500 TL'ye ODTÜ diploması satılıyor! "Durumum yok" diyene indirim bile yapıyorlar - Haberler
Haberi Paylaş

500 TL'ye ODTÜ diploması satılıyor! "Durumum yok" diyene indirim bile yapıyorlar

Haberler.com / Olgun Kızıltepe - Haberler | Güncel

Boğaziçi Üniversitesi hariç Türkiye'deki bütün üniversitelerin diplomalarının sahtesi yapıp 500 TL' den satıyorlar. İnternetten satışa sunulan diplomalar "İşsizim, bana yardımcı olun" diyenlere 450 TL'ye kadar indiriliyor.

Yükseköğretim Kurumu, diploma sahteciliğini önlemek için 5 yıl önce Diploma Takip Sistemi kurup, milyonlarca diplomayı tek tek kontrol etse de sahte diploma satışı sürüyor. Sözcü yazarı Sultan Uçar, sahte diploma satan internet siteleriyle tek tek yazışıp sahteciliğin vardığı boyutu gözler önüne serdi. Sahte diploma satan internet sitelerinde müşterilere memnuniyet anketi yapılıyor, ilk 300 kişiye kampanya dahi var

İşte yazıdaki ilgili kısım;

Sahte diploma satan internet sitelerinden birine sadece, "iyi günler" yazdık. 34 dakika sonra geri dönüş yapılıp, "Merhaba, formu doldurun. Size geri dönüş yapılacak. Önce taslak hazırlıyoruz. Onaylarsanız, ödeme yapıyorsunuz. Baskıya veriyoruz ve kargo ediliyor. Fiyat 500 TL. Noter tasdikli ve 2 günde teslimat. Kapıda ödeme yok. Lütfen ısrarcı olmayın. Saygılar…" denildi.

500 TL'ye ODTÜ diploması satılıyorlar, durumum yok diyene indirim bile yapıyorlar

"KİMSE ANLAMAZ"

"ODTÜ ve Boğaziçi diploması da yapıyor musunuz?', 'Hangi fakülteler var?', 'Sahte olduğu anlaşılır mı?', 'İşsizim, indirim yapar mısınız?', 'Kimse duymaz değil mi?" diye sorduk. "ODTÜ ve bütün üniversiteler, fakülteler var. Gerçeğinin birebir aynısı. Kimse anlamaz. 2007'den öncesi ise zaten sorgulama yapılmıyor. Size en son 450 TL. 2 güne de elinizde olur. Tabii ki kimse duymaz. İnternet bankacılığından cebe havale olacak" şeklinde cevaplandı.

"BİNLERCE YAPTIK"

Sahte diploma şirketleri sitelerinde, "Referanslarımıza göz atabilirsiniz. Binlerce diploma hazırladık. Kimseyi mağdur etmedik. Bizlere güvenenler istediği işe sahip oldu. Sıra sizde" diye reklam da yapıyorlar. Diploma aldığı ileri sürülen öğrencilerin, teşekkür mektupları da var.

500 TL'ye ODTÜ diploması satılıyorlar, durumum yok diyene indirim bile yapıyorlar

"Güvenilir hizmet" başlığı altında kendilerini tanıtan sahte diploma şirketleri, "Kısa sürede titizlikle, gizlilikle ve güvenle diplomalarınızı hazırlıyoruz. Tüm diplomalarımız noter tasdikli, diploma kağıdına basılmaktadır" diyor.

Olgun Kızıltepe
olgun.kiziltepe@haberler.com Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (4)
osman selvi:Sahte doğrulama kodu da yazıyorlar mı oraya. Hadi yazdılar diyelim konuyu araştıran bir kurum o diplomanın sahteliğini anlamayacak mı? Geçin bunlaru. İş sahibi olalım derken bir de 450 liranızdan olmayın. Gerçi salaklık para ile değil. Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
tarafsızgörüş:Paranın bile sahtesi yapılırken diplomanın mı yapılmayacak? Cevap Yaz 3 24 Yayından Kaldır
FENERBAHÇE CUMHURİYETİ :Ülkenin son 19 senede canına okudu. Cevap Yaz 20 42 Yayından Kaldır
Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title