Haberler

YKS deneme sınavı tarihleri: YKS çevrimiçi deneme sınavı ne zaman olacak? MEB online deneme ne zaman?

Güncelleme:

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Yükseköğretim Kurumları Sınavı öncesi deneme sınavları düzenleyeceğini açıkladı. Sınav çevrimiçi olarak yapılacak ve Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Materyal web sitesi üzerinden düzenlenecek. Üniversite sınavı TYT, AYT ve YDT olmak üzere üç bölümde gerçekleştirilecek. İşte YKS deneme sınavı tarihleri…

YKS için geri sayım başladı ve üniversite sınavlarına yalnızca birkaç gün kala Milli Eğitim Bakanlığı, Temel Seviye Testi (TYT), Alan Seviye Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi'nden oluşan YKS deneme sınavlarını yapacağını duyurdu. Adaylar, YKS deneme sınavlarına "ogmmaterial.eba.gov.tr " adresinden kolaylıkla ulaşılabilir. Peki "YKS online denemeleri ne zaman, YKS denemesi nasıl?" İşte YKS deneme sınavlarına ilişkin merak edilenler…

YKS DENEME SINAVI TARİHLERİ NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde öğrencilere çevrim içi deneme sınavları düzenliyor. Bu deneme sınavları, öğrencilerin kendi seviyelerini görmeleri ve çalışmalarına yön vermeleri amacıyla hazırlanıyor. İşte YKS'ye Doğru 2024 çerçevesinde düzenlenen çevrim içi deneme sınavının detayları:

TYT (Temel Yeterlilik Testi) Deneme Sınavı: 25 Mayıs 2024 tarihinde yapılacak.

AYT (Alan Yeterlilik Testi) Deneme Sınavı: 26 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleşecek.

Ydt (Yabancı Dil Testi) Deneme Sınavı: 27 Mayıs 2024 tarihinde düzenlenecek.

Öğrenciler, belirtilen tarihlerde 10:00-20:00 saatleri arasında istedikleri zaman sınava girebilecekler. Deneme sınavının sonuçları, sıralamaları ve puanları ise 28 Mayıs 2024 tarihinde aynı sistem üzerinden saat 10:00 itibarıyla görüntülenebilecek. Ayrıca, soru çözümleri Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün YouTube sayfasında yayımlanacak. Deneme sınavına yalnızca 12. sınıf öğrencileri ile mezun öğrenciler katılabilecektir. Erişim için 25 Mayıs 2024 tarihinden itibaren bu adresten faydalanabilirsiniz.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı YKS Sonuçları YKS Adayları YDT AYT TYT YKS Gündem Eğitim Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Devlet hastanesinin tuvaletine gizli kamera yerleştirmişti! Evinde ölü bulundu

Devlet hastanesinin tuvaletine gizli kamera yerleştirmişti! Evinde ölü bulundu

Bakmadan Geçme

20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Almanya Macaristan maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Almanya Macaristan maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Almanya Macaristan maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Almanya Macaristan maçı ne oldu? 19-20 Haziran Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı?
Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title