Haberi Paylaş

  'Yarın saat 12.00'ye kadar...'

  Güncel Haberler

  'Yarın saat 12.00'ye kadar...'

  MECLİS Başkanı Wolfgang Schaeuble konuşurken, birden yerlerinden kalkıp kürsüye koştu ve yere yatarak ölü taklidi oynadı.

  MECLİS Başkanı Wolfgang Schaeuble konuşurken, birden yerlerinden kalkıp kürsüye koştu ve yere yatarak ölü taklidi oynadı. İki genç ise yanlarında getirdikleri 'Sizlerin iklim politikası bir felaket' yazılı pankartı açtı. Genç aktivistler, bu gösterileriyle hükümete iklim değişikliğinin dramatik bir aşamada olduğu mesajını vermek istedi. Aktivistlerden Maximilian Reimers, "Biz bu koalisyon hükümetinin insanlık tarihinin en ağır krizini ciddiye aldığı kanaatinde değiliz" dedi.

  'RAHATÇA YATABİLİRSİNİZ'

  Gençler Parlamento'da etkinliğine katılan bazı gençler ise yapılan bu gösteriyi yuhaladı. Bir genç pankartı indirmeye çalıştı. Schaeuble ise gösteriye karşı soğukkanlı davrandı ve yerde ölü gibi yatan gençlere şöyle seslendi: "Rahatça yatabilirsiniz. Ama yarın saat 12.00'de meclis oturumunu açacağım. O zamana kadar burayı terk etmiş olmanız gerekir."

  İsveçli 16 yaşındaki aktivist Greta Thunberg'in küresel ısınma ve iklim değişikliğine karşı başlattığı 'Gelecek İçin Her Cuma' gösterileri haftalardır Avrupa'da devam ediyor.

  Kaynak: Hürriyet / Güncel

  Wolfgang Schaeuble Meclis Başkanı Ölü Güncel Haberler

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title