Ünlü Kadınlar, Kafes Konseptli Fotoğraf Sergisinde Buluştu - Haberler
Haberi Paylaş

Ünlü Kadınlar, Kafes Konseptli Fotoğraf Sergisinde Buluştu

Bültenler - Güncel
Ünlü Kadınlar, Kafes Konseptli Fotoğraf Sergisinde Buluştu

"Her Ses Bir Nefes" sosyal sorumluluk projesi için kamera karşına geçen 55 ünlü kadın, kafes konseptli fotoğraf sergisinin Metrocity Alışveriş Merkezi'nde açılışında buluştu.

Türkiye'de kadın sorunlarına karşı, çözüm odaklı toplumsal bilinç edinmeyi ve bireysel çarelerden çok kolektif çabalarla çözüme ulaşılabileceği bilincini yaygınlaştırmayı amaçlayan serginin açılışına Ayşe Tolga, Ayşen Batıgün, Ayşen İnci, Çiğdem Batur, Deniz Özerman, Dilek Yorulmaz, Ece Özdikici, Elif Güvendik Nayman, Emel Çölgeçen, Gizem Hatipoğlu, Işıl Reçber, İpek Tanrıyar, Merve Oflaz, Oya İnci, Özlem Özçelik, Pelin Ermiş, Pelin Öztekin, Şahika Ercümen, Yasemin Özilhan, Zuhal Yalçın ve Genç Kız Sığınma Evi Başkanı Uğur İlhan'ın da aralarında bulunduğu isimler katıldı.

Proje tasarımını ve sanat yönetmenliğini Kenan Bahadır Derre'nin, fotoğraflarını Hakan Yüksel'in çektiği çalışmada objektif karşısına geçen ünlü isimler bu kez kafes konsepti çerçevesinden poz verdiler. Kafes, susturulmuş ve sindirilmiş kadınları simgelerken, her bir fotoğraf bütünü oluşturdu ve onların sessiz çığlıkları tek bir nefes oldu.

"Her Ses Bir Nefes 4" kadın sığınma evlerinin güçlendirilmesine katkı sağlıyor...

Genç Kız Sığınma Evi Derneği Danışma Merkezi ve Genç Kız Sığınakları'nın kapasitesinin geliştirilmesine ve güçlendirilmesine katkı sağlayan projenin kadın sığınma evlerinde kalan kadınlarımızın daha iyi koşullarda yaşamak adına da bir umudu olmayı amaçlıyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nden iki gün önce açılan sergi 7 Nisan tarihine kadar 10.00 - 22.00 saatleri arasında Metrocity Alışveriş Merkezi'nde ziyaret edilebilecek.

Projede; Aslı Omağ, Ayça İnci, Aylin Kabasakal, Ayşe Tolga, Ayşen Batıgün, Ayşen İnci, Aytaç Öztuna, Bennu Yıldırımlar, Betül Arım, Canan Anderson, Ceyda Ateş, Çiğdem Batur, Deniz Alan, Deniz Özerman, Derya Şensoy, Dilek Yorulmaz, Ece Özdikici, Ece Seçkin, Elif Güvendik Nayman, Emel Acar, Emel Çölgeçen, Fotoş Kabasakal, Funda İlhan, Gamze Karaman, Gizem Hatipoğlu, Hande Katipoğlu, Işıl Reçber, İpek Tanrıyar, Meltem Miraloğlu, Merve Oflaz, Nuray Sayarı, Oya İnci, Özge Gürel, Özlem Özçelik, Pelin Çini, Pelin Ermiş, Pelin Öztekin, Pınar Ergüner, Seda Akgül, Seda Demir, Selin Altay, Selin Ortaçlı, Şahika Ercümen, Şenay Akay, Tanem Sivar, Taylan Kümeli, Tuğçe Özbudak, Yağmur Tanrısevsin, Yasemin Özilhan, Yeşim Salkım, Zuhal Yalçın gönüllü olarak yer aldı.

Bültenler / Güncel

Deniz Özerman Çiğdem Batur Ayşe Tolga Ayça İnci Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title