İstanbul'da yağış sonrası trafik yoğunluğu yüzde 80 seviyesine ulaştı - Haberler
Haberi Paylaş

İstanbul'da yağış sonrası trafik yoğunluğu yüzde 80 seviyesine ulaştı

Haberler.com - Haberler | Güncel

Valilik ve Meteoroloji'nin art arda uyarılarının ardından başlayan yağış trafikte aksamalara yol açtı. Yağış nedeniyle eve dönüş yolunda olan vatandaşlar zor anlar yaşarken, trafikte yoğunluk oluştu. İBB Trafik verilerine göre İstanbul'da trafik yoğunluğu yüzde 80 olarak ölçüldü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarının ardından sağanak yağış akşam saatlerinden itibaren İstanbul genelinde etkili olmaya başladı. Yağış nedeniyle eve dönüş yolunda olan yağmura hazırlıksız yakalandı. Yağış nedeniyle trafikte yoğunluk oluştu.

Yağmurla beraber trafik kazaları da meydana geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'nin yoğunluk haritasına göre 17:30'da trafik yoğunluğu yüzde 80 seviyesine ulaştı. Trafikte de yağış nedeniyle belli noktalarda yoğunluk yaşanıyor.

İstanbul'da yağış sonrası yoğun trafik!

İstanbul'da başlayan sağanak yağış, Sarıyer'de etkili oldu. Şiddetli yağış nedeniyle Sarıyer Çayırbaşı tünel girişinde yollar adeta dereye döndü. Sürücüler su baskınının yaşandığı yolda güçlükle ilerlerken, belediye ekipleri de suyun tahliye edilmesi için çalışma başlattı.

İstanbul'da yağış sonrası yoğun trafik!

Araçlar göle dönen caddede ilerlemekte zorluk yaşadı. Sürücüler ve vatandaşlar zor anlar yaşadı. Bazı vatandaşlar da ıslanmamak için saçak altlarında bekledi. Yağmura yakalanan bir kişi ise ayakkabılarını çıkararak yürüdü.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title