İzmir'deki baskında kaçak sakatat ve pişmiş kelle ele geçirildi
Haberler » Yaşam » İzmir'deki baskında kaçak sakatat ve pişmiş kelle ele geçirildi - Haberler

İzmir'deki baskında kaçak sakatat ve pişmiş kelle ele geçirildi

İzmir Çiğli'de ihbar üzerine bir depoya baskın düzenlendi. Depoda lokanta ve restoranlara satılmak üzere kaçak olarak saklanan kilolarca sakatat ve pişmiş kelle yakalandı.

İzmir'deki baskında kaçak sakatat ve pişmiş kelle ele geçirildi

'de halk sağlığını tehdit eden bir depoya ihbar üzerine baskın yapıldı. Baskında zabıta ekipleri lokanta ve restoranlara satılmak için bekletilen kilolarca kaçak sakatat ve pişmiş hayvan kellesi ele geçirdi.

ADRESTEKİLER KAÇTI

Çiğli Belediyesine gelen ihbar üzerine harekete geçen Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ataşehir Mahallesi'nde bulunan bir depoya baskın yaptı. Ekipler, ihbar edilen adreste kimseyi bulamazken, karşılaştıkları sağlıksız manzara karşısında şok oldu.

KİLOLARCA KAÇAK SAKATAT VE PİŞMİŞ KELLE

Çiğli Belediyesi ile Tarım İlçe Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen incelemeler sonucu izinsiz ve belgesiz sakatat ve kelle depoladığı tespit edilen depo sahibine para cezası uygulanırken, sakatat ve hayvan kellelerinin saklandığı depo da mühürlendi. Baskında ele geçirilen sakatat ve hayvan kelleleri Tarım İlçe Müdürlüğüne bağlı gıda denetim personelleri ile zabıta ekipleri gözetiminde, Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince çöp kamyonuna yüklenerek imha edildi.

"HALKIMIZIN SAĞLIĞIYLA OYNATMAYACAĞIZ"

Halk sağlığının korunması noktasında özenle çalıştıklarını vurgulayan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, "Halk sağlığıyla kimsenin oynamasına göz yummuyoruz. Bu doğrultuda ilçemiz sınırları içerisinde yer alan pazar, restoran, imalathane ve okullarda zabıta ekiplerimiz aracılığıyla kontrollerimizi düzenli olarak sürdürüyoruz. Bu hizmetlerimizin yanı sıra gelen ihbarları önemsiyor ve gerekli müdahaleyi anında yapıyoruz. Çiğli'deki depoda da onlarca kilo sakatat ele geçirildi ve imha edildi. Halkımızın sağlığına zarar verecek davranışlarda bulunanlara en ağır cezai işlemleri uygulamaya devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: İzmir'deki baskında kaçak sakatat ve pişmiş kelle ele geçirildi
HABER YORUMLARI (12)

 • NE KADAR ÇOK APTAL VAR:
  hayvan sevmekle insan sevmeyi nasıl bağdaştırıyorsunuz anlamıyorum. hayvanla insan bir mi? ayrıca hayvan seven insan sevmeyen o kadar çok kişi var ki?? aptalca bir sözü tekrarlayıp durmayın. hayvanı da sevin insanı da. ama hayvan sevmeyen insan da sevmez sözü saçmalıktır azıcık durun düşünün öyle konuşun. papağan olmayın.
 • ADMAN:
  Müslüman devletlerinde en cok görülen rezaletlerden biri, ondan sonrada insallah, masallah bir sey olmaz ver gitsin.
 • AHMET:
  büyük bir yanlış yapılmış. bu etleri alanları tesbit için kimin aldığını bekleyerek öğreneceklerdi. alan olur ise satanda olur. hırsızlık malı alanı yakalamayan polisimiz sadece hırsızı yakalıyor. oysa o malı alan satan kadar suçludur belki daha fazla suçludur.
 • MEMLEKETİM:
  Ister tanidik lokantasi olsun ister arkadasin lokantasi. Ben hicbir lokantaya gitmiyorum.
 • TÜRKİYE:
  TABİ hayvanları hasta edin. . . . neden imha ediliyor biliyormusun?
 • HARUN:
  Ben hayvanları, ağaçları, bitkileri ve hatta böcekleri bile seviyorum ama insanları sevmiyorum.
Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler