İzmir2minik Ece'nin Ölümünde Kahreden Detay

İzmir2minik Ece'nin Ölümünde Kahreden Detay

İzmir'in Özkanlar semtinde, ilköğretim okulu öğrencisi 7 yaşındaki Ece Uslu'nun bakıcısı Saliha A.'nın emekli öğretmen kocası S.A.tarafından yastıkla boğularak öldürülmesi duyanları şoke etti.

09.04.2012 16:40 | Son Güncelleme: 09.04.2012 16:40
İzmir2minik Ece'nin Ölümünde Kahreden Detay

İzmir'in Özkanlar semtinde, ilköğretim okulu öğrencisi 7 yaşındaki Ece Uslu'nun bakıcısı Saliha A.'nın emekli öğretmen kocası S.A. tarafından yastıkla boğularak öldürülmesi duyanları şoke etti. Küçük kızlarının bir ay önceki bademcik ameliyatı nedeniyle öldüğünü düşünen acılı ailenin olayın hemen ardından katilin eşi Saliha A.'yla görüşüp teselli etmeye çalıştıkları ortaya çıktı. Torunun öldürülmesine isyan eden dede Abdürrahim Uslu ise, Madem psikolojik sorunları vardı, kendi ailesine zarar verseydi, benim minik yavrumdan ne istedi sözleriyle tepkisini dile getirdi. Bu arada, Ece'nin sınıf arkadaşları için de psikologlardan oluşturulan 5 kişilik ekip, harekete geçti.

Geçen cumartesi saat 10.00 sıralarında 2745 sokakta meydana gelen olayda, Ege Üniversitesi'nde hemşire olan Yasemin Uslu, açıköğretim sınavına gideceği için 7 yaşındaki kızı Ece Uslu'yu, yan blokta oturan bakıcısı emekli öğretmen Saliha A.'nın evine bıraktı. Saliha A.'nın mutfakta bulunduğu sırada kendisi gibi emekli öğretmen ve aynı zamanda da site yöneticisi olan eşi S.A., odada uyuyan talihsiz Ece'yi iddiaya göre yüzüne yastıkla kapatarak boğdu. Küçük kızın bakıcısı Saliha A. ve apartman görevlisi Ece'yi tıp merkezine götürdü. Burada küçük kızın hayatını kaybettiği belirlendi. Olayın ardından gözaltına alınan Saliha A.'nın, Ece'yi eşinin boğduğunu kendisine söylediğini açıklaması üzerine gözaltına alınan S.A., suçunu itiraf ettikten sonra sevkedildiği adliyede tutuklandı.

ÜZÜLMESİNLER DİYE KATİLİN EVİNİ ZİYARET ETMİŞLER

Bu arada Ece'nin bir ay önce geçirdiği bademcik ameliyatına bağlı rahatsızlık sonrasında öldüğünü düşünen aile üyelerinin ise üzülmemeleri için katilin evini ziyaret ettikleri ortaya çıktı. Ece'nin yakınlarını, soğukkanlılıkla karşılayan Saliha A.'nın durumu bilmesine rağmen birşey anlatmadığı öğrenildi. Minik kızın acılı ailesi ise olay evinde olduğu için Saliha A.'yı teselli etmeye çalıştığı belirtildi.

Ancak akşam saatlerinde, gerçeği intertene düşen haberleden öğrenen acılı aile büyük şok yaşadı. Ece'nin babası Emin Uslu, annesi Yasemin Uslu büyükbabanın evine götürüldü. Aynı saatlerde de S.A.'nın ailesi, apar topar evlerini terk etti.

DEDENİN İSYANI

Olayın şokunu üzerinden atamayan dede Abdülrahim Uslu, bugün (pazartesi) torununun okuduğu ilköğretimi okuluna giderek sınıf arkadaşlarının aileleriyle görüştü. Yaşadığı üzüntüyü onlarla da paylayan Uslu, Torumun için anne ve babası araştırma yaptıktan sonra o aileyi seçti. Herkes iyi olduklarını söyledi. Bizler de inandık. Şimdi çıkmışlar psikolojik sorunu var diyorlar. Sorunluysa eğer kendi ailesine zarar verseydi, benim torunumdan canımdan ne istedi. Ecem'e nasıl kıydı Hukukun gerçek sorumluları bulup yargılamasını bekliyorum sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Ece Uslu'nun öğretmen olan amcası Ajlan Uslu da, Ben acılı anne ve baba adına açıklama yapıyorum. Çünkü onlar konuşamayacak kadar kötü durumdalar. 7 ay boyunca aile ile ilgili Ece'den hiçbir olumsuz düşünce gelmemiş. Öğretmen olarak Ece'ye katkılarının olacağı düşünülerek bu adım atılmış ama sonu acı oldu. Şaşkınlık yaşıyoruz. Adalatin yerini bulmasının yanında minik Ecemiz için de dua istiyoruz dedi.

OKULDA UZMAN EKİP GÖREVLENDİRİLDİ

Bu arada Ece Uslu'nun acı haberini alan sınıf arkadaşlarının aileleri de okula akın etti. Öğretmen ve okul yönetiminden bilgi almaya çalıştı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de, öğrencilerdeki travamayı önlemek için acil durum ekibi görevlendirdi. 5 kişilik heyette bulunan psikologların kararına göre, Ece'nin acı haberi de arkadaşlarıyla paylaşılacak. Ece'nin ölümüne tepki gösteren bazı veliler ise, katil zanlınının, hasta olmadığını bu yolla cezadan kurtulmaya çalıştığını ileri sürdü. Site sakinleri de, kendilerine paraya ihtiyaçları olduğu için bakıcılık yaptığını söyleyen Saliha A.'nın, eşine sık sık Senin yüzünden, borçların yüzünden çocuk bakmak zorunda kalıyoruz diye kızdığını iddia etti. Bazı öğrenci velileri de kendi çocuklarını da Ece'ye öğle arası ve okul çıkışı bakan emekli öğretmen çifte vermek istediklerini olayı duyunca şoke olduklarını anlattı.

Kaynak: DHA

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
title