinbeck - 02.12.2018
Sakarya'da Kültür-sanat
John Steinbeck ve Boris Vian'ın yazdığı, Işıl Yüce ile Ülkü Tamer'in çevirdiği, yönetmenliğini Ergun Üğlu'nun yaptığı oyunun müziğini Tolga Çebi, sahne-kostüm tasarımını Eylül Gürcan, ışık tasarımını ise Erhan Aşar üstleniyor.
John Steinbeck - 12.04.2018
Bursa'da Kültür Sanat
Karıncalar John Steinbeck ile Boris Vian'ın yazdığı, Ülkü Tamer'in çevirdiği ve Gökhan Aktemur'un oyunlaştırdığı "Karıncalar"ı ise Halil Akarsu yönetiyor.
John Steinbeck - 02.04.2018
İstanbul Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta 14 Oyun Sahnelenecek
KARINCALAR - BİR SAVAŞ VARDI Bir asker, nedenini bilmediği ve hiçbir şeyini anlayamadığı savaşta firar eder. Özgürlüğe koşup sevgilisine kavuşacağını sanırken ayağı bir mayına kilitlenir. İşgal için gittiği topraklarda kendine esir olan asker, hayatta kalabilmek için, topuğunu mayından ayırmamak zorundadır. "Burada ne kadar kalırım, bilemiyorum. Bildiğim bir şey varsa, artık ben seni bekliyorum!" Boris Vian ve John Steinbeck'in metinlerinden yola çıkarak Gökhan Aktemur'un oyunlaştırdığı, Ergun Üğlü'nün yönettiği oyunda Mert Turak rol alıyor.
John Steinbeck - 31.03.2018
Şehir Tiyatroları 34 Oyun Seyirciyle Buluşacak!
KARINCALAR - BİR SAVAŞ VARDI Bir asker, nedenini bilmediği ve hiçbir şeyini anlayamadığı savaşta firar eder. Özgürlüğe koşup sevgilisine kavuşacağını sanırken ayağı bir mayına kilitlenir. İşgal için gittiği topraklarda kendine esir olan asker, hayatta kalabilmek için, topuğunu mayından ayırmamak zorundadır. "Burada ne kadar kalırım, bilemiyorum. Bildiğim bir şey varsa, artık ben seni bekliyorum!.." Boris Vian ve John Steinbeck'in metinlerinden yola çıkarak Gökhan Aktemur'un oyunlaştırdığı, Ergun Üğlü'nün yönettiği oyunda Mert Turak rol alıyor.
John Steinbeck - 08.03.2018
İzmir'de Kültür Sanat
John Steinbeck ve Boris Vian tarafından yazılan ve Ülkü Tamer ve Işıl Yüce tarafından çevirisi yapılan "Karıncalar" adlı oyun, Urla Atatürk Kültür Merkezi Sahnesi'nde olacak.
John Steinbeck - 01.03.2018
Bursa'da Kültür Sanat
Oyun, Ahmet Vefik Paşa Sahnesi'nde bugün, yarın ve 3 Mart Cumartesi günü saat 20.00'de seyirciyle buluşacak. Karıncalar John Steinbeck ile Boris Vian'ın yazdığı, Ülkü Tamer'in çevirdiği ve Gökhan Aktemur'un oyunlaştırdığı "Karıncalar"ı ise Halil Akarsu yönetiyor.
John Steinbeck - 19.02.2018
İstanbul Şehir Tiyatrolarında Bu Hafta 17 Oyun Sahnelenecek
KARINCALAR - BİR SAVAŞ VARDI "Bir asker, nedenini bilmediği ve hiçbir şeyini anlayamadığı savaşta firar eder. Özgürlüğe koşup sevgilisine kavuşacağını sanırken ayağı bir mayına kilitlenir. İşgal için gittiği topraklarda kendine esir olan asker, hayatta kalabilmek için, topuğunu mayından ayırmamak zorundadır. "Burada ne kadar kalırım, bilemiyorum. Bildiğim bir şey varsa, artık ben seni bekliyorum!.." Boris Vian ve John Steinbeck'in metinlerinden yola çıkarak Gökhan Aktemur'un oyunlaştırdığı, Ergun Üğlü'nün yönettiği oyunda Mert Turak rol alıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: John Steinbeck Haberleri | John Steinbeck Kimdir - Haberler - John Steinbeck haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. John Steinbeck kimdir, hayatı ve biyografisi. Tarihte bugün ne oldu? 6 Mayıs tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 7.5.2021 02:13:59. #1.16#

title