Hakkari'de Avukatlar Günü Halaylarla Kutlandı

Hakkari'de Avukatlar Günü Halaylarla Kutlandı

Hakkari'de Avukatlar Günü Etkinlikleri Kapsamında Hakkari Baro Başkanlığı Tarafından Düzenlenen Gecede Savcılar, Hakimler, Avukatlar, Adliye Personeli ve Daire Amirleri Kol Kola Girerek Şarkılar Eşliğinde Halay Çekti.

Hakkari'de Avukatlar Günü Halaylarla Kutlandı

Hakkari'de Avukatlar Günü etkinlikleri kapsamında Hakkari Baro Başkanlığı tarafından düzenlenen gecede savcılar, hakimler, avukatlar, adliye personeli ve daire amirleri kol kola girerek şarkılar eşliğinde halay çekti.

Öğretmenler evinde düzenlenen yemekli geceye Vali Vekili Ali Hamza Pehlivan, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Apaçık, Ağır Ceza Reisi Ahmet Maden, Emniyet Müdür Yardımcısı Osman Babadağ, Ticaret ve Sanayi Odası (TİSO) Başkanı Ahmet Şen, İl Özel İdare Genel Müdürü Süleyman Kaya, savcılar, hakimler, avukatlar, adliye personeli ile daire amirleri katıldı. Gecede bir konuşma yapan Hakkari Baro Başkanı Nevzat Anuk, 5 Nisan'ın savunma mesleği mensuplarının ilk kez 129 yıl önce örgütlendiği gün olduğunu ve ilk defa bugünü kutladıklarını belirtti. Anuk, "Savunma hakkının uygulayıcısı ve çağdaş hukuk sisteminin ayrılmaz öğesi olan avukatların bu saygın uğraşlarına rağmen yargının diğer öğeleri yanında çok daha yetersiz olanaklara sahip oldukları bilinen bir durumdur. Adeta yargının üvey bir evladı konumundadırlar. Avukatlık yakın tarihe kadar en çok tercih edilen bir meslek iken bugün aynı şeyden söz etmek mümkün değildir" dedi.

Konuşmaların ardından yerel sanatçıların çaldığı bir birinden güzel şarkılar eşliğinde geceye katılanlar kol kola girerek dakikalarca halay çekti.

(FT-OK-OK-Y)