GÜNGÖR AZİM TUNA HABERLERİ

Güngör Azim Tuna haber, Güngör Azim Tuna son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güngör Azim Tuna

Güngör Azim Tuna

Doğum Yeri Sinop / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1964 - ...

Güngör Azim Tuna Kimdir ?

1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Güngör Azim Tuna - 24.01.2020
Darbeci komutan darbe girişiminden önce harekete geçmiş
Kararda Alpcan'ın, darbe girişimi gecesi kentin güvenliği için oluşturulan ve dönemin Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna başkanlığındaki kriz merkezine de gitmediği yer aldı.
Güngör Azim Tuna - 19.07.2019
Eski Vali Tuna'dan Milletvekili Süllü'nün iddialarına yanıt
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü tarafından geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkentliği sırasından yapılan çalışmaları eleştirilmesi sonrasında dönemin Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna konu ile...
Güngör Azim Tuna - 26.02.2019
Şanlıurfa'daki Darbe Girişimi Davasında 6 Sanığa Ağırlaştırılmış Müebbet
Alpcan'ın, darbe girişimi gecesi kentin güvenliği için oluşturulan kriz merkezinde bulunan dönemin Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ile telefonla görüştüğünü dile getiren savcı, Vali Tuna'nın Metin Alpcan'a "Aldığı emirlerin kanunsuz olduğu" söyleyerek, derhal kendisinin de kriz merkezine katılmasını istediğini ancak sanığın kriz masasına katılmadığını ve "yukarıdan gelecek emirler doğrultusunda hareket edeceğini" söylediğini anlattı.
Güngör Azim Tuna - 25.11.2018
Türk Dünyası Vakfı Olağan Genel Kurulu
Eskişehir'in kültür başkentliğinin yanı sıra eğitim başkenti olma yolundaki çalışmalara da değinen Avcı, şunları söyledi: "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce Eskişehir'de Vilayet Meydanı'ndaki mitinginde bir müjde verdi. O da 2019 yılında Eskişehir'in Türk Dünyası Eğitim Başkenti ilan edileceğini ve eğitim başkentliği sürecini de tıpkı kültür başkentliği sürecinde olduğu gibi, o süreçte kazandığı tecrübeleri de işin içine katarak, bunun Türk Dünyası Vakfı tarafından yürütüleceğini özellikle vurguladı. Dolayısıyla önümüzdeki dönem ve sonrası, bu sadece 2019 eğitim başkentliğimizin başlangıç yılıdır. Bir yılda tamamlanıp bitecek ve sonra rafa kaldırılacak bir süreç değil." Avcı, Eskişehir'in eğitim başkenti olmaya devam edeceğini anlatarak, "Eskişehir bunu çoktan hak etmişti. Geçtiğimiz yıl içinde bir üniversitemizi daha Eskişehir'e kazandırarak, eğitim başkentliği sürecine ayrıca bir boyutu da eklemiştik. Ben genel kurulumuzun hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Yönetim kurulu üyemiz Güngör Azim Tuna öncülüğünde Türk Dünyası Çocuk Vakfı da ayrıca kuruldu.
Güngör Azim Tuna - 22.09.2018
Türk Dünyası Çocuk Vakfı" Açıldı
Topsakal, şöyle devam etti: "Kazak ve Türkiye, Azerbaycan, Türkmen, Özbek Türkçesi. Bu Türkçeler biliyorsunuz farklı karakterlerde yazılıyor. Kendi lehçelerinde dilleri ve kendi devletleri var ama bunlar ilelebet böyle gidemezler mutlaka bir platformda birbirlerini tamamlayan unsurlar olması lazım. Türk topluluklarının da buna yatırım yapması lazım. Dünyada biz yalnız yaşamıyoruz, bu gerçeği de görmek lazım. En büyük komşumuz Rusya Federasyonu, son zamanlarda da beraber hareket ediyoruz. O zaman bu platformda Rusya da olmalıydı. Gelecekte Rusya'dan bağımsız yaşayamayacağız, komşuyuz. Birbirimize gelecekte destek olmak zorundayız. Dünyada iletişimi artırmak ve kolaylaştırmak amacıyla İngilizce de ekledik. Rusça ve İngilizceye yatırım yapmak gerekmiyor ama Kazak, Kırgız, Özbek, Azerbaycan, Türkiye Türkçesi'ne sanal anlamda teknolojik olarak yatırım yapmamız gerekti. Bu hususta merkez valisi Güngör Azim Tuna'ya teşekkürlerimi iletmek istiyorum.
Güngör Azim Tuna - 21.07.2018
Beş Asırlık Külliye Kardeşliğe Kucak Açıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Eskişehir'in 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilmesinin ardından dönemin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dönemin Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna ve Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın'ın girişimleriyle öncelikli restorasyon yapılacak yerler arasına alınan Şeyh Sücaeddin Veli Külliyesi, 2015 yılında aslına uygun olarak 4,5 milyon lira maliyetle yenilenerek ibadete açıldı.
Güngör Azim Tuna - 12.07.2018
Hippoterapinin Merkezi Engellileri Bekliyor
Vakfın ESOGÜ ile 2013'de Türk Dünyası Kültür Başkenti Kalıcı Eserler Projeleri kapsamında atlı terapi merkezi oluşturduğunu aktaran Avcı, şöyle konuştu: "Bunun için Sayın Cumhurbaşkanımıza, buranın altyapısının oluşmasında önemli katkıları olan merhum Maliye Bakanımız Kemal Unakıtan'a, dönemin valisi Güngör Azim Tuna'ya, dönemin ESOGÜ Rektörü Hasan Gönen'e, yüksekokul müdürümüz Hakan Çalışkan'a ve bütün bu çalışmalarda görev yapan eğitmenlere, programlara katılan uzmanlarımıza, çocuklarını buraya getiren velilerimize, buradan istifade eden çocuklarımıza ve buraya sahip çıkan Mahmudiyeli hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.
Güngör Azim Tuna - 12.05.2018
Görüntülü )şanlıurfa'da İcazet Töreni
Şanlıurfa eski Valisi Güngör Azim Tuna ile bazı bürokratların da katıldığı törenin sonunda yaklaşık bin kişiye yemek ikram edildi.
Güngör Azim Tuna - 12.05.2018
Dha Yurt Bülteni-17
Şanlıurfa eski Valisi Güngör Azim Tuna ile bazı bürokratların da katıldığı törenin sonunda yaklaşık bin kişiye yemek ikram edildi.
Güngör Azim Tuna - 12.05.2018
Şanlıurfa'da İcazet Töreni
Şanlıurfa eski Valisi Güngör Azim Tuna ile bazı bürokratların da katıldığı törenin sonunda yaklaşık bin kişiye yemek ikram edildi.
Güngör Azim Tuna - 18.03.2018
Havacı Asker Bir Eliyle Silah Tuttu, Diğer Elini Havaya Kaldırıp Dua Etti
Hava Şehitliği'ndeki törene Vali Özdemir Çakacak, Güngör Azim Tuna, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan,  Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Yılmaz Büyükerşen, şehit yakınları ile çok sayıda kişi katıldı.
Güngör Azim Tuna - 26.01.2018
Suruç Seher Küçük Külliyesi Temel Atma Töreni
Törene, Vali Abdullah Erin, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri İbrahim Halil Yıldız, Mehmet Ali Cevheri, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan'ın yanı sıra kentte daha önceki dönemlerde görev yapan Bursa Valisi İzzettin Küçük ve merkez valisi Güngör Azim Tuna ile Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş da katıldı.
Güngör Azim Tuna - 26.01.2018
Bakan Fakıbaba Şanlıurfa'da
Bakan Fakıbaba'ya ziyaretlerinde Erbaş'ın yanı sıra AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Mehmet Kasım Gülpınar, Mehmet Akyürek ve Mehmet Ali Cevheri ile kentte temaslarda bulunan Bursa Valisi İzzettin Küçük ve merkez valisi Güngör Azim Tuna ile Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş da eşlik etti.
Güngör Azim Tuna - 26.01.2018
Şanlıurfa'da Mevlana Celaleddin-i Rumi Camisi İbadete Açıldı
Açılış törenine Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Akyürek ve Mehmet Ali Cevheri, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan'ın yanı sıra kentte daha önceki dönemlerde görev yapan Bursa Valisi İzzettin Küçük ve Merkez Valisi Güngör Azim Tuna, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş'un yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
Güngör Azim Tuna - 26.01.2018
Şanlıurfa Ceza İnfaz Kurumları Camisi Açılış Töreni
Açılışın ardından Bakan Fakıbaba ile Erbaş'ın yanı sıra törene katılan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Akyürek ve Mehmet Ali Cevheri, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan'ın yanı sıra kentte daha önceki dönemlerde görev yapan ve caminin inşaatına katkı sunan Bursa Valisi İzzettin Küçük ve merkez valisi Güngör Azim Tuna ile Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş camiyi gezdi.
Güngör Azim Tuna - 15.12.2017
Arşiv Görüntü) Gökçeada İçin Altın Madeni 6 Yıl Önce Gündeme Geldi
Çanakkale'nin Gökçeada İlçesinde altın madeni konusu ilk olarak, 2011 yılında İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü'nün (MTA) bölgede yaptığı çalışmalarla birlikte gündeme gelmişti. O donem Kuzeybatı Anadolu Bölge Müdürü olan Ali Altınay, Gökçeada'da altın rezervi tespit ettiklerini açıklayınca, toplantıya Başkanlık eden donemin Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Nerede diye sorarak şaşkınlığını gizleyememişti.
Güngör Azim Tuna - 15.12.2017
Dha Yurt Bülteni-2
GÖKÇEADA İÇİN ALTIN MADENİ 6 YIL ÖNCE GÜNDEME GELDİ 1)DÖNEMİN VALİSİ BÖYLE ŞAŞIRMIŞ! Çanakkale'nin Gökçeada İlçesinde altın madeni konusu ilk olarak, 2011 yılında  İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü'nün (MTA) bölgede yaptığı çalışmalarla birlikte gündeme gelmişti. O donem Kuzeybatı Anadolu Bölge Müdürü olan Ali Altınay, Gökçeada'da altın rezervi tespit ettiklerini açıklayınca, toplantıya Başkanlık eden donemin Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, "Nerede?" diye sorarak şaşkınlığını gizleyememişti.
Güngör Azim Tuna - 13.08.2017
Sinop İmam Hatip Mezunları Bir Araya Geldi
Sinop İmam Hatipliler Derneğince düzenlenen 15. Geleneksel Mezunlar Günü, Abalı Köyü Söğütler Piknik Alanı'nda, Sinop Valisi Hasan İpek, AK Parti Milletvekili Nazım Maviş ve Merkez Valisi Güngör Azim Tuna'nın da katılımıyla yapıldı.
Güngör Azim Tuna - 08.07.2017
Sünnet Töreninde Dolar Yağmuru
İşadamı Necip Özbek'in çocukları Talha ile Furkan Özbek, Cumhuriyet Tesisleri'nde yaklaşık 500 davetlinin katıldığı törenle sünnet edildi. Sünnet töreninde çocukların kirveliğini merkeze alınan Şanlıurfa eski Valisi Güngör Azim Tuna ile işadamı Hıdır Faruk Tepret yaptı.
Güngör Azim Tuna - 08.07.2017
Dha Yurt Bülteni-3
İşadamı Necip Özbek'in çocukları Talha ile Furkan Özbek, Cumhuriyet Tesisleri'nde yaklaşık 500 davetlinin katıldığı törenle sünnet edildi. Sünnet töreninde çocukların kirveliğini merkeze alınan Şanlıurfa eski Valisi Güngör Azim Tuna ile işadamı Hıdır Faruk Tepret yaptı.
Güngör Azim Tuna - 03.07.2017
Şanlıurfa'da Sıcak Hava İzni
Vali Güngör Azim Tuna, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, tüm ülkede olduğu gibi Şanlıurfa'da da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiğini hatırlattı.
Güngör Azim Tuna - 02.07.2017
Vali Tuna Veda Etti
Şanlıurfa Valiliği görevinden Merkez Valiliğine atanan Güngör Azim Tuna, veda mesajı yayımladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Güngör Azim Tuna Haberleri | Güngör Azim Tuna Kimdir - Haberler - Güngör Azim Tuna haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Güngör Azim Tuna kimdir, hayatı ve biyografisi. Darbeci komutan darbe girişiminden önce harekete geçmiş.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.1.2021 21:45:16. #1.16#
title