Hekimhan'da Konferans

Hekimhan'da Konferans

Hekimhan Belediyesi tarafından "Cumhuri·yet ve Atatürk" konulu konferans düzenlendi.

Hekimhan'da Konferans

Hekimhan Belediyesi tarafından "Cumhuri·yet ve Atatürk" konulu konferans düzenlendi.

İlçedeki düğün salonunda düzenlenen konferansa Prof. Dr. Sabit Duman ve Prof. Dr. Bayram Kaçmazoğlu konuşmacı olarak katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, Türk milletinin Atatürk'ün çevresinde kenetlenmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşı'nın zaferle sonuçlanması ve ardından cumhuriyetin kurulması, tarihte ender kaydedilen bir başarı olduğunu kaydetti

Atatürk'ün önderliğinde büyük Türk milletinin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan cumhuriyetin tüm değerleriyle sonsuza dek yaşatılmasının herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğu olduğunu söyleyen Millioğulları, şöyle konuştu:

"Cumhuriyetimiz bugünlere gelene dek verilen mücadele ile dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir bağımsızlık savaşının sonucudur. Başta Gazi Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşları ve Türk milletinin omuz omuza verdiği Kurtuluş Savaşı sonrasında elde edilen bu büyük zaferi, ülkemizi ve cumhuriyetimizi hep beraber korumalıyız."

Düzenlenen etkinliğe Hekimhan Kaymakamı Tunahan Efendioğlu, Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Karaca, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.