HASAN MURAT MERCAN HABERLERİ

Hasan Murat Mercan haber, Hasan Murat Mercan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hasan Murat Mercan

Hasan Murat Mercan

Doğum Yeri Ağrı / Türkiye
Doğum Tarihi 14.1.1959 - ...

Hasan Murat Mercan Kimdir ?

Hasan Murat Mercan, 14 Ocak 1959'da Ağrı Tutak'ta doğdu. Babasının adı Yaşar Nafiz, annesinin adı Ümmü'dür. Endüstri Mühendisi ve Öğretim Üyesi; Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını aynı bölümde, doktorasını ABD Florida Üniversitesi Karar ve Enformatik Bilimler Bölümü'nde tamamladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Hasan Murat Mercan - Dün
ABD'deki Maarif Okulunun yeni binası tanıtıldı
Programa, çeşitli temaslarda bulunmak için New York'ta bulunan Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan da katıldı.
Hasan Murat Mercan - 10.04.2021
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Mercan, New Jersey'de Müslüman toplum temsilcileriyle bir araya geldi
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği New Jersey'de Müslüman toplum liderleriyle görüştü.
Hasan Murat Mercan - 09.04.2021
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Mercan New York'ta Türk toplumu temsilcileri ile buluştu Açıklaması
NEW Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Türkiye ile ABD arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi için çaba sarf edeceklerini söyledi.
Hasan Murat Mercan - 09.04.2021
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Mercan, Pfizer'ın CEO'su Bourla ile görüştü
NEW Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, New York'ta ABD ilaç şirketi Pfızer'in Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Dr. Albert Bourla ile bir araya geldi.
Hasan Murat Mercan - 18.03.2021
Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Mercan: "Yönetim ile diyaloğumuz artarak devam edecektir"
Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan düzenlediği basın toplantısında, Büyükelçilik'in görevlerini 3 ana başlık altında açıklayarak bu maddelerin ilkinin Türkiye ve ABD arasında diyaloğun artarak devam edeceğine değindi.
Hasan Murat Mercan - 17.03.2021
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Mercan, göreve başlaması dolayısıyla Türk-Amerikan toplumuna seslendi Açıklaması
Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, "İki ülke arasındaki mevcut siyasi, ekonomik, kültürel ilişkilerin çok daha ilerilere taşınması hepimizin en önemli görevleri arasında olacaktır.
Hasan Murat Mercan - 15.03.2021
Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Mercan, ABD'ye geldi
Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, görevine başlamak üzere başkente ulaştı.
Hasan Murat Mercan - 04.03.2021
TBMM Başkanı Şentop, büyükelçiler Taşhan ve Mercan'ı kabul etti
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye'nin Lübliyana Büyükelçisi Aylin Taşhan ile Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan'ı ayrı ayrı kabul etti.
Hasan Murat Mercan - 03.03.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 4 Mart 2021
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye'nin Lübliyana Büyükelçisi Aylin Taşhan ile Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan'ı ayrı ayrı kabul edecek.
Hasan Murat Mercan - 24.02.2021
4 ülkeye yeni büyükelçi atandı
HAMİ AKSOY SIRBİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİNE ATANDI Yayımlanan atama kararına göre, İrlanda Büyükelçilğine Strateji Geliştirme Başkanı Mehmet Hakan Olcay, Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliğine Japonya Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Japonya Büyükelçiliğine Çok Taraflı Siyasi İşler Genel Müdürü Korkut Güngen, Sırbistan Büyükelçilğine Enformasyon Genel Müdür Yardımcısı ve Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy atandı.
Hasan Murat Mercan - 24.02.2021
Son dakika! Bazı büyükelçiliklere atama kararları Resmi Gazete'de
İrlanda Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Strateji Geliştirme Başkanı Mehmet Hakan Olcay, Amerika Birleşik Devletleri nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Japonya nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Japonya nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Çok Taraflı Siyasi İşler Genel Müdürü Korkut Güngen, Sırbistan Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Büyükelçiliğine, Enformasyon Genel Müdür Yardımcısı Hami Aksoy atandı.
Hasan Murat Mercan - 20.02.2021
Tokyo Olimpiyatları öncesinde Japonya'da Honjo şehri Türk bayraklarıyla süslendi
Gönüllülük sonrası Türkiye'nin Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Honjo Belediye Başkanı Yoshida'yı büyükelçilikte ağırlamıştı.
Hasan Murat Mercan - 11.12.2020
Türkiye'nin Tokyo Büyükelçisi Mercan, AA "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Türkiye'nin Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.
Hasan Murat Mercan - 08.12.2020
Dışişlerinde bazı büyükelçiliklerde değişiklik
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği görevine Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan getirildi.
Hasan Murat Mercan - 08.12.2020
Dışişlerinde bazı büyükelçiliklerde değişiklik
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği görevine Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan getirildi.
Hasan Murat Mercan - 08.12.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, büyükelçilik görevlerini tebliğ etti
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bazı büyükelçilerin yeni büyükelçilik ve daimi temsilcilik görevlerini tebliğ etti.
Hasan Murat Mercan - 12.11.2020
Japonya'nın Nagoya kentinde "Egzotik Türk Pazarı" sergisi açıldı
Aiçi eyaletinin Nagoya kentinde bir alışveriş merkezindeki serginin açılışına, Türkiye'nin Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Türk toplumu temsilcileri ve kültürseverler katıldı.
Hasan Murat Mercan - 10.11.2020
Tokyo Büyükelçiliğinde 10 Kasım Atatürk'ü anma töreni düzenlendi
Törene, Türkiye'nin Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, ataşeler, Türk toplumunun temsilcileri, basın mensupları ve davetliler katıldı.
Hasan Murat Mercan - 21.10.2020
Son dakika haber... Azerbaycan'ın Tokyo Büyükelçisi İsmayilzade: Ermenistan saflarında teröristlerin savaştırıldığına dair delillerimiz var
Ermenistan ordusunun uluslararası hukuku ihlal ettiğini vurgulayan İsmayilzade, şunları kaydetti: "Orta Doğu'nun farklı ülkelerinden teröristlerin Ermenistan ordusuna dahil edildiği ve savaştırıldığına dair delillerimiz mevcut. Birçok Lübnanlı, Suriyeli ve bazı teröristlerin Ermenistan saflarında Azerbaycan'a karşı savaştığına dair kanıtlarımız var." "Türkiye, askeri çatışmaların asla bir parçası olmayacaktır" Türkiye'nin Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan da Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin önemine işaret ederek, "bir millet iki devlet" perspektifi sergilendiğini söyledi.
Hasan Murat Mercan - 16.09.2020
Son dakika haberleri! Japonya'da Ertuğrul Fırkateyni şehitleri için anma töreni düzenlendi
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri çerçevesinde törene telekonferansla bağlanan Türkiye'nin Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, iki ülke arasındaki dostluğun önemine dikkati çekti.
Hasan Murat Mercan - 17.07.2020
Tokyo Camisi'nde 15 Temmuz şehitleri için mukabele okundu
Türkiye'nin Tokyo Büyükelçiliğinin ev sahipliğindeki mukabele programına Büyükelçi Hasan Murat Mercan, Japonya'daki Türk sivil toplum temsilcileri, akademisyenler ve Tokyo Camisi cemaati katıldı.
Hasan Murat Mercan - 15.07.2020
Japonya'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı
Programda konuşan Türkiye'nin Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe teşebbüsünün 4'üncü yılında şehitleri rahmetle, gazileri minnetle andı.
Hasan Murat Mercan - 09.06.2020
Türk ve Japon öğrenciler internet üzerinden ülkelerini birbirlerine tanıtıyor
Etkinliğe katılan Türkiye'nin Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, 3,5 yıldır görevini sürdürdüğünü belirterek, Türk insanının Japonya'da çok sevildiğini söyledi.
Hasan Murat Mercan - 22.04.2020
Japonya, Türkiye'de enerji yatırımı yapacak
Toplantıya, Türkiye'nin Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı Doğal Kaynaklar ve Enerji Ajansı Uluslararası İlişkiler Müdür Yardımcısı Kaneko Tomohiro, Enechange Üst Yöneticisi Kiguçi Yohei, Looop Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi Nakamura Soiçiro ile davetliler katıldı.
Hasan Murat Mercan - 03.02.2020
Japonya'da öğrenciler, Elazığ depremzedeleri için topladıkları parayı büyükelçiliğin posta kutusuna...
Öğrencilerin posta kutusuna bıraktığı mektupla gelen 100 bin yen nakdi yardımı alan Türkiye'nin Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'a teslim etti.
Hasan Murat Mercan - 29.11.2019
Türk müteahhitlerle Japonya'ya çıkarma
Türkiye'de yatırımları bulunan ve yeni yatırım planlarını hayata geçirmek isteyen enerji, otomotiv, altyapı, inşaat, müteahhitlik, tekstil, finans-bankacılık, sigortacılık ve gıda sektörlerinde 29 Japon firmasının üst düzey yöneticileriyle gerçekleştirilen toplantıda, Türkiye'nin Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Türkiye-Japonya İş Konseyinin Japon kanadı eş başkanları Kenichiro Yamanishi ve Tamotsu Saito da hazır bulundu.
Hasan Murat Mercan - 19.11.2019
Tokyo'da "Istanbul Photo Awards 2019" sergisi açıldı
Sizlerin huzurunda ülkemizin bayrağını dünyanın her yerinde gururla taşıyan ve bu önemli projeye ilk gününden itibaren desteklerini esirgemeyen TİKA ve THY'ye teşekkür etmek isterim. Bu yıl ki dördüncü sergimize ev sahipliği yaptıkları için Tokyo Yunus Emre Enstitüsüne de ayrıca teşekkür ediyorum." "Fotoğrafların birçok dili vardır" Türkiye'nin Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, böyle bir yarışmanın ödüllü fotoğraflarının Tokyo'da sergilenmesinden duyudğu memnuniyeti dile getirerek, "Fotoğraf vardır bir dünyayı anlatır, fotoğraf vardır bir ilişkiyi anlatır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hasan Murat Mercan Haberleri | Hasan Murat Mercan Kimdir - Haberler - Hasan Murat Mercan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hasan Murat Mercan kimdir, hayatı ve biyografisi. ABD'deki Maarif Okulunun yeni binası tanıtıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.4.2021 20:03:29. #1.16#
title