İran'da "sahte mehdi" paniği! Elinde kılıçla at üzerinde ortalığı birbirine kattı

İran'da "sahte mehdi" paniği! Elinde kılıçla at üzerinde ortalığı birbirine kattı

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Haberler | Dünya

İran'ın İsfahan kentinde yeşil giyimli pelerinli bir kişi, mehdi olduğunu öne sürerek at üstünde caddeye girdi. Elinde kılıçla çevredekilere zor anlar yaşatan sözde mehdi, polisin uzun uğraşları sonucu yakalandı.

İran'da bir adam, "Ben mehdiyim" diyerek trafiği birbirine kattı. Kılıç kuşanıp ata binen şahıs, önce kentin işlek caddelerinden birine geldi.

ORTALIĞI BİRBİRİNE KATTI

Yeşil bir kıyafet giyinen adam, mehdi olduğunu iddia edip İran'ın dini lideri Hamaney için ölüm sloganları attı. Olaya şahit olanların ihbarı üzerine gelen polisler "sözde mehdi"ye müdahalede bulundu. Atından inen kişiye önce biber gazı sıkıldı, ardından copla müdahale edildi.

GÜÇLÜKLE YAKALANDI

Buna rağmen görevlilere zorluk çıkaran ve mehdi olduğunu iddia eden kişi, bir polisin motosikletle arkadan vurmasıyla yakalandı. O anlara ait görüntüler İran'da gündem oldu.

İran'da 'sahte mehdi' paniği! Elinde kılıçla at üzerinde ortalığı birbirine kattı
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Haber Yorumları (3)
BEKİR YAPİCİ: iran nerdeyse her köse basinda bir mehtinin oldugu ülke o yüzden hic sansi yok halbuki bizde sadece bir kac tane var Türkiyeye gelseydi oda bir kac yilda köse olur holdingler kurar mehdiliktende istifa ederdi.
COVİD 19: Ulan mehdiye motorsikletle arkadan çarpılır mı teker ince zaten ya teker .... :)))
MUSTAFA SARIGÜL: ZAMANINDA YAŞAMIŞ OLSAYDI PEYGAMBERLİK İÇİN MÜLAKATA ALIRLARDI.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title