'Hak ve Özgürlükler İçin Büyük Çaba Gösteriyoruz'

'Hak ve Özgürlükler İçin Büyük Çaba Gösteriyoruz'

Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, telekulak olayıyla ilgili olarak 'Biz temel hak ve özgürlüklerin Türkiye'de batı standartlarına getirilmesi konusunda birkaç yıldır büyük çaba gösteriyoruz' dedi.

'Hak ve Özgürlükler İçin Büyük Çaba Gösteriyoruz'

Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, telekulak olayıyla ilgili olarak "Biz temel hak ve özgürlüklerin Türkiye'de batı standartlarına getirilmesi konusunda birkaç yıldır büyük çaba gösteriyoruz" dedi.


TOBB'un 63. Olağan Genel Kurulu resepsiyonuna Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Mehmet Şimşek, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Devlet Bakanları Nimet Çubukçu, eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun da katıldı.


Resepsiyonda bakanlar için özel bir yer ayrılırken devlet erkanı ile özel sektör temsilcilerinin karşılıklı oturtulması dikkat çekti.


Resepsiyon çıkışında gazetecilerin telekulak iddialarıyla ilgili sorularını yanıtlayan Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, temel hak ve özgürlüklerin Türkiye'de batı standartlarına getirilmesi konusunda birkaç yıldır büyük çaba gösterdiklerini söyledi. Şimşek, "Onun için bu konuda en ufak kaygınız olmasın" diye konuştu. (ANKA)


(HLY/NB/ZG)

Kaynak: ANKA