Erkan Tan kimdir? Erkan Tan kaç yaşında, nereli? Erkan Tan hayatı ve biyografisi! - Haberler
Haberi Paylaş

Erkan Tan kimdir? Erkan Tan kaç yaşında, nereli? Erkan Tan hayatı ve biyografisi!

Haberler.com - Haberler | Gündem
Erkan Tan kimdir? Erkan Tan kaç yaşında, nereli? Erkan Tan hayatı ve biyografisi!

Siyaset gündemine dair yorumları ile dikkatleri çeken Erkan Tan izleyicilerin merak konusu oldu. Peki, Erkan Tan kaç yaşında, nereli? Erkan Tan hayatı ve biyografisi! Erkan Tan kimdir?

Çarpıcı yorumları ve tespitleri ile katıldığı programlarda dikkatleri çeken Erkan Tan hakkında araştırmalar yapılıyor. Erkan Tan kimdir? Erkan Tan kaç yaşında, nereli? Erkan Tan hayatı ve biyografisi!

ERKAN TAN KİMDİR?

Doğum tarihi: 6 Ağustos 1967

Kaç yaşında: 54 yaşında

Nereli: Ankara

Şırnak kökenli olan babası bürokrat Hikmet Tan'ın oğlu Erkan Tan'ın, babasının mesleği nedeniyle çocukluğu birçok şehirde geçmiş ilkokula Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde başlamış, Erzurum'un Tekman ilçesinde devam etmiş, İzmir'in Foça ilçesinde bitirmiştir. Ortaokulun birinci ve ikinci sınıflarını İzmir Foça Midilli Ortaokulu'nda okuduktan sonra Tokat'ta bulunan Erbaa Ortaokulu'ndan mezun oldu. 1980 yılında yatılı öğrenci olarak İstanbul Kabataş Erkek Lisesinde eğitimine devam etti ve 1984 yılında mezun oldu. 1984 yılında ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimine başladı ve 1988 yılında mezun oldu. Sonraki yıl (1989) TRT'nin açmış olduğu spikerlik sınavını kazandı ve Eylül 1989'Da TRT Ankara televizyonunda çalışma hayatına başladı.

1999 yılına kadar TRT kanallarında değişik programlarda görev aldı. Uzun süre Mehpare Çelik ile birlikte hafta içi yayınlanan Gün Başlıyor programını sundu. 22 Şubat 1999'da TV8'de Erkan Tan ile Başkent'ten programını sunmaya başladı. Yine günümüze dek Ramazan ayı boyunca yayınlanan Erkan Tan ile Sultanahmet'ten programını sundu. Bir ara Erkan Tan Aranızda programını sundu. Haftada bir, geceleri yayınlanan Konuşabilir miyiz? adlı talk show programını sundu. 2015 yılından itibaren A Haber kanalında Sabah Ajansı programını sunmaktadır

Haberler.com - Gündem

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title