Benzeri görülmemiş vaka! Bir hastada, en ölümcül iki korona mutasyonu aynı anda görüldü - Haberler
Haberi Paylaş

Benzeri görülmemiş vaka! Bir hastada, en ölümcül iki korona mutasyonu aynı anda görüldü

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Dünya

Meksika'da bir hastada koronavirüsün hem Delta hem de Mu mutasyonu tespit edildi. Hidalgo eyaletinde görülen vakaya ilişkin açıklama yapan Vali Omar Fayad, vakayı "Şu ana dek eşi benzeri görülmemiş" olarak tanımladı.

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs ve mutasyonları ile mücadele devam ederken, Meksika'dan Covid-19 mutasyonlarına ilişkin korkutan bir açıklama geldi.

VALİ DE VAKAYI DOĞRULADI

Ülkenin Hidalgo eyaletinde bir kişide Covid-19'un hem Delta hem de mu mutasyonu tespit edildi. Meksika Epidemiyolojik Referans ve Tanı Enstitüsü tarafından yapılan farklı analizler sonucunda ortaya çıkan çift mutasyon vakası Hidalgo Valisi Omar Fayad tarafından da doğrulandı.

"EŞİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ VAKA"

Vali Fayad sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, söz konusu vakayı "Meksika'da şu ana dek eşi benzeri görülmemiş" olarak nitelendirdi. Vali ayrıca, Hidalgo Eyaleti Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü Meksika Ofisi'nin Covid-19 sorumlusu Jean-Marc Gabastou'nun koordineli olarak derin epidemiyolojik araştırmalar üzerinde çalışmaya başladıklarını açıkladı.

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (4)
Hizir Hasta:Allah herşeyi bilen ve gören ulu yaratıcıdır Cevap Yaz 0 5 Yayından Kaldır
uCube :Adamlar nerede ise, grip ile soğuk algınlığını da gördük diyecekler çekinmeseler. ;)) Cevap Yaz 0 5 Yayından Kaldır
oyun cehennemi:Eyvah şimdi ölecez. 3. Doz aşilara hemen başlanmalı hatta yetmez ocağa kadar 10. Doz aşılar yapılmalı. Oda yetmezse kendimizi köprüden atalım daha garanti Cevap Yaz 0 6 Yayından Kaldır
Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title