İzmir'de Bakıcı Dehşeti

İlköğretim okulu öğrencisi 7 yaşındaki Ece Uslu, bakıcısı tarafından yastıkla boğularak öldürüldü.

08.04.2012 14:17 | Son Güncelleme: 09.04.2012 08:18
İzmir'de Bakıcı Dehşeti

İzmir'in Bayraklı İlçesi Özkanlar semtinde, ilköğretim okulu öğrencisi 7 yaşındaki Ece Uslu, annesinin sınavda, babasının işte bulunduğu sırada yanına verildiği bakıcısı S.A. tarafından yastıkla boğularak öldürüldü. Psikolojik tedavi gören S.A., suçunu itiraf etti.

Olay, dün saat 10:00 sıralarında 274/5 Sokak'ta meydana geldi. Ege Üniversitesi'nde görevli hemşire Yasemin Uslu ile bir meşrubat firmasında makine operatörü olarak çalışan Emin Uslu, geçen eylül ayında okula başlayan 7 yaşındaki kızları Ece Uslu için yan apartmanlarında oturan emekli öğretmen S.A.'yı bakıcı olarak tuttu. Anne Yasemin Uslu'nun, Açıköğretim Fakültesi sınavı nedeniyle o gün Ece'ye bakan S.A ve kocası Ece'yi boğarak öldürdü.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Polis ekiplerinin ilk incelemesinde Ece'nin boğularak öldürüldüğünden şüphelenilmesi üzerine evde bulunan S.A.'nın eşi S.A. gözaltına alındı. Yaklaşık 7 aydır Ece'yi, sabah evinden alıp Nedret Ketenci İlköğretim Okulu'na götüren, öğle arasında karnını doyuran ve akşam üzeri de okuldan alıp evine götüren S.A.'nın ise, olay sırasında mutfakta bulunduğu tespit edildi.

Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği'ne götürülen ve psikolojik sorunlarından dolayı ilaç kullandığı ortaya çıkan S.A.'nın, suçunu itiraf ettiği belirtildi. S.A.'nın, sözlü ifadesinde Ece uyuduğu sırada birden düşüncelerinin karıştığını, aklına boğmak gibi kötü düşüncelerin geldiğini bunun sonrasında da yastıkla yüzünü kapatarak boğduğunu söylediği belirtildi. İzmir Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsideki ilk bulgulara göre de Ece Uslu'nun boğularak öldüğü belirlendi.

Yaklaşık 1 ay önce bademcik ameliyatı olan Ece'nin bu nedenle fenalaştığını düşünerek öldüğünü sanan yakınları, küçük kızın gerçek ölüm nedenini öğrendiklerinde şoke oldu. Kızlarının acı haberi üzerine anne Yasemin Uslu ve baba Emin Uslu, güçlükle sakinleştirildi.

Kaynak: DHA

Abone Ol:
Google'da Takip Et
Paylaş:
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title